Сходи на другий поверх в приватному будинку: калькулятор онлайн, як розрахувати, прямий розрахунок сходів

Для будь-якого будинку, в якому є кілька поверхів, потрібно сходи. Для її монтажу треба знати, як правильно розрахувати сходи на другий поверх у приватному будинку. Проведені розрахунки повинні бути абсолютно точними, в іншому випадку конструкція буде незручною або зовсім не стане на відведене для неї місце. Тому такі роботи повинні здійснювати фахівці або можна скористатися спеціальними програмами-калькуляторами в онлайн-режимі. У процесі визначення даних обліковуються матеріали, розміри елементів, нахил конструкції, а також деякі інші дані.

Лестницы на второй этаж в частном доме: калькулятор онлайн, как рассчитать, расчет прямой лестницы

Правильна сходи – це запорука безпеки для всіх домочадців Джерело hi.decorexpro.com

Розрахунки програмами

Для розрахунків може використовуватися спеціальний калькулятор-онлайн, який допоможе дізнатися кількість матеріалів, ступенів, нахил конструкції, тятиву, ширину. Деякі програми можуть надавати рекомендації щодо визначених параметрів майбутньої конструкції, повідомить про можливий комфорт використання сходів.

На зручність і безпечність сходів впливають перераховані вище параметри. При цьому мінімальна висота/глибина сходинок повинна становити 15/28 див. Їх кількість рекомендовано робити непарне, тоді пересування починається і закінчується з однієї ноги. Огорожа по висоті розташовується вище центру ваги зростання людини, мінімум 90 див. Кутом нахилу від 30 до 40°, для прямих сходів, з/без поворотних сходів, поворот може бути 90 або 180°, з декількома проходами та майданчиками.

Крім проведених розрахунків онлайн-програма зробить креслення майбутньої конструкції. Від кута нахилу залежить необхідну кількість матеріалів. Тому під час проектування будинку треба визначити всі параметрами.

Лестницы на второй этаж в частном доме: калькулятор онлайн, как рассчитать, расчет прямой лестницы

Монолітні сходи покрита мармуром також виготовляється за певними розрахунками Джерело archdaily.com

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про ширину сходів на другий поверх у приватному будинку.

Онлайн калькулятор сходи

Щоб дізнатися приблизну вартість сходи з прямим маршем, скористайтеся наступним калькулятором:

Планування сходів

Призначення сходів полягає у вільному пересуванні між поверхами. Вона може нести естетичну і дизайнерську функцію. При її побудові треба враховувати використовувані матеріали, ергономію, безпека, розташування, площа, розміри і монтаж. На відповідність цим нормам і вимогам використовується калькулятор. Але необхідно враховувати й інші технічні вимоги, про які добре знають фахівці у сфері будівництва.

Основними конструктивними елементами є:

 • несуча конструкція;

 • ступені (різної форми);

 • різну кількість маршів;

 • огородження.

Використовувані елементи можуть виготовлятися з різних матеріалів також часто застосовується комбінування. Калькулятор сходи на другий поверх у приватному будинку дає можливість проводити розрахунки для різних типів встановлюються конструкцій.

Сама сходи можуть бути такого типу:

 • На косоурах. Найбільш безпечні, великий вибір декорування, лаконічні, з або без підсходинки. Фіксування залежить від кількості балок.

Лестницы на второй этаж в частном доме: калькулятор онлайн, как рассчитать, расчет прямой лестницы

Поворотні сходи на косоуре з кераміки Джерело m.yukle.mobi

 • На больцах. В основному металеві, може застосовуватися комбінація матеріалів. Фіксація металевими елементами. Сходи міцні, довговічні, можуть розбиратися і реконструюватися.

 • На тятивах. Мають вишуканий дизайн, добре виглядають в інтер’єрах. Фіксація ступенів з внутрішньої сторони.

 • Гвинтові. Займає мінімум площі, конструкція включає поручні, стійки і ступеня. Робляться круглими, восьмиугольными або квадратними. Каркас в основному металевий.

 • Маршові. Мають просту конструкцію, але потребують великої площі вільного простору. Можуть бути поворотними, з майданчиками.

Лестницы на второй этаж в частном доме: калькулятор онлайн, как рассчитать, расчет прямой лестницы

Маршеві сходи з дерева з різьбленими поручнями Джерело olestnicah.ru

Проведення правильних підрахунків можливо лише за умови врахування деяких параметрів самої споруди. Необхідно визначити відповідний нахил, ширину конструкції, висоту поручнів і деякі інші показники. Важливо провести правильний підрахунок розмірів прольоту, що допоможе правильно визначити кількість матеріалів. У цьому випадку враховуються розміри прольоту і проекції. Другий важливий показник – довжина прорізів для маршу. Визначається виходячи з висоти проходу, кута маршу і товщини перекриття.

Підрахунок матеріалів

Для виробництва сходів застосовуються різні варіанти матеріалів та їх комбінування, але в більшості випадків використовується дерево. Недорога деревина відрізняється економічністю, екологічністю, доступністю і привабливим виглядом. Дерево легко піддається обробці, служить дуже довго, може фарбуватися. Конструкції з металу пожежобезпечні, але можуть іржавіти з-за підвищеної вологи.

Лестницы на второй этаж в частном доме: калькулятор онлайн, как рассчитать, расчет прямой лестницы

Розрахунок починається з вимірювань висоти від підлоги до другого поверху і площі, яку займе сходи Джерело pl.pinterest.com

Розрахунок прямої сходи здійснюється з визначенням наступних величин:

 • виступи ступенів, їх розміри;

 • загальні розміри отвору конструкції;

 • параметри сходів, поручнів;

 • ширина кроку, проступки, косоури.

Після здійснення розрахунків вони відображаються на відповідному кресленні.

При роботі з металевими моделями треба враховувати додаткові параметри. Деякі деталі кріпляться зварюванням, матеріал повинен витримувати всі навантаження і легко піддаватися цій процедурі. Фахівці рекомендують використовувати швелери, куточки або труби для косоурів. Особлива увага приділяється розподілу навантаження: обчислюється кількість, площу та маса ступенів. Місця з підвищеною навантаженням треба зміцнювати болтами. Може використовувати комбінування матеріалів.

Лестницы на второй этаж в частном доме: калькулятор онлайн, как рассчитать, расчет прямой лестницы

Монолітні сходи з кованими поручнями Джерело topoboi.com

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про перила для сходів в приватному будинку.

Визначення геометрії

Для отримання точних розрахунків враховуються геометричні виміри, серед яких важливими є загальні розміри всієї майбутньої конструкції. Мінімальна ширина 1,1 м, у тому числі і для гвинтових. Комфортними вважаються варіанти з завширшки від 1,4 м.

Кут визначає комфорт використання сходів. Дуже круті конструкції економлять площу, але не зручні. Проводячи розрахунок треба враховувати зручність використання конструкції, визначається її ширина і висота. Східці шириною мінімум 15 см. Ширина проступи дозволяти ступні повністю розміщуватися на площі та повинна становити 25-32 див. Відстань між краями ступенів визначається по їх висоті і ширині. Спеціальна онлайн-програма допоможе обчислити параметри ступенів.

Лестницы на второй этаж в частном доме: калькулятор онлайн, как рассчитать, расчет прямой лестницы

Для економії простору під сходами можна обладнати шафа Джерело decoratorist.com

В основному всі конструкції робляться з 45° нахилом, а ширина східців у більшості дорівнює 45-му розміру ноги, мінімальна – 30 див. Між місцем кріплення конструкції та її крутизною є відповідний взаємозв’язок, де враховують кут, висоту і довжину проекції по горизонталі. Аналіз залежності розміру може бути виконаний у двох варіантах. У першому випадку є конкретний кут, а розрахунок показує місце монтажу конструкції. У другому – визначені розміри конструкції і обчислюється кут нахилу. У деяких випадках може не вистачати площі для одномаршові сходи, тоді додаються ще необхідну кількість, а розрахунки проводяться для всіх окремо.

Розрахунки для різних конструкцій

Конструктор сходи на другий поверх в приватному будинку може використовуватися для різних типів майбутніх рішень. У всіх варіантах є свої особливості, їх обов’язково треба враховувати. Є загальні величини, які не змінюються:

 • З поворотом і забіжними ступенями. В цьому випадку є свої особливості, оскільки сходи має трапецієподібну форму, поворот може бути 90/180°.

Лестницы на второй этаж в частном доме: калькулятор онлайн, как рассчитать, расчет прямой лестницы

Прості дерев’яні сходи ведуть на другий поверх з поворотними сходами Джерело versar.ru

Розміри щаблів не змінюються, розрахунки для кута поворотів проводиться однаково. При визначенні параметрів ширина вузької частини і нависання поворотної сходинки повинні бути мінімум 10 і 5 див.

 • Прямі конструкції. При проведенні параметрів зазначаються розміри отвору, сходинок, ширина косоура і розташування першої сходинки.

 • Двохмаршові, з поворотом на косоурах. Поворот може становити 180°, конструкції робляться як зигзаг або прямі. При підрахунках зазначаються майданчики, висота підлоги, розміри ступенів і тятиви, довжина отвору, нахил.

Щоб дізнатися приблизну вартість сходи з поворотом на 180°, скористайтеся наступним калькулятором:

Відео опис

Приклад розрахунку сходів можна підглянути у відео:

 • Трьохмаршові з поворотом на косоурах. Робляться з поворотом 180°. Важливим показником є стійкість, навантаження на конструкцію може змінюватися. Спочатку визначаються основні показники будови, уточнюється висота маршу, і потім просвіт верху конструкції. Після цього підраховується кількість подступенков і проступей.

 • Гвинтові. Щаблі розташовуються по колу, всередині опора, радіус кола дорівнює довжині ступенів. Абсолютно всі сходи можуть бути поворотними, співвідношення вузька/широка боку 10/25 см. Висота ступенів визначається аналогічно маршовим конструкцій. Під час розрахунків треба враховувати розміри прольоту, ступенів, опори, форму ступенів (вузька/широка частини 20/40 см). Максимум уваги приділяється витків конструкції, які повинні бути в два рази більше величини діаметра.

 • Пряма на тятивах. Розрахунок ґрунтується на довжині кроку, що дозволить уточнити глибину ступенів і ухил. Брак глибини компенсується виступами.

Лестницы на второй этаж в частном доме: калькулятор онлайн, как рассчитать, расчет прямой лестницы

Сходи в стилі хай-тек з металу тільки доповнює інтер’єр сучасної вітальні Джерело mobirolo.com

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу внутрішнього перепланування будинків під ключ, включаючи всі супутні розрахунки. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Висновок

Сьогодні існують різні програми для визначення параметрів бедующей сходів. Спеціалізовані ресурси дозволяють візуалізувати конструкції, створювати відповідні креслення і отримувати всю необхідну інформацію за розмірами і необхідних матеріалів. Але в будь-якому випадку остаточний розрахунок повинен виконувати фахівець – тільки тоді можна гарантувати, що сходова конструкція буде точно відповідати всім зазначеним параметрам.

Спеціалізовані калькулятори в онлайн-режимі працюють за закладеним у них формулами, які не видно, а значить, перевірити правильність видаваних результатів можна лише перерахувавши все вручну. Тому їх можна розглядати лише як зручний інструмент для попередніх розрахунків

Оцінок 0