Скільки коштує оформлення земельної ділянки у власність – всі розцінки

Стаття допомагає зрозуміти, як відбувається стандартна процедура оформлення земельної ділянки у власність, які є нюанси в земельних питаннях, скільки коштує оформлення земельної ділянки у власність, і в яких випадках можна оформити необхідні документи безкоштовно. Вивчивши дані нижче матеріали, легше буде визначитися з розміром державного мита, алгоритмом дій щодо оформлення земельної ділянки, прорахувати собівартість всієї процедури від збору документів до отримання права на власність.

Сколько стоит оформление земельного участка в собственность – все расценки

Для купівлі ділянки треба знати досить багато нюансів

Власники стикаються з проблемою узаконення земельної ділянки з різних причин. Наприклад, необхідно узаконити будинок, а земля під ним знаходиться в оренді; не всі громадяни провели операції по реєстрації права на землю через Росреестр, як того вимагає закон 128-ФЗ від 27.07.1998 «Про державної реєстрації права». Як наслідок, власник стикається з рядом проблем: неможливо купити або продати ні ділянку, ні будівлі, зведені на ньому, також стають недоступними такі дії, як оренда або заставу.

Стандартна схема оформлення власності

 • Вона можлива, якщо у власника необхідні документи готові та оновлення наявних даних не потрібно. В наявності має бути паспорт, підтвердження права на земельну ділянку (договори про даруванні, купівлі-продажу, оренди, документи про право на спадщину, рішення судів та ін), кадастровий паспорт наділу. Сюди ж додається квитанція, що підтверджує, що громадянин сплатив держмито.

 • Наступним кроком власник зобов’язаний написати заяву в Росреестр. В нього включається прохання про реєстрацію, відомості про ділянку землі кадастрово — межового характеру, паспортні дані фізособи.

 • Росреестр видає підтвердження того, що документи прийняті і розглядає їх 7-9 днів. Якщо немає розбіжностей у документах (наприклад, між правами, що виникли раніше) в Єдиний державний реєстр нерухомості вноситься відповідна відмітка.

 • Сколько стоит оформление земельного участка в собственность – все расценки

  ЕГРН – первинний власник інформації про власності

  Важливо! Оформити володіння як приватна можна і в багатофункціональному центрі. Реєстраційна операція тут абсолютно ідентична тій, що відбувається в Росреестре, а дані, що надходять у названі організації, поповнюють єдиний інформаційний банк. Крім особистого звернення, громадяни можуть скористатися послугами звичайної або електронної пошти.

  По завершенні всіх моментів, пов’язаних з реєстрацією права власності громадянин отримує відповідне свідоцтво про власність.

  Як платити держмито

  Вартість держмита змінюється в залежності від того, хто її оплачує – фізична або юридична особа (далі – ф/л і ю/л), впливає на ціну питання цільове призначення наділу.

  Мінімальні витрати – 100 рублів – очікують ф/л і ю/л, оформляють частки в загальній сільськогосподарської власності.

  350 рублів, будь то організація або приватна особа, витратять при оформленні ділянок сільськогосподарського призначення. За ту ж суму оформляється земля для особистого підсобного господарства, будівництва гаража, розбиття городу.

  Істотно зростає ціна для земельних наділів з будинком або ділянки під ІЖС: 2 тисячі рублів для ф/л і 22 тисячі рублів – ю/л.

  Сколько стоит оформление земельного участка в собственность – все расценки

  Якщо оформляти оплату в електронному вигляді, то буде дешевше

  У виписці з ЕГРН об’єднані відомості з ЕГРП (Єдиного державного реєстру реєстрації права) та кадастрового паспорта – обійдеться в 750 для ф/л і 2200 рублів— ю/л, якщо вона виконана на папері. В електронному вигляді дешевше: 250 рублів ф/л і 700 рублів ю/л. Виписка з ЕГРН необхідна, так як дає можливість отримати відомості оформлюваної нерухомості до укладення угоди з передачі права на приватне володіння землею.

  Коли можна не вносити держмито

  Від сплати державного мита при оформленні права на нерухоме майно звільняються органи державної влади всіх рівнів, малозабезпечені громадяни, ветерани, інваліди, військовополонені часів ВВВ та ін. Щоб скористатися пільгою, необхідно уявити належні документи.

  Приватні випадки оформлення землі

  Знання стандартної схеми оформлення документів при набутті приватної власності, звичайно, полегшує розуміння проходження легалізації у нестандартних випадках, але не відповідає на всі питання, що виникають, а їх багато.

  Оформити надів всього за 350 рублів

  Обійтися без зайвих витрат можливо, тільки це відноситься до досить вузького кола випадків. Поширений варіант, з якими громадяни звертаються при оформленні землі у власність, коли є свідоцтво на право довічно наслідуваного та постійного володіння землею (ПНВ). Його не достатньо для оформлення угоди купівлі-продажу. Обов’язково зареєструвати право власності за новими законами.

  Сколько стоит оформление земельного участка в собственность – все расценки

  Оформити право володіння землею – це не завжди дорого

  Великий плюс цього випадку в тому, що межування тут робити не потрібно, а, отже, і витрати істотно скорочуються: приблизна вартість необхідних робіт по межеванию коливається в середньому від 10 до 30 тисяч рублів. Тому питання про те, скільки коштує оформити ділянку, не злякає власника великими цифрами.

  На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найбільш популярними в Підмосков’ї ділянками для будівництва заміського будинку. У фільтрах можна виставити бажаний напрям, наявність газу, води, електрики та інших комунікацій.

  Немає кадастрового паспорта

  У цій ситуації допоможе кадастровий інженер. Його послуги оплачуються окремо. Експерт проведе роботи по уточненню меж земельної ділянки, здійснить геодезичну зйомку, створить межовий план вимірюваної території. Далі за стандартною схемою – звернення в Росреестр, оплата держмита (200 рублів – ф/л, 300 рублів – ю/л, при наявності будівель – 1 тис. рублів – ф/л, 25 тис. рублів – ю/л).

  Якщо ділянка успадкований

  Реєстрація успадкованої землі коштує 0,3 % від ціни ділянки – це стосується найближчих родичів і 0,6% – для інших осіб. Нотаріус видає свідоцтво про право на приватне володіння. Робота нотаріуса буде коштувати 5 тисяч рублів. Заявлена сума зросте, якщо право на спадщину належить захищати в суді.

  Слід пам’ятати, що об’єкт визнається нерухомістю майном, а тому обов’язково реєструвати наділ. Для цього потрібно подати заяву про проведення державної реєстрації та надати до стандартного переліку документів отримане від нотаріуса свідоцтво. Держмито складе 350 рублів, для часткової власності – 100 рублів. Держреєстрація проходить в десять робочих днів. Тільки після цього спадкоємець має право власності на отриману площу.

  Сколько стоит оформление земельного участка в собственность – все расценки

  Держреєстрація – один з останніх етапів

  Земля отримана за договором дарування

  Як і в попередніх варіантах, право власності на подарований ділянку, виникає при оформленні права на землю в службі державної реєстрації. Не потрібно реєструвати сам договір і за це платити держмито. Росреестр реєструє подані документи, з’ясовує, чи є угода законною, проводить правову експертизу. Папери оцінюють на присутність протиріч між правами на об’єкт, які вже існують і знову заявленими. Коли власник отримує свідоцтво про держреєстрацію, його права складно заперечити, це можливо тільки звернувшись до суду.

  Одариваемое особа зобов’язана сплатити податок на отриману власність. Він включає 13% від вартості наділу, якщо ви – резидент держави і 30%,
  коли таким не є. Найближчі родичі дарувальника платити податок не зобов’язані. Власник, отримавши ділянку, щоб уникнути штрафу, який становить 1 тисячу рублів, повинен подати декларацію 3-НДФЛ, вказавши вартість наділу.

  Сколько стоит оформление земельного участка в собственность – все расценки

  Дарування також треба оформляти у відповідності з законом

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про купівлю-продаж земельної ділянки – що і як правильно робити.

  Купівля або продаж ділянки

  Право власності може виникнути в результаті проведення угоди купівлі-продажу та оформлення відповідного договору. Такий договір, згідно з чинним законодавством, в обов’язковому порядку повинен бути зареєстрований. Можна вдатися до послуг нотаріуса, і він запевнить, що операція проведена законним шляхом, або звернутися в Росреестр, або МФЦ. Реєстрація договору в ЕГРН дає можливість використовувати землю і здійснювати з нею угоди. Реєстрацію договору та права на власність (не варто плутати ці поняття) можна оформити онлайн на сайті Росреестра або через портал Держпослуг.

  Скільки коштує оформлення земельної ділянки у власність при купівлі, зазначає Податковий кодекс, ст. 33: плата становитиме 2 тисячі рублів, якщо на ділянці не зводилися споруди; оформлення землі з будинком оцінюється вдвічі більше.

  Зареєструвати право на землю при купівлі-продажу можливо, підготувавши розширений пакет документів. До звичайного набору (паспорт, кадастрово-межова документація), додається витяг з ЕГРН від продавця, довіреності від продавця і покупця, попередньо завірені, свідоцтво про власність, згода власників на продаж частки і згода чоловіка (дружини), договір купівлі-продажу (знадобиться 3 примірники), заява на держреєстрацію, передавальний документ за договором, оплата держмита, завірена квитанцією.

  Сколько стоит оформление земельного участка в собственность – все расценки

  Кожен документ робиться в необхідній кількості примірників

  Орендований ділянку

  Поки планований до оформлення у приватну власність ділянку, згідно з новим законодавством, фігурує як що знаходиться в оренді, угоди для орендує недоступні, адже офіційно ділянка належить муніципалітету. Щоб оформити ділянку як особисту власність, пишеться заява в місцевий муніципалітет, при цьому повинні бути готові кадастрові документи, внести оплату за викуп ділянки та держмито.

  Важливо! Незаможні громадяни мають право не платити за викуп землі.

  Можливо зареєструвати у власність орендовані землі, якщо на них знаходиться приватизована власність, ділянка використовувався для проведення сільськогосподарських робіт або за цільовим призначенням.

  Легалізувати ділянку в СНТ

  Закон про дачної амністії, що з’явився в 2006 році і статті Земельного Кодексу РФ, що діють з 2015 року, істотно полегшують процес реєстрування територій під дачі у власність.

  Завдяки дії упростившейся системи право власності на землю в садових товариствах переходить фізичним особам безоплатно. Землю на дачі можна приватизувати або, за певних умов – безстрокове користування, довічне успадкування, договір оренди – викупити.

  Сколько стоит оформление земельного участка в собственность – все расценки

  Дачна амністія багатьом спростила життя

  Не официализированные власником у певний час і належним чином ділянки можуть перейти до держави. Оформлення кадастрового паспорта і сплачене держмито дозволяють проводити заходи щодо державної реєстрації прав на земельну ділянку. Обмеження така: земля повинна бути віднесена до кооперативу не пізніше 30 жовтня 2001 року, а дачна ділянка без обтяжень. Звичайно, знадобляться папери, здатні підтверджувати право на власність.

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, як оцінити об’єктивно вартість ділянки землі.

  Якщо потрібно оформити землю під будинком

  У цій ситуації, поки не будуть приватизовані будинок та сама ділянка, нерухомість вважається незаконно використовується, а операції з нею неможливі. Коли є кадастрові документи на будинок, власники можуть помилково вважати, що цього достатньо, і не дбають про оформлення землі безпосередньо під будинком, а вона є невід’ємною частиною житлового будинку (квартири). Щоб мати кадастровий номер та паспорт на землю, необхідно організувати геодезичні роботи, куди включаються топографічна зйомка, обмір з межеванием, а також уточнення кордонів з наділами сусідів.

  На підставі цих даних приватна особа отримує технічну виписку, відносить документи в кадастрову організацію, прикладає в якості підтвердження квитанцію, що підтверджує, що держмито оплачена. За підсумком видається свідоцтво, що підтверджує право власника.

  Сколько стоит оформление земельного участка в собственность – все расценки

  Шапка свідоцтва про право власності

  Ділянка, набутий способом самозахоплення

  Коли папери на нерухомість відсутні, такий наділ класифікується, як отриманий способом самозахоплення. Будь-які дії на таких територіях є незаконними і підпадають під адміністративну відповідальність. Але існують способи, які допоможуть легалізувати ці землі, зробивши їх приватним володінням.

  Приватній особі потрібно оформити угоду купівлі-продажу. Коли земля належить СНТ або муніципальної влади, необхідно подати заяву на купівлю нерухомості. В обставинах, при яких ділянка є власністю держави, його можна виставити на аукціон, (попередньо громадянин звертається в уповноважену організацію з повідомленням про бажання отримати землю в приватну власність).

  Придбання на аукціоні дає можливість зареєструвати право володіння землею за вже розглянутою схемою.

  Існуючі обмеження

  Держава застосувала ряд обмежень, що не дозволяють конкретні території оформити у власність. До них відносяться

  • території кладовищ та парків;

  • землі державних заповідників і збройних сил;

  • об’єкти атомної енергетики;

  • землі, вилучені з обороту.

  Сколько стоит оформление земельного участка в собственность – все расценки

  Будинок можна побудувати не скрізь

  Відео опис

  Наочно про оформлення у власність землі в наступному відео:

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про сучасне шале Les Houches.

  Коротко про головне

  Закон про дачної амністії, що з’явився в 2006 році і статті Земельного Кодексу РФ, що діють з 2015 року, істотно полегшують процес реєстрування територій під дачі у власність. Закон про дачної амністії, що з’явився в 2006 році і статті Земельного Кодексу РФ, що діють з 2015 року, істотно полегшують процес реєстрування територій під дачі у власність. Закон про дачної амністії, що з’явився в 2006 році і статті Земельного Кодексу РФ, що діють з 2015 року, істотно полегшують процес реєстрування територій під дачі у власність.

  Ще трохи уваги!

  Напишіть в коментарях, як думаєте – подібна бюрократія спрощує життя середньостатистичного громадянина або зроблено більше для зручності державних служб?

  Оцінок 0