SMD діоди: особливості та технічні характеристики

 
 SMD диоды: особенности и технические характеристики

У багатьох сучасних пристроях встановлюють SMD діоди, які мають досить простий пристрій і високу ефективність. Діод складається з плати і чіпа, в якості якого використовують кристал світлодіода. Чіп відіграє ключову роль, з допомогою нього продукуються світлові хвилі. У чому особливості та переваги SMD діодів, далі розглянемо більш докладно.

Що являють собою SMD діоди?

На сьогоднішній день виробники пропонують широку лінійку діодів, що відрізняються не тільки своїм зовнішнім виглядом, але і рядом технічних характеристик, таких як:

 • Розміри діодів.
 • Кольори.
 • Потужність, що виробляється світла.
 • Яскравість освітлення.

Як впливають розміри діода на його властивості?

Існують різні види діодів, у яких цифрова абревіатура означає їх розмір. На сьогоднішній день користуються попитом діоди SMD 3528, 5050, 5630 і 5730. Де розміри корпусу зазначаються цифрами, наприклад, діод 3528, має розміри 3,5 мм на 2,8 мм.

Раніше SMD 3528 і 5050, вважалися самими популярними видами діодів. Сьогодні ці діоди використовують рідше, бо в них недостатньо потужності з-за невеликої кількості кристалів.

Діоди SMD 5630 і 5730 майже не відрізняються один від одного і мають однакові властивості. Новий вид з’явився тільки завдяки китайським виробникам, які вирішили розширити модельний ряд. Від розміру діодів безпосередньо залежать всі основні технічні характеристики.

Колірний діапазон

Сучасні потужні SMD діоди розрізняють не тільки за розмірами корпусу, але і в залежності від діапазону, розрізняють:

 • Одноколірні діоди.
 • Двоколірні діоди.
 • Різнокольорові SMD діоди.

Сьогодні великою популярністю користуються різнокольорові діоди, за допомогою яких можна створювати цілі шоу зі світловими ефектами. Є основні три базових кольори, які переплітаючись, створюють палітру різних відтінків. Поєднання кольорів може бути різним, їх використовують як поодинці, так і поєднуючи один з одним.

Вартість діодів безпосередньо залежить від колірної гами в пристрої. Чим більше використано кольорів, тим дорожче обійдеться діод власнику. Найпримітивнішим і недорогим варіантом вважаються одноколірні діоди синіх відтінків, інші види, в яких використано кілька кольорів коштують дорожче.

Саме якісне освітлення забезпечують білі діоди. Це відбувається завдяки меншій величині світлового потоку.

Яскравість освітлення і потужність діодів

Багато хто помилково вважають, що яскравість освітлення, випромінюваного діодами, залежить тільки від його габаритів, чим більше діод, тим більше яскравіше він буде світити. Насправді на яскравість впливають не тільки розміри діода, але і особливості його конструкції, розташування кристалів.

Що стосується потужності діодів, то раніше вона вимірювалася милливаттами, а тепер складається з цілого ряду величин. Існує спеціальна таблиця потужності діодів, в якій можна вибрати оптимальний варіант.

Як встановити SMD діод?

У продажу є готові діодні стрічки з клейкою основою, які дуже легко монтуються, але такий варіант кріплення можливий тільки всередині приміщення, де невисокий рівень вологості.

В інших випадках діоди паяють між собою в необхідному порядку, за допомогою спеціальної пайки і сполучних майданчиків. Якщо потрібно спаяти потужні діоди, то пайку виробляють поступово і додатково використовують радіаторну пластину для відведення тепла.

Головною перевагою SMD діодів можна вважати широкий спектр освітлення при мінімальних енергетичних витратах. Використовуючи діоди і їх поєднання можна створювати різні світлові ефекти, і забезпечувати повноцінне освітлення в будь-якому приміщенні.

 

 

 

 

Свіжі матеріали:

 • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
 • Ідеальні мийки з штучного каменю
 • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
 • Як вибрати генератор для дому
 • Правила вибору плитки для кухні