Скандинавський стиль в ландшафтному дизайні: характерні риси

У статті піде мова про те, які характерні риси має скандинавський стиль в ландшафтному дизайні, які прийоми можна використовувати при реалізації концепції, які прийоми допоможуть сформувати потрібну атмосферу. Фото і відео готових прикладів наочно продемонструють красу описуваного напрямку.

Скандинавский стиль в ландшафтном дизайне: характерные черты

Строгий і простий скандинавський ландшафт
Джерело ideas.sawhd.com

Правильно оформлений сад в скандинавському стилі нагадує декорації фільмів, в яких розповідається про казкових ельфів чи гномів. Вони тільки що покинули свій рідний дім, але атмосфера навколо ще змогла зберегти чари нереального світу. Все навколо виглядає природно і невимушено, але, в той же час, в усьому відчувається рука людини. Озеленення допомагає зробити прибудинкову територію дуже затишною і доглянутою. В її оформленні відчувається особлива любов до природи. І це відбувається не випадково. У скандинавських країнах літо дуже короткий, їх жителі прагнуть насолодитися її красою.

Характерні риси північного напрямку

Щоб все склалося, так як потрібно, спеціалісти використовують при створенні скандинавського саду основні прийоми. Озеленення ділянки має бути одночасно:

  • простим;

  • стриманим;

  • впорядкованим;

  • функціональним;

  • природним.

Скандинавский стиль в ландшафтном дизайне: характерные черты

Простий, стриманий, упорядкований і дуже функціональний ландшафтний дизайн
Джерело glada-berlin.de

При складанні плану важливо враховувати не тільки загальні риси напрямку, але і ментальність народів, що проживають в північній частині Європи. Вони живуть там, де літо дуже коротке, а зима займає дві третини року. За вікном у цей період снігові замети і сірий туман. Грунт прогрівається погано. Тому місцевий ландшафт – камені, мохи, невисокі дерева.

Трава і чагарники радують око лише короткий час. Норвежці та фіни, шведи і данці дорожать ним, тому намагаються прикрасити свої ділянки хоч якоюсь зеленню. Вони не можуть розводити яскраві квіти, пишні рослини, фруктові дерева. Все, що росте, допомагає створювати одноманітний ландшафтний дизайн. Додати в нього фарби можна, використовуючи яскраві прикраси. Ось чому в скандинавському саду обов’язково з’являються:

  • дерев’яні скульптури;

  • кам’яні композиції;

  • малі архітектурні форми (арки, альтанки з дерева, лавки).

Скандинавский стиль в ландшафтном дизайне: характерные черты

Малі архітектурні форми в скандинавському саду
Джерело pinterest.es

Загальна озеленення формується за допомогою хвойних вічнозелених рослин. Скандинави надають їм незвичайні форми, роблять з них скульптури або живі огорожі, квадратні зелені кімнати або просто багатоярусні конструкції, які значно пожвавлюють екстер’єр. Вони розміщуються на невеликій території. Дуже часто всього на п’яти сотках можна побачити доріжки, викладені каменем, невеликі зелені галявини, групові посадки хвойників і карликових дерев, а також рослинність, що нагадує рослинність дикого лісу. Скандинавський паркан втрачається в ній. Він часто виконується з дерева, тому на його тлі озеленення виглядає цілком природно.

Ближче до будинку розбиваються обгороджені клумби, поряд з доріжками шикуються в ряд оригінальні лавки. Вони можуть своїми спинками підбирати рівне подстриженную живопліт. На відміну від регулярного стилю в скандинавському саду немає чіткого геометричного малюнка. Це пояснять, чому дизайнери вважають описуване напрямок пластичним і живим. Воно постійно змінюється, але його основні риси стали добре впізнаваними.

Скандинавский стиль в ландшафтном дизайне: характерные черты

Кам’яні доріжки і майданчики, клумби з квітами біля будинку
Джерело flauminc.com

Стримана, але дуже функціональна естетика вже давно прижилася в Європі. У Росії північний стиль ще тільки набирає свою популярність. Його переваги змогли по достоїнству оцінити сіверяни, які проживають в схожих кліматичних умовах. Вони обов’язково в стилі озеленення оформляють і літню кухню або альтанку з мангалом. Такі об’єкти виглядають, як казковий будиночок, в якому могли б жити гноми або ельфи. Такий хід стає виправданим з тематичної точки зору.

Багато каменю

Скандинавський стиль ідеально підходить тим, хто є господарем ділянки, на якій погано ростуть і розвиваються рослини. Частина території в цьому випадку фахівці рекомендують прикрашати кам’яними валунами і зробити їх центральною частиною оформлення. Але тут важливо дотримати естетику і не збирати альпійські гірки. Каміння в скандинавському саду не повинно бути багато. Добре будуть виглядати тільки великі валуни, однакові за розміром, укладені поруч один з одним, або композиції, сформовані з плоских каменів, складених у вигляді східців.

Скандинавский стиль в ландшафтном дизайне: характерные черты

Камені в скандинавському саду
Джерело houzz.dk

На нашому сайті представлені 2479 проектів дерев’яних будинків будь-якої технології будівництва від кращих будівельних компаній з бездоганною репутацією на ринку за ціною від 51050 рублів. Ви можете безкоштовно замовити прорахунок проекту, залишивши заявку на сайті або скориставшись онлайн калькулятором. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Якщо використовувати при цьому різні за типом і походженням матеріал, вийде дуже красиво. Згодиться все: великий кругляк, колоритний граніт, морська галька, відшліфована природним шляхом. За допомогою неї можна робити доріжку, змійкою біжить по зеленій галявині. Нехай вона впирається в один одиночний валун (центр щастя). Якщо сад оформлений належним чином, гості, гуляють по ділянці, по достоїнству оцінять таку знахідку. Добре поруч з валуном поставити лавочку світлого кольору. Тоді на ній буде приємно відпочивати та насолоджуватися дружньою бесідою.

У цій стилістиці часто використовуються доріжки, вимощені каменем різного розміру. Це ще один характерна риса стилю. Якщо рельєф має неправильну форму або великі перепади висот, бруковані доріжки можуть поєднуватися з кам’яними сходами.

В додаток до них можна ставити кам’яні арки, формувати гроти і пускати по них струмок. Кам’яні композиції складної форми здатні виступити в якості паркану, за допомогою нього часто оформляється зона барбекю різної форми і обсягу. В якості компаньйона фахівці рекомендують використовувати дерево. Поєднання двох природних матеріалів дозволяє отримати дуже красиві і функціональні об’єкти, здатні стати центральних прикрасою скандинавського саду.

Скандинавский стиль в ландшафтном дизайне: характерные черты

Зона барбекю, оформлена в скандинавському стилі
Джерело pinterest.com

Важливо засвоїти і ще одну відмітну рису описуваного напрямку. При реалізації концепції необхідно використовувати всі характерні особливості конкретного природного ділянки. Якщо вибрано скандинавський стиль, не потрібно створювати озеленення з нуля. Краще в потрібній стилістиці обіграти те, що вже є. Немає необхідності викорчовувати трухлявий пень, він здатний виступити в якості підставки для квіткового горщика. Сухостій з дуплом при певних зусиллях легко перетворюється на арт-об’єкт. Його можна оформити, як будиночок сови, посадити на висохлий сучок фігурку птаха і підвісити квіткове кашпо. Якщо поставити під таке дерево гнома або троля, загальна картинка обов’язково скластися.

В саду, оформленому в скандинавському стилі, доречні не тільки фігурки тварин або казкових персонажів. В автентичному оформленні часто можна побачити скульптури людей. Самі скандинави люблять прикрашати свої ділянки фігурками вікінгів або летять валькірій. Саме вони додають в ландшафтний дизайн національну самобутність.

Скандинавский стиль в ландшафтном дизайне: характерные черты

Типове оформлення куточка саду в скандинавському стилі
Джерело pinterest.ch

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній з повним циклом виробництва, які надають всі основні і супутні послуги, пов’язані з організацією життя поза міста, серед яких проведення ландшафтних робіт: озеленення ділянки, посадка рослин, пристрій водойм, гір, альпинириев, рокаріїв і т. п., а також пристрій зимових садів. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Меблі

Вона обов’язково присутня в садах народів, які проживають в північних країнах Європи. Там не використовується садові меблі з пластику. Найчастіше купуються ротангові крісла або дивани, гарнітури з кованого металу. Поряд з ними можуть з’явитися речі, зроблені за допомогою плетіння лози. Кошика, поставки, підноси – вони не просто прикраси, предмети використовуються за призначенням, за допомогою них можуть створюватися якісь цікаві композиції. Так, наприклад, квіти в Скандинавії рідко висаджуються в грунт. Найчастіше вони висаджуються в плетені горщики. Вони на літо виставляються на вулицю, а потім в холодну пору заносяться додому.

Поява у відкритих зонах відпочинку раритетних предметів – ще одна особливість прикраси скандинавських садів. Там часто в якості прикрас або поставок використовується бабусине веретено або велике старе колесо від воза. Згодиться все: грядку городу може прикрасити іржавий плуг, відкриту терасу дідусеві хромові чоботи, Носилки і візки, бочки і діжки, черепки кераміки – з таких підручних матеріалів часто робиться не просто декор, створюються функціональні прикраси, дуже корисні і практичні (годівниці, поїлки, кашпо).

Скандинавский стиль в ландшафтном дизайне: характерные черты

Старе колесо і дерев’яна фігурка мурашки
Джерело pinterest.ru

В саду, оформленому в скандинавському стилі, може з’явитися город. Тут він більше схожий на квіткові клумби з чіткими кордонами, сформованими за допомогою кам’яних кругляків. Акуратні грядки мають строгу геометричну форму. Доріжки між ними посипаються піском. Якщо є бажання захистити город від основної частини саду, можна між ними звести зелену стіну з в’юнів.

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте топ-5 ландшафтних стилів для заміського ділянки.

Вибір рослин

Вивчаючи концепцію саду в скандинавському стилі, стає зрозумілим, яку зелень потрібно використовувати для його створення. Тут чудово будуть виглядати карликові види дерев і чагарників, хвойники і плакучі верби.

Скандинавский стиль в ландшафтном дизайне: характерные черты

Плакучі верби, карликові чагарники і ялівці
Джерело homify.fr

У каталогах розплідників завжди є акліматизовані форми традиційних композицій, які можна використовувати для оформлення саду в описуваному стилі. Досвідчені дизайнери здатні провести тематичне озеленення з застосуванням плодових і ягідних культур. Вони просто відтісняються на задній план і прикриваються декоративними елементами. Можна обігравати такі посадки: висаджувати, наприклад агрус уздовж огорожі і стригти його, як живопліт. При такому виконанні можна і урожай збирати, і правильно прикривати паркан, відволікати увагу від його практичною конструкції.

Для створення озеленення в скандинавському стилі фахівці рекомендують використовувати багаторічні декоративні злаки. Вони невибагливі у догляді, завжди виглядають ефектно. Квіти у flowerbed висаджувати не варто. У скандинавському саду немає яскравих помітних акцентів. Тут допустимо вирощувати проліски, крокуси, інші подібні рослини, які цвітуть одними з перших. Тільки їх не можна садити в звичний квітник. Нехай вони розпускаються групками, так, як у дикій природі.

Відео опис

У відео показано ландшафт у вигляді скандинавського лісу:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про які особливості слід враховувати при розробці ландшафтного дизайну лісового ділянки.

Узагальнення по темі

Скандинавські країни дуже самобутні. Але в силу свого північного розташування у їх народів складися схожі уявлення про красу ландшафтного дизайну. Тут цінується природність і простота, свіжість і простір. У всьому повинна читатися бажання і вміння жити красиво і щасливо. У характері місцевих садів немає аристократизму, але озеленення, розбите навколо котеджів все одно виглядає дуже респектабельно. Саме тому описуване напрям стає таким популярним в інших країнах світу.

Оцінок 0