Сходи в приватному будинку на другий поверх: кращі дизайнерські проекти

Інтерес до двоповерховим домівках стабільно тримається на високому рівні. Це пояснюється можливістю економити площу на ділянці, але разом з тим не обмежувати себе у просторі. Обов’язковою частиною такого будови є сходи. Сходи в будинку на другий поверх грає в першу чергу чисто практичну роль: по ній спускаються і піднімаються.

І саме тому така конструкція повинна бути безпечною і зручною. Але ще сходи на другий поверх в приватному будинку – це елемент декору, здатний підкреслити основний концепт або навіть стати головною родзинкою.

Лестница в частном доме на второй этаж: лучшие дизайнерские проекты

Грамотно зроблена сходи буде прикрасою будь-якого інтер’єру Джерело mebel-go.ru

З чого складається сходи

Незважаючи на уявну простоту, сходи це досить складна конструкція. Якщо опустити складні технічні терміни, то в цілому виділяються три складові, з чого складається сходи:

  • Подіумна щабель, з якого і починається сходи. Іноді вона закруглюється, а ще часто буває ширше за інших. Таке рішення покликане полегшувати крок.

  • Безпосередньо самі щаблі, плюс простір між ними, яке називається подступенком і майданчик між маршами.

  • Огорожі складаються з стовпів, балясин, власне, самих поручнів.

Норми та розрахунки

Сходи можуть бути дуже різними за матеріалом, особливостям конструкції, дизайну, нарешті. Однак до всіх пред’являються стандарти, які викладені в Сніп. Зокрема, ширина маршу повинна бути не менше 80 см, а площадки – не менше 100. Висота щаблів – від 12 до 20 см. Це означає, що при проектуванні треба вибрати один параметр, наприклад, 15 см і не відхилятися від нього більше, ніж на 0,5 см. І, нарешті, ширина сходинки повинна бути не менше 20 см.

Лестница в частном доме на второй этаж: лучшие дизайнерские проекты

Є загальні норми, справедливі для проектування будь-яких сходів Джерело ro.decorexpro.com

Складаючи проект сходи на другий поверх, досвідчені фахівці радять підставляти на місце сходи прямокутний трикутник. Якщо ширина щаблі у вас буде 20 см, приміром, то катет підлоги досить просто поділити на цю цифру, щоб отримати кількість східців. А ще потрібно дізнатися висоту між першим і другим поверхом. Далі відповідну цифру розділіть на висоту ступенів.

Відео опис

Наочно про розрахунок сходів на відео:

Як вибрати схему сходів

Пряма сходи – це найпростіший варіант. Як правило, на ньому зупиняються, якщо відстань між першим і другим поверхом не дуже великий, а місця для самої конструкції – досить.

Маршова припускає наявність хоча б однієї площадки. Вона може бути Г-образну, П-образну, варіантів тут вистачає.

Однією з найбільш складних в плані установки є гвинтові сходи. Вона здійснює оборот навколо своєї осі, тобто на 180 градусів. Щоб подібне виріб було по-справжньому міцним, розрахунки потрібно проводити дуже уважно. Зазвичай сходи в будинок, проекти яких влаштовані таким чином, будівельники пропонують тоді, коли простору дуже мало. Тобто мова йде, скоріше, про вимушеною мірою.

Проте найскладнішою є комбінована сходи. Це поєднання гвинтовий і маршової з різним процентним співвідношенням того й іншого.

Лестница в частном доме на второй этаж: лучшие дизайнерские проекты

Навіть найпростіша конструкція може мати оригінальним дизайном Джерело spirossoulis.com

У такого варіанту часто бувають забіжні щаблі. Фактично, вони дозволяють зробити поворот, економлять простір, але в силу незвичайної форми є більш небезпечними для людини.

Крім того, сходи всередині будинку бувають закритими і відкритими. Перші встановлюються всередині сходових клітин. Другі – у вестибюлях або ж у фойє. Це все відноситься до внутрішніх сходах. Зовнішні за нормативами будуть відкритими.

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу проектування будинків. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Класифікація сходів за підставами

Міцність сходів і те, скільки вона прослужить, залежить від підстави. Конструкція спирається на балки. Якщо останні – зубчасті, а торці добре проглядаються, то мова йде про косоурах. Це найпопулярніший варіант. Стійки просто встановлюються прямо на перила. Вся конструкція може кріпитися на одному косоуре (центральному) або ж на двох, розташованих з боків.

Інший тип балок, яка теж часто використовується для сходів, що називається тятивою. Тут ступені вставляються в пази, тобто всередину несучої конструкції. Замість другої тятиви можуть використовувати просто стіну. Торці закриті, стіна з боків повністю вільна.

І ще один популярний варіант – больци. Його використовують тоді, коли хочуть з якихось причин обійтися без балок в принципі.

Лестница в частном доме на второй этаж: лучшие дизайнерские проекты

Різновид больцевых кріплень в конструкції сходів Джерело pinterest.com

Під больцами увазі металеві штирі, які з’єднують сходинки. У результаті створюється конструкція, що самонесущая, де кожна нова сходинка спирається на попередні. Подступеньков в даному випадку немає в принципі. Візуально все споруда виглядає дуже легким, повітряним.

При проектуванні гвинтових сходів вибирають один з перерахованих варіантів. Але тут є своя специфіка, пов’язана з кріпленням. І ще раз нагадаємо: робити розрахунки гвинтових сходів повинні фахівці. Найменша помилка – і все ризикує впасти.

Відео опис

Наочно про різні типи сходів на відео:

З чого роблять сходи

Але схема і несуча частина – це далеко не все, чим сходи можуть відрізнятися один від одного. Конструкторами накопичений багатий досвід роботи з різними матеріалами, серед яких часто використовують наступні:

  • дерево;

  • камінь;

  • скло;

  • залізо;

  • залізобетон.

І, зрозуміло, не варто забувати про комбінованих варіантах, коли частина роблять металевою, а частина – скляною або дерев’яною. Деякі дизайнери пускаються навіть сміливі експерименти, поєднуючи дерево, метал і камінь. Як правило, такі конструкції встановлюються в багатих будинках.

Лестница в частном доме на второй этаж: лучшие дизайнерские проекты

Шикарна бетонна сходи з комбінованою обробкою Джерело postroika.biz

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про сходи для дачі або приватного будинку: різновиди, матеріали, оздоблення.

З дерева

Деревина як будівельний і обробний матеріал ніколи не вийде з моди, це класика. А по мірі збільшення кількості різних складів, які захищають від гниття, паразитів і вогню, її популярність тільки зростає. Особливо органічно виглядатиме така сходи в дерев’яному будинку на другий поверх: якщо поєднувати кілька різних порід в обробці і доповнити їх, наприклад, тканиною, то вийде дуже оригінально.

Сам по собі матеріал приваблює екологічністю і відчуттям тепла, яке він привносить в будь-яке приміщення. Причому це справедливо навіть в відношенні конструкцій без особливих прикрас. Але сьогодні дизайнери сміливо експериментують: вони роблять сходів з різних порід дерева, підбирають матеріал з незвичайною текстурою, состарівают його. В результаті виріб виглядає дуже вишукано.

Найчастіше можна зустріти сходи з сосни. Далі йде бук, дуб і ясен, за ним – усі інші породи.

Лестница в частном доме на второй этаж: лучшие дизайнерские проекты

Дерев’яні вироби часто додатково прикрашають різьбленням або орнаментом Джерело pinterest.ca

Онлайн калькулятор сходи

Щоб дізнатися приблизну вартість сходів різних типів, скористайтеся наступним калькулятором:

Бетонні

Спрощений варіант залізобетонних сходів ми всі звикли бачити у під’їздах. Вони практичні, недорого коштують, невибагливі в обслуговуванні. Крім того, ці вироби не горять, як дерево, і не розжарюються, як метал. Але в приватних будинках такі прямі сходи на другий поверх зазвичай не встановлюють, а роблять фігурні з красивою обробкою.

Лестница в частном доме на второй этаж: лучшие дизайнерские проекты

Залізобетонна фігурна сходи Джерело gidlestnic.ru

З обробкою з каменю

В елітних особняках можна зустріти кам’яні сходи. Мармурова конструкція виглядає особливо розкішно. І, до речі, встановлюється лише всередині будинку. Справа в тому, що мармур – дуже примхливий матеріал, який не здатний довго перебувати під відкритим небом.

А ось граніт невимогливий в плані догляду, довговічний і міцний. Тому з нього роблять зовнішні сходи. А іноді – і внутрішні, щоб усі будівля виглядало єдиним цілим. Правда, є багато міфів про те, що у деяких видів граніту підвищений природний радіаційний фон. Якщо це питання турбує покупця, то вибирати матеріал потрібно з особливою обережністю.

Крім того, кам’яні сходи слизькі. Так що якщо прийнято рішення зупинитися саме на них, то такі вироби було б непогано оснастити спеціальним профілем.

Лестница в частном доме на второй этаж: лучшие дизайнерские проекты

Антиковзні накладки часто виглядають як додаткове прикраса Джерело akvink.ru

Металеві конструкції

Металеві сходи в приватний будинок протягом довгого часу не встановлювали. Вважалося, що цей матеріал – дуже холодний, що він більше підходить для офісів. Але сьогодні виробники пропонують величезну кількість всіляких конструкцій, у тому числі з плавними лініями, красивими візерунками. А назвати сходи з бронзи або з відповідним напиленням «холодної» проблематично. Одним словом, і такі варіанти цілком мають право на життя.

Лестница в частном доме на второй этаж: лучшие дизайнерские проекты

Ще, міцність металу дозволяє виготовляти нестандартні конструкції для використання при обмеженому просторі Джерело pinterest.co.uk

Із скла

Скляні сходи все частіше можна побачити не тільки в офісах або в торгових центрах, але і в будинках і навіть в дворівневих квартирах. Вони приваблюють «легкістю» конструкції, відчуттям легкості. Але при цьому самі вироби здатні витримувати значне навантаження – до 350 кг на одну сходинку, що цілком достатньо для дому.

Скляні сходи в приватному будинку найчастіше роблять з триплексу. Його практично неможливо випадково розбити або якось зашкодити. Навіть після дуже сильного удару на конструкції з’явиться максимум тріщина, яка вказує на необхідність ремонту. Але виріб при цьому все одно не впаде.

Лестница в частном доме на второй этаж: лучшие дизайнерские проекты

Сходи з загартованого скла на больцах Джерело hasmatik.com.tr

Сходи в різних дизайнерських стилях

Як вже говорилося, сходи сьогодні перестали бути просто функціональним предметом. Вони почали гармонійно доповнювати навколишній простір, а іноді і повністю перетворювати його. Тому замовники все частіше при виборі того чи іншого варіанта керуються питанням стилю.

Класика

Класичний стиль передбачає використання натуральних матеріалів. Так що в першу чергу це різноманітні види сходів з дерева з пишним або не дуже декором залежно від іншої обстановки, рівня будинку й інших нюансів. Сходи можуть бути облицьовані мармуром.

Але оскільки це холодний і слизький матеріал, то зверху її прикривають красивою килимовою доріжкою, яку потрібно вкласти, щоб не сповзала. Виходить дуже ошатно.

Правда, підтримання описаного варіанту в чистоті потребує професійної допомоги. Тому якщо на клінінгову компанію немає коштів, можна зупинитися на більш простому рішенні з дерева без покриття.

Лестница в частном доме на второй этаж: лучшие дизайнерские проекты

Класична маршеві сходи Джерело it.decorexpro.com

Вінтаж

Вінтажний стиль завоював свою нішу і, схоже, не збирається її нікому поступатися. Тут можливі самі різні моделі. Головне – відмовитися від відверто сучасних матеріалів (скло як саме по собі, так і в поєднанні з металом не підійде), а також визначитися з тим, який історичний проміжок і яка країна вас цікавлять. Якщо з конкретикою все складно, можна просто зупинитися на варіанті з штучно зістареного дерева.

Лестница в частном доме на второй этаж: лучшие дизайнерские проекты

Сходи в вінтажному стилі виглядає дуже переконливо Джерело true-beachfront.com

Хай-тек

А ось для цього стилю скло і метал будуть просто ідеальними поєднанням. Втім, можна і щось одне. Якщо перила стануть нагадувати складний прилад божевільного вченого – тим краще! Дизайнери останнім часом також активно експериментують зі складними кольорами, змушують їх «вібрувати» і як би перетікати один в одного. У результаті створюється відчуття, що на сходи виплеснулося вміст пробірки з лабораторії. Втім, при бажанні вам ніхто не заважає обмежитися простими хромованими рішеннями.

Лестница в частном доме на второй этаж: лучшие дизайнерские проекты

Іноді в стилі Hi-Tech використовують і дерево Джерело kienthuc.net.vn

Лофт

Перила в рамках цього стилю можуть виглядати так, як ніби їх нещодавно переробили з труб. А марш почасти нагадує пожежну драбину. Довершують картину стовпчики з цегли.

Втім, якщо вам потрібні сходи в стилі лофт, можна просто залишити підпори у всіх на виду. А ось з декором потрібно бути обережним, адже це досить практичний стиль. Втім, зараз багато художників його переосмислюють, так що певні вольності цілком припустимі.

Лестница в частном доме на второй этаж: лучшие дизайнерские проекты

В стилі Лофт практичність на першому місці-Джерело houzz.com

Прованс

Стиль прованс передбачає історію. Він багатозначний і атмосферний. Тому при виборі сходів потрібно не тільки підібрати відповідний відтінок (ідеально – темно-зелений, блакитний, коричневий), але і врахувати, як він буде виглядати при природному і электричестком світлі, наприклад. Велике значення має фактура. Допустима недбалість, але тільки в тому випадку, якщо її заздалегідь продумали.

Лестница в частном доме на второй этаж: лучшие дизайнерские проекты

Сходи в стилі Прованс уособлює домашній затишок Джерело houzz.es

Мінімалізм

Сходи в мінімалістичному стилі повинні бути простими, але не нудними. Вони можуть бути зроблені нехитро, але з першокласних матеріалів. Бажано, щоб у вироби був власний концепт, але тільки він, нічого більше. Важливо, щоб ідея «краси у простоті» при погляді на таку драбину здавалася очевидною. А ще конструкція не повинна втомлювати, навіть якщо на неї дивитися дуже довго.

Лестница в частном доме на второй этаж: лучшие дизайнерские проекты

Мінімалізм – коли немає нічого зайвого Джерело archilovers.com

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про горищні сходи з люком.

Оздоблення сходів

При установці будь-якої споруди хочеться, щоб воно служило як можна довше і сходи тут не виняток. Тому обробка в тому чи іншому вигляді потрібна всім конструкцій, особливості дереву і металу. Крім того, додаткова обробка покращує експлуатаційні характеристики споруди. Наприклад, якщо покрити металевий виріб лінолеумом, кроки по ньому стануть помітно тихіше.

Обробка служить і декоративним цілям. Скажімо, з деревом зверху залізобетонні сходи будуть виглядати набагато тепліше. Вийде своєрідний компроміс між технічними характеристиками і питаннями дотримання стилю.

Відео опис

Більше різновидів сходів на відео:

При виборі конкретного варіанту обробки потрібно пам’ятати, що воно здатне зношуватися. Напилення рано чи пізно стирається, фарба – теж. Лінолеум продавлюється, килимове покриття теж не буде служити вічно. Тому, коли ви будете визначатися з конкретним варіантом, заодно подумайте про заміну.

Лестница в частном доме на второй этаж: лучшие дизайнерские проекты

Оздоблення сходів ламінатом Джерело el.decorexpro.com

Яким має бути освітлення

Освітлення сходів, особливо великих, не можна назвати примхою. Мова йде про елементарної обережності: якщо людина встане вночі і нічого не побачить, він може впасти і отримати серйозну травму.

Інша справа, де встановлювати освітлення, а також яким воно буде. Деякі просто вибирають велику люстру прямо над сходами. Непоганий варіант для гвинтового споруди, а ось для маршового вже – не дуже. Особливо, якщо сходи досить довга. Крім того, світло від такої люстри буде сильно бити в очі тому, хто піднімається.

Тому зараз дизайнери відмовляються від такого рішення на користь численних точкових світильників. Їх монтують під сходами, в цьому випадку затнутися і впасти буде дуже важко. Ними можуть висвітлити перила, щоб чоловік бачив, за що триматися. Нарешті, в стіну вбудовують невеликі бра: тоді потік світла йде з боку. Що теж досить зручно і не засліплює відразу ж людини.

При виборі освітлення не забудьте врахувати висоту стелі. Якщо вона досить велика, то без заливаючого (верхнього) звичного нам варіанту все ж не обійтися. Інакше приміщення буде виглядати похмуро. Але його краще поєднувати з точковими світильниками.

Лестница в частном доме на второй этаж: лучшие дизайнерские проекты

М’яка точкове підсвічування ступенів Джерело chewjoinery.co.uk

Що вибрати – популярні проекти і ціни

Сходи на другий поверх в сучасному будинку або дворівневої квартири – це не просто функціональний предмет. Безумовно, вона повинна бути довговічною, безпечної і практичною. Однак важливо ще й щоб сходи прикрашала інтер’єр, гармонійно доповнювала обстановку, дозволяла тій розкритися з несподіваного боку.

Дизайнери активно працюють над цим. Вони експериментують з матеріалами, оздобленням, з освітленням і з несподіваними інженерними рішеннями. В результаті у кожного є можливість підібрати сходи собі за смаком. Для порівняння далі представлені популярні проекти сходів і їх ціни:

Лестница в частном доме на второй этаж: лучшие дизайнерские проектыДжерело tr.skopelitissa.com

Лестница в частном доме на второй этаж: лучшие дизайнерские проектыДжерело yandex.uz

Лестница в частном доме на второй этаж: лучшие дизайнерские проектыДжерело msk.kupiprodai.ru

Ціна від 85 тис ₽

Ціна від 120 тис ₽

Ціна від 135 тис ₽

Лестница в частном доме на второй этаж: лучшие дизайнерские проектыДжерело klassiknn.ru

Лестница в частном доме на второй этаж: лучшие дизайнерские проектыДжерело youla.ru

Лестница в частном доме на второй этаж: лучшие дизайнерские проектыДжерело festima.ru

Ціна від 115 тис ₽

Ціна від 120 тис ₽

Ціна від 280 тис ₽

Лестница в частном доме на второй этаж: лучшие дизайнерские проектыДжерело ukr-dom.com.ua

Лестница в частном доме на второй этаж: лучшие дизайнерские проектыДжерело stairsmontage.ru

Лестница в частном доме на второй этаж: лучшие дизайнерские проектыДжерело tr.skopelitissa.com

Ціна від 220 тис ₽

Ціна від 45 тис ₽

Ціна від 160 тис ₽

Лестница в частном доме на второй этаж: лучшие дизайнерские проектыДжерело tr.skopelitissa.com

Лестница в частном доме на второй этаж: лучшие дизайнерские проектыДжерело tr.skopelitissa.com

Лестница в частном доме на второй этаж: лучшие дизайнерские проектыДжерело tr.skopelitissa.com

Ціна від 75 тис ₽

Ціна від 105 тис ₽

Ціна від 130 тис ₽

Оцінок 0