Скільки коштує побудувати будинок з цегли з нуля: розрахувати вартість будівництва будинку

Кожен потенційний забудовник має власне уявлення про ідеальне житло, для багатьох таким є цегляний будинок. Для кого-то головними достоїнствами будинку є максимальна функціональність і комфортність, комусь до душі вишуканість і ексклюзивність, а хтось віддає перевагу простоту, надійність, розумну економічність проживання. Але всіх потенційних забудовників цікавить ціна будівництва. Спробуємо розібратися, скільки коштує побудувати будинок з цегли під ключ в 2018 році, з чого почати, які матеріали застосувати.

Сколько стоит построить дом из кирпича с нуля: рассчитать стоимость строительства дома

Скільки коштує побудувати будинок під ключ: 2018 рік сюрпризів, тому, ціни треба собі уявляти ще до складання проекту Джерело remontik.org

Ескізний проект

Найважливішим моментом для початкового проектування вважається місце розташування ділянки забудови. Від гармонійного поєднання з навколишнім середовищем залежать всі пропорції майбутнього будинку і навіть вибір матеріалів для будівництва та оздоблення.

Для ескізного проектування бажано підготувати фотографії ділянки та загальних видів місцевості.

Підготовка земельної ділянки

Придбання земельної ділянки досить складна процедура для непідготовленої людини. Але тільки пройшовши весь шлях оформлення, отримавши свідоцтво про власність, кадастровий номер, дозвіл на використання ділянки для індивідуального житлового будівництва – можна приступати до зведення будинку.

Не варто починати з вирівнювання поверхні ділянки або вирубування дерев під місце будівництва будинку. Будинок починається з проекту, а фахівець-проектувальник завжди враховує у своїй роботі такі тонкощі, як рельєф місцевості або збереження дерев і чагарників. І, швидше за все, будівельні і навіть підготовчі роботи до розробки будівельного проекту виявляться марними витратами.

Сколько стоит построить дом из кирпича с нуля: рассчитать стоимость строительства дома

Рельєф ділянки досить сильно впливає на вартість підготовчих робіт Джерело stroytehnika.su

Норми для ескізу

Будівельні норми рекомендують почати з проектування ескізу. Першочергове завдання – визначення меж «плями забудови ділянки з урахуванням ряду правил і нормативів:

 • відстань від дороги (проїзної частини) до проектованого будинку має бути не менше 5 м;

 • чоловий фасад будинку повинен бути звернений на вулицю;

 • відстань від огорожі ділянки до будинку не менше 3 м;

 • відстань від господарських нежитлових будівель до будинку не менше 1 м;

 • між житловими будівлями мінімальна відстань 6 м;

 • проект повинен враховувати орієнтацію по сторонах світла;

 • у проекті повинна враховуватися можливість зведення на ділянці інших будівель;

 • проект зобов’язаний враховувати можливість підключення будинку та інших будівель до інженерних мереж.

Середня площа зводяться індивідуальних будинків у два поверхи або в один поверх з мансардою коливається від 100 до 300 м2. Стандартні габаритні розміри по довжині і ширині варіюються від 8 до 16 м. Це розміри і площі в найбільш популярному діапазоні з повним набором допоміжних приміщень для комфортного проживання. Візьмемо середню площу 200 м2, щоб детальніше розібратися: скільки коштує побудувати будинок під ключ в 2018 році.

Сколько стоит построить дом из кирпича с нуля: рассчитать стоимость строительства дома

Будівельний ескіз будинку та прилеглої ділянки допомагає не тільки правильно виконати компоновку, але і визначити пріоритети в роботі Джерело mebel-go.ru

Складові частини ескізного проекту

Розробка ескізного проекту методом підбору найкращих рішень, заснованих на побажаннях замовника та знаннях професійного архітектора, дозволяє створити найбільш вдалий і раціональний варіант екстер’єру будинку і уникнути неприємних несподіванок у ході будівництва.

Сам ескіз можна розділити на дві частини:

 • Схема планувальної забудови (ПЗУ). На ній вказуються всі передбачені додаткові споруди, малі архітектурні форми, рослинність, огорожі.

 • t600142-3D-модель забудови ділянки, що дозволяє візуально оцінити закладені в ескіз рішення.

 • Етапи розробки проекту

  Розробка проекту включає в себе кілька етапів, кожен з яких важливий сам по собі, а є невіддільним від інших – тобто не може розраховуватися без їх урахування.

  Архітектурні рішення

  Для першого поверху звичайний комплект приміщень: тамбур, передпокій, коридор, санвузол, кухня, при наявності другого поверху та мансарди – сходи, при відсутності окремого приміщення – бойлерна і котельня. Можливо спланувати гостьове приміщення, кабінет, а також кімнати для прання, розміщення гардероба, зберігання речей або продуктів та ще ряд приміщень спеціального призначення. Можна передбачити влаштування веранди або тераси.

  Сколько стоит построить дом из кирпича с нуля: рассчитать стоимость строительства дома

  Архітектурний проект будинку Джерело talkshows.ru

  На другому поверсі можуть бути розташовані спальні, санвузол, кабінет. Іноді влаштовуються балкони, гардеробні та інші необхідні власнику приміщення.

  Наступна стадія цього етапу – визначення висоти поверхів «в чистоті». Це висота від готового підлоги до стелі, зазвичай становить від 270 до 330 см див. Після чого визначається матеріал для обробки фасаду.

  Конструювання

  Після повної готовності ескізів та архітектурних рішень слід конструювання. На цьому етапі опрацьовуються в деталях конструкції фундаментів, стін, покрівлі, даху:

  • проводиться розробка схем розташування окремих елементів і вузлів примикань;

  • складаються специфікації окремих елементів;

  • пропонуються рішення і рекомендації по монтажу.

  Інженерно-геологічні вишукування можна розглядати як обов’язкову складову частину конструювання. По суті це звіт за характеристиками грунтів на ділянці будівництва. Він необхідний для розрахунку підстави будинку – фундаменту.

  Зазвичай для індивідуального будинку досить пробурити дві-три свердловини глибиною 6 м, щоб отримати необхідні дані з ґрунтовим умовам.

  На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими проектами будинків від будівельних компаній, представлених на виставці будинків «Малоповерхова Країна».

  Інженерні мережі

  Проектування інженерних мереж (електрика, опалення, водопостачання, каналізація, вентиляція) в основному залежить від зовнішніх вихідних параметрів і проводиться по закінченні розробки конструктивних рішень.

  Сколько стоит построить дом из кирпича с нуля: рассчитать стоимость строительства дома

  Інженерні комунікації – це обов’язкова частина проекту Джерело brusbani.ru

  Дозвіл на будівництво видається в Управлінні архітектури району будівництва, для отримання необхідні:

  • схема планування ділянки;

  • архітектурно-будівельні рішення;

  • конструктивні рішення;

  • рішення по інженерним мережам.

  Скільки коштує будинок побудувати: калькулятор цін 2017-18-19…

  Орієнтовні розрахунки витрат на проектування наведені з розрахунку загальної площі будинку від 40 м2 і не вище трьох поверхів:

  • Вартість геологічних вишукувань залежить від місця розташування будівництва і глибини буріння свердловин для аналізу. Розрахунок вартості вишукувань слід проводити з приблизної ціни буріння одного погонного метра ґрунту в 2000 – 2400 рублів.

  • Орієнтовна вартість ескізного проекту будинку з плануванням ділянки до 20 соток – 110 рублів за 1 м2 площі будинку.

  • Архітектурно-будівельні рішення і конструкції (АСРиК) обійдуться замовнику від 170 до 220 рублів за 1 м2 площі будинку в залежності від складності конструкції покрівлі

  • Проекти інженерних рішень, приблизна вартість загальної площі будинку: водопостачання і каналізація – 50 рубм2;електрообладнання – 50 рубм2;опалення, кондиціювання, вентиляція – 50 рубм2.

  • Середня вартість дизайн-проекту коливається від 200 до 500 рубм2 в залежності від складності.

  Сколько стоит построить дом из кирпича с нуля: рассчитать стоимость строительства дома

  Дизайн-проект повинен враховувати безліч нюансів і побажань власника будинку Джерело yandex.ru

  • Проект теплої підлоги: від 40 грнм2 опалюваних приміщень

  Підсумкова вартість індивідуального проекту для будинку площею 200 м2 складе:

  • мінімальна – 158 тис. р.:

  • максимальна – 233 тис. р.

  До загальної суми, можливо, доведеться додати приблизно 10 % на непередбачені витрати. Відповідь на питання про те, скільки коштує побудувати будинок під ключ, дасть повний обрахунок параметрів, закладених в проект.

  На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу будівництва будинків. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

  Фундаменты: вартість робіт з улаштування та монтажу

  Скільки коштує побудувати будинок з нуля залежить також від застосовуваного фундаменту. Для будівництва будинку з цегли допускається застосування будь-яких видів фундаментів. Доцільність будови того або іншого виду фундаментів обумовлена розрахунковими проектними навантаженнями, глибиною залягання ґрунтових вод і типом грунтів.

  Пальові фундаменти

  Палі можуть бути використані буронабивні, буронабивні з обсадною трубою, забивні, вдавлювані, гвинтові:

  • Буронабивні палі: вартість залежить від схеми армування, глибини, діаметра, необхідної верхньої позначки, загального обсягу робіт і складає від 1900 до 3800 рубм3

  • Буронабивні з обсадною трубою: вартість роботи починається від 4500 рубм3

  • Вартість забивання залежить від розмірів палі в перерізі і довжини., вартість робіт починається від 500 рубм. п.

  • Вартість вдавлювання паль залежить від перерізу, довжини палі і ґрунтів ділянки: від 1000 руб м. п.

  • Вартість загвинчування паль залежить від діаметра, довжини палі і ґрунтової обстановки від 350 рубм2.

  Сколько стоит построить дом из кирпича с нуля: рассчитать стоимость строительства дома

  Палі можна закручувати за допомогою спецтехніки або вручну Джерело po-almash.ru

  Заливні бетонні фундаменти

 • Монолітний стрічковий армований фундамент – ростверк. Вартість фундаменту з монолітного залізобетону включає в себе армування та опалубні роботи: від 2100 до 4200 рубм3

 • Ціна монтажу блоків ФБС та плит ФО збірного стрічкового фундаменту залежить від розмірів плит або блоків і варіюється від 850 до 1300 рубшт.

 • Вартість пристрою плитного монолітного фундаменту змінюється зі зміною схеми армування, залежить від перепаду висот і форми плит: від 2000 до 4000 рубм3

 • Розцінки на пристрій стовпчастого монолітного фундаменту варіюються від типу армування, кількості ступенів, глибини закладення підошви, кількості закладних деталей: від 2800 до 5500 рубм3.

 • Якщо розрахувати зведення фундаменту для будинку площею 200 м2 квадратного перерізу, то, з урахуванням глибини промерзання для середньої смуги, влаштування стрічкового монолітного армованого підстави обійдеться:

  • Мінімально: 175 тис. р без урахування вартості матеріалів.

  • Максимально: 350 тис. р. також без витрат на матеріали.

  Сколько стоит построить дом из кирпича с нуля: рассчитать стоимость строительства дома

  Заливка стрічкового фундаменту Джерело rstk.net

  На збільшення вартості фундаментних робіт може вплинути відстань до місця будівництва, поганий стан доріг до об’єкта, близьке розташування грунтових вод, трудноразрабатываемость грунтів і збільшення земляних робіт, потреба в посиленні армування, погодні умови

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про плюси і мінуси каркасних будинків.

  Кладка стін та перегородок

  Зведення стін з цегли сьогодні вкрай рідкісне явище. У будь-якому випадку такі стіни виконуються з двох шарів, двох видів цегли: бутового для внутрішніх рядів і облицювального з боку фасаду. Частіше бутовий цегла замінюється великоблочними штучними матеріалами: шлакоблоками, керамзитоблоками, піноблоками, газоблоки, арболитовыми та іншими. Такі поєднання дозволяють прискорити будівництво, домогтися економії, побудувати будинок більш теплий і спростити внутрішню обробку стін.

  Приблизно уявити скільки коштує побудувати будинок з цегли можна підрахувавши витрати цегли та інших стінових матеріалів. Це, в принципі, нескладно: досить периметр будівлі помножити на висоту стін, потім відняти з результату площа всіх отворів і помножити результат на товщину.

  Сколько стоит построить дом из кирпича с нуля: рассчитать стоимость строительства дома

  Фахівці використовують для розрахунків спеціалізоване програмне забезпечення, але приблизний витрата можна «прикинути» і на звичайному онлайн калькуляторі Джерело sambud.in.ua

  Наприклад, щоб побудувати будинок з цегли розміром в плані 14 х 14 м в один поверх, приблизний розрахунок його кількості буде виглядати так:

  • периметр будівлі: 56 п. м;

  • площа трьох дверей та 10 вікон: 30 м2;

  • товщина цегляної стіни: 0,38 м;

  • висота стін 3,5 м;

  • (56 х 3,5 -30) х 0,38 = 63,08 м3 цегли;

  • в одному кубі 380 шт. одинарної цегли, означає необхідне для будівництва загальна кількість дорівнює 63,08 Х 380 = 23971 шт. або приблизно 24 тис. шт.

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про прибудову до будинку з бруса.

  Вартість укладання цегли і деяких видів блоків

  Кладку слід розділяти на лицьову облицювальну з цегли з відмінною геометрією і гладкою або декоративною поверхнею граней, а також на забутовочную з недорогого і простого цегли. В окремих варіантах в якості забутовки укладаються блоки, тому слід зупинитися і на розцінках на їх укладання.

  Цегла в кладці, вартість робіт:

  • забутовочная кладка одинарної рядової цегли: від 1500 до 3200 руб. за 1 м3 кладки;

  • забутовочная кладка, цегла рядова полуторний: 1400-3100 рубм3;

  • забутовочная кладка, рядовий подвійний: 1300-3000 рубм3;

  Сколько стоит построить дом из кирпича с нуля: рассчитать стоимость строительства дома

  Кладка забутовочного цегли Джерело torange.biz

  • забутовочная кладка, шлакоблок, піноблок, газоблок, керамічний блок, пінополістирол блок: від 1100 до 2900 рубм3;

  • забутовочная кладка з бутового каменю: 1300-4500 рубм3;

  • олицовочная кладка, цегла одинарна лицьова: 1300-2700 рубм3;

  • лицювальна кладка, полуторний облицювальна: 1300-2700 рубм3;

  • перегородкова кладка, одинарний або полуторний цегла: 450-750 рубм2.

  Деякі види цегли з цінами і короткими характеристиками

  Вибір цегли на ринку вражає, тому загальна інформація про деяких його видах не буде зайвою в якості загального огляду:

  • темно-червоний цеглу для облицювання фасадів з можливим використанням в влаштування печей і камінів, ГОСТ 530-2007, розміри стандартні, одинарний, вартість до 11 рублів за штуку;

  • цегла керамічна, полуторний, червоний, для зовнішніх робіт, виразна фактура, випускається за ГОСТ 530-2007, орієнтовна ціна 13 рублів за штуку;

  Сколько стоит построить дом из кирпича с нуля: рассчитать стоимость строительства дома

  Полуторний керамічний саман Джерело kirpichman.ru

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про оформлення дачного будинку.

  • цегла темно-червоний, лицьова, гладкий, ідеально підходить для зовнішньої кладки і облицювання, ціна 15 рублів за штуку;

  • цегла силікатна повнотіла, одинарний, випускається за ГОСТ 379-95, широкий діапазон застосування, низька ціна до 8,3 рубля за штуку залежно від марки.

  Ціна цегли може відрізнятися в рази, але на ринку завжди можна знайти оптимальний варіант за ціною і якістю. Цілком можна повністю звести будинок з силікатної цегли, а можна застосувати дорогий цегла, але тільки для облицювання фасаду.

  Відео опис

  Наочно про вартість кладки цегли дивіться у відеоролику:

  Вартість покрівельних робіт

  Ціни на покрівельні роботи не включають обробку дерев’яних виробів захисними фарбами і антисептиками і вартість самого матеріалу:

  • монтаж мауерлатів скатної покрівлі: 450-800 рубп. м;

  • монтаж кроквяної системи скатної покрівлі з коником, стійками, елементами фронтону: 300-700 рубп. м;

  • монтаж кобилок: 150-450 рубшт.;

  • монтаж обрешітки стелі, контррейки, скатної покрівлі: 75-200 рубм2;

  • гофролист, профнастил, металочерепиця: 150-300 рубм2;

  • довжина: 150-250 грнм2;

  • м’яка черепиця: 350-550 рубм2;

  • рулонні покрівлі: 200-500 рубм2;

  • сланцева черепиця:600-900 грнм2;

  • керамічна, композитна, цементно-піщана черепиця: 350-550 рубм2.

  Відео опис

  Приклад розрахунку вартості покрівлі дивіться у відеоролику:

  Оздоблювальні роботи

  Оздоблювальні роботи слід віднести до найбільш непередбачуваним за розцінками на їх виконання. Різноманіття оздоблювальних матеріалів в різних цінових групах, із застосуванням знову ж безлічі видаткових кріпильних, клеять, фарбувальних та інших додаткових матеріалів вимагають тривалого і ретельного вивчення.

  Для приблизної оцінки витрат на виконання оздоблювальних робіт досвідчені будівельники виходять з негласного правила: вартість роботи повинна бути трохи нижче вартості матеріалу. В цілому внутрішня обробка за індивідуальним дизайн-проекту може скласти від 30 до 50 % кошторисної вартості будинку.

  Якщо орієнтуватися на ринкові пропозиції по будівництву будинків площею 200 м2 за типовими проектами, то зведення такого будинку обійдеться замовнику:

  • з застосуванням стінових блокових матеріалів або бутового цегли: 4900 тис. р.;

  • з оздобленням фасаду з лицювальної цегли: 6500 тис. р.;

  • внутрішня обробка за індивідуальним дизайн-проекту може скласти 3200 тис. руб.

  Підсумкова вартість будівництва будинку з цегли 200 кв. м під ключ складе приблизно 10-20 тис. грн. за м2

  Відео опис

  Наочно про вартість кам’яного будинку дивіться у відео:

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про зруб будинку 6х6.

  Висновок

  Замовник має право розбити будівництво на окремі види робіт, надавши їх виконання вузькоспеціалізованим будівельним фірмам. Може це в якійсь мірі розумно в плані якості, але в плані економії можна порекомендувати замовникам скористатися послугами однієї, але сильної і перевіреної фірми з комплексного будівництва будинку під ключ. З’ясувати наскільки компанія сильна можна хоча б тому, скільки будинків на її рахунку здано в експлуатацію, часто всі виконані роботи розміщуються в портфоліо. Таке рішення дозволить отримати значні знижки і бонуси, і, що дуже важливо, юридичні гарантії якості на побудований будинок.

  Оцінок 0