Скільки потрібно грошей, щоб побудувати дачу

Про власному заміському будинку або дачній ділянці мріють багато сучасні жителі мегаполісів. Хтось хоче проводити вихідні на затишній дачі з власним городом або садом, хтось- переїхати в будинок назовсім. Для дачі існує велика кількість різних варіантів будівництва, де можна зробити універсальний тип будівлі або заощадити при необхідності. Озброївшись інформацією з цієї статті, ви зможете спланувати бюджет і дізнатися цінові орієнтири на спорудження.

Сколько нужно денег, чтобы построить дачу

Попередній розрахунок вартості — перший етап у будівництві будинку
Джерело lgcplus.com

Які чинники впливають на вартість будівлі

В останні роки все частіше і частіше можна побачити довгобуди, в яких вже ніколи ніхто не буде жити, незважаючи на те, що люди вклали в них велика кількість праці і грошей. Саме тому перше, що потрібно, – грамотно продуманий проект. Після того, як у вас складеться чітке уявлення про заміському будинку, можна звернутися до фахівця. Проект невеликий дачі (від 6 до 10 соток) обійдеться приблизно в 10 000 – 12 000 рублів без обліку ландшафтного дизайну. При бажанні чогось неординарного, ексклюзивного, з підбором ландшафтного стилю, рослин, декоративних елементів проект обійдеться в середньому від 2000 за квадратний метр площі. В цілях економії обійтися без проекту можна тільки в тому випадку, якщо ви володієте навичками в сфері дизайну та будівництва.

Сколько нужно денег, чтобы построить дачу

Проект буде коштувати від 10 тисяч рублів
Джерело oooarsenal.ru

На вартість будівлі також впливають наступні фактори:

 • Розташування дачної ділянки (якщо селище знаходиться у віддаленому місці, провести комунікації може бути досить важко і дорого).
 • Основне призначення (планується відпочинок тільки в теплу пору року або в холодну, чи підходить будинок для постійного проживання).
 • Грунт і рельєф ділянки (так, наприклад, при нестійкому ґрунті необхідно буде посилення фундаменту).
 • Основний матеріал – найбільш зносостійкими і міцними є камінь та цеглу, які коштують досить дорого. Оптимальний варіант для дачного ділянки – дерево.
 • Форма ділянки – від неї безпосередньо залежить планування і проект.
 • Архітектурні, дизайнерські рішення – наприклад, камін, зона барбекю, декоративні вікна також збільшують витрати.
 • Сколько нужно денег, чтобы построить дачу

  Складні архітектурні форми здорожчать будівництво
  Джерело bankfs.ru

  Детальний розрахунок вартості будівництва будинку з цегли – у цьому відео:

  Основні витрати і на чому можна заощадити

  Після того, як буде готовий проект, можна приступати до детальних розрахунків. При цьому необхідно враховувати не тільки вартість будівельних матеріалів, а також додаткові витрати. Основні витрати:

 • На будівельні матеріали — ціна + вартість доставки (враховуйте, що восени і навесні в сезон ремонтів ціни можуть підвищитися).
 • На оплату робочої бригади.
 • На транспорт – вартість доставки обладнання, інструментів до місця споруди.
 • На додаткові послуги – охорону будівельних матеріалів, організацію будмайданчика, зручностей для бригади.
 • Сколько нужно денег, чтобы построить дачу

  Вибір будматеріалів значно впливає на вартість
  Джерело avizo.me

  Більшу частину витрат можна скоротити, якщо заощадити на оплаті робітникам і зайнятися будівництвом своїми руками. Але потрібно враховувати, що такий спосіб підійде далеко не всім і, до того ж, затягне час будівництва. Також заощадити можна і на матеріалах, наприклад, замінивши цегла на більш доступні за ціною пінобетонні блоки. Так, ціна коробки дачного будинку з цегли складе близько двох мільйонів рублів, а за аналогічну коробку з пінобетонних блоків потрібно буде заплатити близько мільйона. Також бюджетним варіантом є будинки з пінополістиролу.

  Ознайомитися з популярними проектами будинків з цегли та пінобетонних блоків від компаній, представлених на виставці будинків Малоповерхова країна, можна на нашому сайті.

  Приблизні витрати на будівництво

  Щоб прикинути, у скільки обійдеться будівництво конкретного будинку, розглянемо середні розцінки на сучасному ринку.

  Ділянка

  Ділянку в Підмосков’ї площею 10 соток обійдеться в середньому в 800 000 рублів з урахуванням пакета комунікацій. Можна знайти варіанти дешевше, але при великій різниці з зазначеній сумі краще при покупці все дуже ретельно перевірити.

  Сколько нужно денег, чтобы построить дачу

  План ділянки у 10 соток
  Джерело landsdecor.com

  Проект

  Проект з ландшафтним дизайном буде коштувати 20 000 рублів, більш простий варіант – від 12 000. Нехтувати замовленням проекту не варто. При бажанні заощадити краще зупинитися на типовому.

  Підготовчі роботи

  Підготовчі роботи обійдуться мінімум у 70 000 р. Сюди увійдуть:

  • розчищення ділянки,
  • вивіз сміття,
  • установка тимчасового вагончика, в якому будуть зберігатися матеріали.

  Сколько нужно денег, чтобы построить дачу

  Тимчасовий контейнер можна взяти в оренду
  Джерело artek24.ru

  Якщо планується запрошувати для роботи бригаду, потрібно потурбуватися також установкою підсобного приміщення для її розміщення.

  Фундамент, коробка, покрівля, внутрішні комунікації

  Фундамент, коробка з цегли коштуватимуть від 60 000 грн. за квадратний метр з урахуванням будівельних робіт. Трохи дешевше буде коштувати будинок з бруса і пінобетону. Ціна покрівлі, як правило, обходиться в 20-30% від вартості всього будинку.

  Оздоблювальні роботи

  Ціна на зовнішню обробку починається від 6000 руб за квадратний метр. Внутрішня обробка з урахуванням максимально простого дизайну обійдеться від 17 000 руб.

  Сколько нужно денег, чтобы построить дачу

  Серед широкого асортименту матеріалів для оздоблення завжди можна знайти акційні пропозиції
  Джерело obustroeno.com

  Висновок

  Підводячи підсумок, можна сказати, що вартість цегляного дачного будинку розміром 10 на 10 м може скласти від 2 мільйонів рублів і вище. Що стосується часу – на будівництво цегельного будинку або будинку з піноблоків з урахуванням внутрішньої і зовнішньої обробки може піти від 4 до 6 місяців. На будівництво будинку з бруса може піти близько року, так як даний матеріал вимагає усадки.

  Оцінок 0