Що слід знати замовляючи роботи з облаштування артезіанської свердловини

 
 Что следует знать заказывая работы по устройству артезианской скважины

Чиста, свіжа, холодна вода з-під крана. Чи кожен може собі це дозволити? Саме для цього, в першу чергу, люди намагаються влаштувати у себе на ділянці артезіанську свердловину.

Як і всяка робота буріння свердловини відбувається поетапно. Перший етап включає в себе розламування каменю. Другий етап полягає у видаленні шматків породи з свердловини. На третьому етапі відбувається опускання труб в землю.

Обладнання для буріння артезіанських колодязів, досить громіздке та важке. В цих цілях використовують мобільні бурові пристосування. Розміщують їх на важких вантажівках типу УРАЛ, КамАЗ, МАЗ. У місцях з поганою прохідністю можливе використання техніки на гусеничному ходу.

У процесі роботи відбувається обертання ротора, що передає рух спеціальним долоту для розбивання породи. Тому такий вид буріння називається роторним. Під час роботи діаметр шарошечного долота змінюється. Розбита порода вимивається нагору завдяки розчину, що подається в свердловину, по штанзі для буріння, під тиском. На початку буріння користуються найбільшим долотом. Справа в тому, що труби подаються на глибину за принципом телескопічної трубки. І зміна долота відбувається кожен раз, коли береться нова труба меншого діаметру. Для того щоб не помилитися з вибором розчину для промивання свердловини, відповідальний за це працівник, зобов’язаний фіксувати в журнал всі зміни в якості вымываемой породи.

Коли долото проходить через глину, то в свердловину подають чисту воду. Глинистим розчин стає сам по собі. Якщо ж буріння відбувається через пісок або пливун, це пісок, насичений водою, то з’являється необхідність закачувати розчин глини для кращого ковзання труби. У складних випадках, щоб трубу не захопив пісок, допускається додавання в розчин невеликої кількості цементу. Дійшовши до твердих порід вапняку, буріння припиняють. Це необхідно для того, щоб встановити обсадних труб в свердловину і захистити чистий, глибинний водоносний горизонт від прямого попадання верхніх забруднених вод. Кількість використовуваних труб, залежить від глибини пробою. Чим більше зустрінеться глинистих шарів, тим глибше доведеться пробивати свердловину, щоб дістатися до чистої води.

Далі, продовжують буріння меншим долотом, поки не дійдуть до водоносної жили. Промивка свердловини, в цей момент, проводиться тільки чистою водою, щоб уникнути забруднення водоносного горизонту. У готову свердловину опускається забірна труба з перфораційними отворами. Вся система промивається до появи прозорої, готової до вживання води.

При оформленні замовлення на виконання бурових робіт бажано поцікавитися, якою ця фірма використовує ізолятор для захисту глибинного водяного шару від забруднення верховодка. Гранули, зроблені з сухої глини дорогий, але виправдовує витрати ізоляційний матеріал. Якщо раніше для влаштування свердловини використовувалися тільки сталеві, з’єднані зварюванням труби, то тепер все частіше застосовують різьбове з’єднання труб. А замість сталевих сучасні, зручні в монтажі пластикові труби.

Після приймання робіт обов’язково вимагайте паспорт на свердловину. Там повинна бути вказана вартість виконаних робіт, і всі параметри пробуреної свердловини.

Тепер познайомившись з основними принципами буріння артезіанської свердловини, кожен замовник зможе проконтролювати якість виконаної роботи. Мати поняття про застосовуваних матеріалах і значення проведених маніпуляцій.

Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні