Шпаклівка стін під шпалери – покрокова інструкція

Для того щоб такий обробний матеріал як шпалери виглядав красиво і вишукано, необхідно як слід підготувати стіни. Як правило, основу шпаклюють, щоб поверхня була гладкою, рівною і без вад. Щоб результат був бездоганним, потрібно дізнатися, як шпаклювати стіни під шпалери.

Шпаклевка стен под обои – пошаговая инструкция Шпаклевка стен под обои – пошаговая инструкция Шпаклевка стен под обои – пошаговая инструкция Суха шпаклювальна суміш

Готові ― це розчин повністю готовий до застосування. Його наносять на стіну безпосередньо після відкриття упаковки, тому з пропорціями не помилитеся. Така шпаклівка дає певний відсоток усадки після висихання, тому для фінішної основи її не використовують.

Шпаклевка стен под обои – пошаговая инструкция Шпаклевка стен под обои – пошаговая инструкция Готова суміш

Класифікація та призначення

За класифікацією шпаклівка ділиться на три види:

 • гіпсова – не дає усадку, швидко сохне і піддається вирівнюванню, але при цьому володіє нестійкістю до вологості;
 • цементна – вологостійка і досить міцна, але довго просихає і має велику ступінь усадки;
 • полімерна – найуніверсальніша: вологостійкість, швидковисихаюча і легко выравнивающаяся, немає усадки. Єдиний мінус – висока вартість.
 • Призначення у шпаклювального матеріалу також різне. Наприклад, стартова суміш застосовується для першого шару, так як володіє підвищеною міцністю, великою зернистістю і хорошою адгезією. Крім цього, відмінно вирівнює поверхню. Наноситься на товщину від 3 до 20 мм.

  Для декоративної обробки використовують фінішну шпаклівку, яка згладжує недоліки. Вона менш міцна, ніж попередня, але дуже проста в роботі. Товщина шару – 4 мм максимум.

  Універсальна суміш має високу вартість, але застосовується для різного рівня обробки, хоча і поступається за своїми властивостями фінішної і стартовим.

  Підготовка

  Перед тим як почати шпаклювати, необхідно підготувати стіни. Для цього очистіть поверхню від старого шару шпалер. Щоб легше було це зробити, змочіть їх водою за допомогою валика, дайте трохи часу для набухання і зніміть зі стіни.

  Шпаклевка стен под обои – пошаговая инструкция Шпаклевка стен под обои – пошаговая инструкция Видалення старих шпалер

  Потім потрібно очистити від шорсткостей і різних піщинок наждачним папером. Нанесіть грунтовку по всій поверхні.

  Потім обробіть тріщини. Зробіть суміш з стартової шпаклівки з додаванням алебастру. Використовуйте широкий шпатель, який краще вирівнює поверхню. Після висихання зашкурте місця обробки і пройдіться по ним грунтовкою.

  Стартова шпаклівка

  Після підготовки стіни наноситься базова шпаклівка починаючи з верхньої частини. Для зручності використовуйте маленький шпатель, щоб перекладати розчин з ємності на великий шпатель. Далі потрібно приставити широкий інструмент до стіни і нанести суміш у напрямку зліва направо. А протилежними рухами знімаються надлишки.

  Шпаклевка стен под обои – пошаговая инструкция Шпаклевка стен под обои – пошаговая инструкция Нанесення стартового шару шпаклівки

  Наноситься кожен шар шпаклівки внахлест, на 2-3 см перекриваючи один одного. Це те, що стосується верхніх і середніх частин, так як в нижній потрібно проводити рухи знизу вгору. Товщина шару стартової шпаклівки повинна бути 1,5 див.

  При нанесенні базової основи можна застосувати маяковий метод. Для цього гіпсові, дерев’яні чи металеві рейки кріпляться до стіни у вертикальному і горизонтальному положенні за допомогою гіпсового розчину і перевіряються рівнем. Цей спосіб за зовнішніми ознаками нічим не відрізняється від звичайного, але рівність стін вважається якісним.

  Для вирівнювання кутів використовується шпатель кутовий. Спочатку наноситься шар розчину тонким шпателем, потім розрівнюється кутовим.

  Фінішна шпаклівка

  Після повного висихання стартової шпаклівки наносять фінішну. Завдяки своїй тонкій структурі вона відмінно вирівнює всі вади. Товщина шару не повинна перевищувати 2 мм Нанесення суміші проводиться за таким же принципом, що і при стартовій шпаклівку. Освітлення при цьому повинне бути досить яскравим, щоб бачити всі недоліки.

  Якщо будуть клеїтися тонкі шпалери ― необхідно зробити три тонких шари, а при товстої основі ― досить двох. Коли фінішна шпаклівка просохне обов’язково знову прогрунтуйте поверхню.

  Відео про те, як шпаклювати стіни під шпалери:

  Висновок

  По висохлій грунтовці необхідно зробити зашкурювання наждачним папером. Далі йдуть безпосередньо шпалери. У тому випадку, якщо чорнова основа була бетонна, тоді перший шар потрібно зробити олійно-клейовим складом.

  Якщо стіни пофарбовані масляною фарбою, то очистіть всі місця, де фарба погано тримається. Потім їх вирівняти шпаклівкою і зашкурте. Забарвлені ділянки промийте мильним розчином. При емалевою фарбі після очищення потрібно наклеїти на поверхню газети або повністю зашпаклювати.

  Тепер ви знаєте, як шпаклювати стіни під шпалери і зможете самостійно впоратися з цим.