Що таке рідкий пластик і для чого він потрібен

 
 Что такое жидкий пластик и для чего он нужен

Пластмасові вироби сьогодні знайомі всім, пластик широко використовують у багатьох галузях промисловості і виробництва. Але багато хто не знає про існування рідкого пластику, хоча область застосування матеріалу досить широка. Що являє собою рідкий пластик і де він може використовуватися, далі розглянемо більш докладно.

Рідкий пластик: особливості і характеристики матеріалу

Матеріали, у виробництві яких використовують полімери, що мають рідку консистенцію, називають рідким пластиком. Різновидів рідкого пластику маса, після висихання матеріал набуває звичну всім тверду форму.

На ринку рідкий пластик представлений в асортименті. Кожен вид має свої, особливі технічні характеристики і область застосування. Розрізняється пластик і за складом, виділяють:

  • Однокомпонентний рідкий пластик, до складу якого входить розчинник і смоли з різними добавками. Добавки впливають на властивості матеріалу, покращуючи його характеристики.
  • Багатокомпонентний пластик. У виробництві матеріалу використовують відразу декілька активних речовин.

Застосовують рідкий пластик у багатьох галузях, але найчастіше матеріал використовують для внутрішньої і зовнішньої обробки, у формі захисних фарб і покриттів. Після нанесення такого складу пластик швидко висихає і надійно захищає поверхню від пошкоджень.

Пластику не страшні вогкість і механічні пошкодження, захисна плівка надійно захищає оброблену поверхню.

Де застосовуються однокомпонентні склади?

Область застосування матеріалу безпосередньо залежить від його складу. Для захисту дерев’яних та інших поверхонь використовують лаки і фарби, до складу яких входить поліуретан. Такими складами можна фарбувати бетонні підлоги, металеві та дерев’яні конструкції, природний камінь.

Щоб складу добре лягав на поверхню, її попередньо обробляють спеціальною грунтовкою, після чого наносять фарбу. Головний плюс поліуретанових складів в тому, що фарбу можна використовувати для зовнішньої обробки.

Полімерні склади стійко переносять несприятливі впливи навколишнього середовища, тому фарбу часто використовують при нанесенні дорожньої розмітки. Фарби не страшні перепади температур і вологість, тому її використовують для зовнішньої обробки фасадів та благоустрою заміських ділянок.

Область застосування рідкого пластику

В цілому, можна виділити декілька популярних галузей, де активно використовують рідкий пластик, матеріал використовують:

  • Для фарбування металевих поверхонь. Метал не переносить вологу і піддається корозії, тому захисний шар необхідний, щоб продовжити терміни експлуатації металевих виробів. Полімерною фарбою можна фарбувати не тільки нові вироби. Якщо зняти старий шар фарби і заново обробити поверхню полімерами, виріб прослужить не один десяток років. Такою фарбою обробляють козирки, водостоки, сходи та вхідні двері.
  • Для реставрації сантехніки. У санвузлі полімерні фарби просто незамінні, тут завжди велика вологість та інші матеріали просто не витримують таких навантажень. Крім обробки швів між плиткою, полімерні фарби і емалі широко використовують для реставрації ванн, раковин, унітазів. Для цього в продажі є спеціальні склади, які наносять на ушкоджені ділянки.
  • Для ремонту пластикових вікон. З допомогою рідкого пластику можна легко замаскувати з’явилися подряпини та інші дефекти на пластикових вікнах. Матеріал легко наноситься і миттєво засихає, що дає можливість оновити стару раму за кілька хвилин.

Крім того, з рідкого пластику роблять різні декоративні прикраси представлені на сайті silicone.kiev.ua, іграшки та інші вироби. Досить розвести склад і надати йому потрібну форму.

 

 

 

Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні