Сходи для приватних будинків: різновиди та переваги

 
 Лестницы для частных домов: разновидности и преимущества

Більшість сучасних проектів заміських будинків припускає наявність сходів, бо як двоповерхові будівлі і без драбини тут не обійтися. Щоб сходи оптимально вписалася в загальний інтер’єр і задовольняла всім вимогам краще заздалегідь подбати про конструкції і розпланувати всі отвори.

Існує кілька варіантів проектування сходів, можна самостійно зробити розрахунки і вибрати конструкцію, або замовити сходи за індивідуальним проектом фахівців. При виборі конструкції не варто забувати, що сходи в будинку – це ще й елемент декору. На сьогоднішній день існує маса різновидів сходів, кожна з яких відрізняється дизайном і технічними характеристиками.

Влаштування сходів

Всі сучасні конструкції сходів представлені на сайті компанії Золотий дуб складаються з декількох основних елементів:

 • Ступенів. Форма ступенів може істотно відрізнятися, варіюється і їх висота, проте пристрій ступені скрізь однакове. Кожна ступінь складається з проступи і подстенка.
 • Тятиви. Це додаткове кріплення сходів, що забезпечує надійність ступенів.
 • Поручнів. В конструкції можуть використовуватися будь-які огорожі, сходи може виготовлятися і без поручнів. Найчастіше перила грають декоративну роль і забезпечують додаткову безпеку.
 • Стійок. З урахуванням форми сходи і складності конструкції можуть використовуватися додаткові опори у вигляді стійок.

Різновиди конструкцій

На сьогоднішній день для облаштування заміських котеджів використовують три основних типи сходових конструкцій-це:

 • Маршові сходи.Дуже зручний і практичний варіант сходів для приватних будинків, це один з найпопулярніших видів конструкцій. В залежності від кількості поверхів може бути кілька сходових прольотів, сама ж сходи являє собою по черзі поєднуються ступені. Існують прямі, з поворотом та стаціонарні сходи. Вибір конструкції залежить від дизайну приміщення і умов експлуатації. Найпростіший варіант маршових сходів – це прямі сходи. З урахуванням побажань власників фахівці можуть виготовити конструкцію будь-якої форми та дизайну, з відкритими або закритими ступенями.
 • Гвинтові сходи.Ще одним поширеним варіантом сходів для котеджів вважаються гвинтові або спіральні сходи. Ця конструкція має не тільки оригінальний зовнішній вигляд, але і дозволяє заощадити масу вільного простору. Гвинтові сходи відмінно підійдуть для будь-якого сучасного інтер’єру, а також для будинків з невеликою площею. Часто гвинтові сходи використовують для підйому на дах і мансарду. Єдиним недоліком конструкції можна вважати складність монтажу. Для встановлення сходів знадобляться стійки і балясини, до яких прикріплюються ступені.
 • Сходи з Больцами. Один з найсучасніших видів сходів, який має чимало переваг. Головна відмінність конструкції в тому, що ступені кріпляться на спеціальні штирі або болти, що робить сходи простий в монтажі і зручною в експлуатації. Конструкція користується сьогодні великою популярністю завдяки економії часу і коштів при монтажі сходів. Використовують такі сходи для сполучення поверхів, конструкція має невеликі габарити, тому для багатоповерхових будинків вона не підійде.

Визначившись з типом сходів можна приступати до підготовки проекту і вимірам. Важливо пам’ятати, що на одному сходовому прольоті повинно бути не більше 16 сходинок.

Висоту і форму сходів вибирають з урахуванням особливостей самого будинку і потреб усієї сім’ї. Не варто забувати і про правила безпеки, особливо якщо в сім’ї є діти.

 

Свіжі матеріали:

 • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
 • Ідеальні мийки з штучного каменю
 • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
 • Як вибрати генератор для дому
 • Правила вибору плитки для кухні