СНП земля – що це і як правильно використовувати

Для яких цілей призначений СНП та земля, яка перебуває у його межах, що дозволено на такій ділянці, можливо зведення житлового будови і подальша реєстрація в ньому, основні відмінності між СНП та іншими типами земельних володінь (ДНП, ІЖС), їх плюси і мінуси, а також допускається зміна статусу ділянки – допоможе прояснити дана стаття. Щоб зрозуміти, що відрізняє кожен з типів землеволодінь один від одного, потрібно розглянути їх окремо.

СНТ земля – что это и как правильно использовать

СНП і ДНТ ділянки в цілому мають мало відмінностей, але вони все ж є

Ділянки в СНТ

Абревіатура СНП розшифровується, як садове некомерційне товариство. Обслуговуванням і забезпеченням ділянок електрикою, водопостачанням займається керуюча компанія, яка затверджується на загальних збори землевласників. Щорічно господарями ділянок сплачуються членські внески для забезпечення діяльності цієї керуючої компанії, спрямованої на обслуговування землі в межах СНП. На загальних зборах так само вирішуються питання про проведення комунікацій (газопостачання), облаштування під’їзних доріг, охорону і т. п.. Всі позитивні рішення, прийняті власниками, і надалі роботи з благоустрою СНП оплачуються з коштів, зібраних з усіх господарів ділянок.

Право власності на землю в СНТ з’являється після її купівлі, дарування, передачі у спадок. Хоча за часів Радянського Союзу часто ділянки роздавали безкоштовно працівникам підприємств.

У законодавстві чітко закріплено розташування ділянок для городництва на землях с/г призначення. Призначені вони для ведення садово-огороднической діяльності для особистих потреб господаря. На садовій ділянці дозволяється будівництво невеликого дачного будиночка. Статус ділянки для садівництва та городництва не дає привілеїв безоплатно користуватися послугами наявної поблизу інфраструктури (лікарні, дитячі садки, школи).

СНТ земля – что это и как правильно использовать

На садовій ділянці можна побудувати і досить теплий будинок для постійного проживання, але можливості отримати прописку за нього і обслуговуватися в найближчій до ділянки поліклініці не буде

Переваги СНТ:

 • Невелика ціна за ділянку порівняно з ІЖС (нижче на 20-30%).

 • Немає необхідності погоджувати проект будинку з місцевими регіональними властями, дотримуватися при будівництві Снип і вводити готовий будинок в експлуатацію.

 • Ділянки знаходяться на родючих землях, що гарантує високий урожай.

 • Негативні сторони СНТ:

 • Всі комунікації доведеться проводити за свої гроші. Місцева адміністрація не зобов’язана забезпечувати СНП дорогами, газом, каналізацією і. т. д. В ряді випадків, проведення комунікацій, з-за віддаленості від міста, неможливо.

 • Складність процедури, що дозволяє зареєструватися в будинку, і жити в ньому цілий рік. Реєстрація в будову можлива після визнання приміщення житловим та присвоєння йому певної адреси.

 • Жоден банк не погодить оформлення іпотечного кредитування для оборудки із землями в СНТ. Власник не отримає податковий відрахування.

 • СНТ земля – что это и как правильно использовать

  Щоб отримати прописку в будинку на ділянці СНП, потрібно для початку присвоїти йому певний адреса

  На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими в Підмосков’ї ділянками для будівництва заміського будинку. У фільтрах можна виставити бажаний напрям, наявність газу, води, електрики та інших комунікацій.

  Ділянки для ДНП

  Земля в ДНП призначається для садівництва та будівництва невеликих дачних будиночків, а також інших необхідних будівель і господарських споруд, для забезпечення особистих потреб господарів. Для обслуговування ділянок створюється або наймається орган управління (аналогічно СНП), що відповідає за нормальне функціонування наявних комунікацій або проведення нових за рахунок загальних зібраних коштів землевласників. Земля під ДНП, або дачне некомерційне партнерство, виділяється регіональними владами для ведення дачної садівничої діяльності. Так само, як у СНТ, раз на рік збираються членські внески на внутрішні потреби дачного партнерства.

  Знаходяться подібні ділянки, зазвичай в мальовничих районах – поблизу озер, річок та лісів. Незважаючи на те, що ДНП розташовуються в межах категорії земель, призначених для сільського господарства, гарний врожай на таких ділянках отримати проблематично з-за менш родючої землі, ніж у СНП.

  Порівняно недавно були внесені зміни в закон, які фактично прирівняли статуси ділянок у ДНП і ІЖС. Тобто ділянка ДНП тепер може перебувати на землях поселень. Тільки такі ділянки виявляться істотно дорожче.

  СНТ земля – что это и как правильно использовать

  В конкретно дачному селищі більше можливостей для постійного проживання

  Закріплення права власності відбувається аналогічно з ділянками СНП.

  Переваги ДНП:

 • Вартість такої ділянки обійдеться набагато дешевше всіх інших типів володінь (до 50% нижче).

 • Зведення дачних будівель і будинків (в межах допустимих норм) не зобов’язує власника погоджувати проектну документацію з місцевим самоврядуванням.

 • Невелика ставка з податку на землю і житлові будівлі на ній.

 • Недоліки ДНП:

 • На таких ділянках дозволяється будівництво котеджу або будинку не більше 3 поверхів і теоретично допускається в ньому прописка, але тільки за рішенням суду і після визнання будівлі житловим.

 • Статус ділянки ДНП не надає права скористатися доступними комунікаціями безкоштовно. Їх доводиться проводити до споруд власними силами і за свій рахунок.

 • Іпотечне кредитування недоступно при купівлі такого землеволодіння.

 • Місцевою інфраструктурою не надається безкоштовний соціальний пакет послуг.

 • Відео опис

  Про різницю між землями СНП, ДНП і ІЖС у відео:

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про технагляд – коли будівництво контролює фахівець.

  Землі для ІЖС

  Третій тип володіння – ІЖБ розшифровується, як індивідуальне житлове будівництво. Статус ділянки ІЖС означає, що це земля призначена для зведення на ньому повноцінного житла, побудованого для постійного проживання та реєстрації. Ділянки ІЖС знаходяться на категорії земель населених пунктів з чітко регламентованою інфраструктурою і доступом до благ цивілізації у вигляді забезпечення всіма можливими комунікаціями.

  Право власності на землю в ІЖС набувається через операції купівлі-продажу, передаються спадково, виходять від власника в дар. Також ділянки можуть надаватися в оренду. Наприклад, останнім часом як на державному рівні, так і місцевої адміністрації затверджуються закони, які надають право оренди на землю в ІЖС для пільгових категорій громадян (інваліди, багатодітні сім’ї, ветерани ВВВ). Між цими пільговиками розподіляються безкоштовні ділянки в певній місцевості, спеціально виділеної регіональною владою для подібних цілей.

  СНТ земля – что это и как правильно использовать

  Ділянка ІЖС найбільш відповідає вимогам «цивілізованого світу»

  Основні позитивні сторони:

 • Операції з нерухомістю на землях ІЖС кредитуються банками. Отримання податкового вирахування належить як за придбання землі, будівництво будинку, так і відсотків по іпотеці.

 • У будинках, побудованих на таких ділянках, і призначених для цілорічного проживання, можна прописатися всім членам сім’ї власника.

 • До меж ділянок підведені всі комунікації, в тому числі і під’їзні дороги. А їх обслуговування забезпечується силами управління міського (або іншого муніципального освіти) господарства.

 • Статус ділянки ІЖС дає право власнику і його родині користуватися послугами всієї наявної інфраструктури на безоплатній основі. Тобто діти можуть відвідувати садки і школи, а всі члени сім’ї отримувати лікування в місцевій поліклініці або лікарні.

 • Побудований котедж може виступати в якості застави при кредитування.

 • Негативні сторони:

  • При зведенні будинку, доведеться отримати дозвіл на будівництво і погоджувати з органами місцевої адміністрації весь процес, від проектування до введення будинку в експлуатацію. Побудований будинок повинен вписуватися в рамки містобудівного плану муніципалітету. Обов’язкова реєстрація власності в росреестре із зазначенням площі, поверховості та матеріалу будинку або котеджу.

  СНТ земля – что это и как правильно использовать

  Навіть якщо ділянка призначена для будівництва будинку, все одно потрібно отримати дозвіл на його зведення

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням – іпотека на заміський будинок або збирати.

  • Нарізка ділянок, починаючи звичайно з 6 соток, має ціну на рівень вище всіх інших типів землеволодінь. В залежності від престижності місця розташування ділянки, ціна за сотку може досягати кілька сотень рублів і більше.

  • Власник землі (пільгова категорія громадян) зобов’язаний протягом 5 років побудувати на ділянці житлове будова, інакше він може втратити її.

  • Значно збільшені ставки (розмір залежить від регіону) розрахунку оподаткування на будинок і землю.

  Зміна статусу ділянки щодо категорії земель

  У житті з’являються певні обставини, при яких потрібно змінити статус ділянки. У законі РФ існують певні механізми, що дозволяють замінити одну категорію землі іншого. Однак російським законодавством заборонено переведення землі сільськогосподарського призначення в іншу категорію. Тому зміна статусу можливо тільки, якщо ДНП або СНП знаходиться на категорії земель для поселень, і є згода інших власників ділянки.

  Але для цього потрібен збір необхідної документації і подання її у відповідні інстанції місцевої влади (комітет з управління майном і земельними відносинами). Позитивну відповідь, або відмова має бути дана протягом 1-3 місяців.

  СНТ земля – что это и как правильно использовать

  Змінити категорію землі можна, але потрібно час

  Перелік необхідних документів:

  • копія посвідчення особи – паспорта;

  • заява на зміну статусу земельної ділянки;

  • документи, що підтверджують право власності (договір купівлі-продажу або оренди, план межування, свідоцтво про реєстрацію, кадастровий паспорт);

  • у випадку, якщо власник не може самостійно подати заяву, нотаріально завірена довіреність на уповноважену особу;

  • декларація зміни статусу ділянки, написана у вільній формі (зразок і форму можна знайти в Інтернеті), яка йде як додаток до основного заявою, і фактично дублює інформацію, що міститься в ньому.

  • висновок, виданий після проведення експертизи будівель.

  Якщо після закінчення призначеного терміну відповідь не було дано або одержано негативне рішення, слід подавати скаргу у вищі інстанції.

  Відео опис

  Буває і таке: відео про те, як можна купити «неправильний» ділянку:

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про будинок трьох поколінь в Японії.

  Висновок

  Підсумувавши вищесказане, можна зробити висновок, що СНП слід вибирати тільки в тому випадку, якщо в подальшому не планується будівництво повноцінного житлового будинку і постійного проживання у ньому.

  З-за мінімальною вартістю і невисокої ставки оподаткування, завдяки розташуванню поблизу, або на землях населених пунктів ДНП – найбільш вигідний варіант при купівлі землі, на якій планується зведення житлових будівель для регулярного проживання та реєстрації.

  Ще трохи уваги!

  Напишіть в коментарях, як думаєте – поділ землі на СНП, ДНП, ІЖС та інші – це спрощує життя середньостатистичного громадянина або зроблено більше для зручності державних служб?

  Оцінок 0