Сотка землі – це скільки в метрах, і як розрахувати площа ділянки

З’ясуємо, що собою являє сотка землі, скільки це в метрах, гектарах або інших використовуваних раніше величинах виміру. Прочитавши цю інформацію, ви будете розуміти, для чого і для яких цілей необхідно знати площу ділянки, для яких видів земель застосовується вимірювання в сотках. А також способи визначення їх кількості на певній ділянці.

Сотка земли – это сколько в метрах, и как рассчитать площадь участка

Розуміння про розміри земельної ділянки допоможе зорієнтуватися підійде дана ділянка під ваші цілі Джерело domik.ua

Для чого потрібно знати розміри земельних ділянок

Перед купівлею земельної ділянки для подальшого будівництва звичайному обивателю, раніше не сталкивающемуся з заходами обчислення площі землі, відразу важко зрозуміти, територія якого розміру оптимальна для розміщення на ній будинку і всіх необхідних для особистих і господарських потреб споруд. Як відомо, законодавством у Сніп і протипожежних регламентах чітко прописані нормативи відстаней між ними. Порушення цих норм загрожує наступним приписом про знесення таких споруд.

Сотка земли – это сколько в метрах, и как рассчитать площадь участка

Нормативи розташування споруд на ділянці Джерело kak-peresadit.ru

На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими в Підмосков’ї ділянками для будівництва заміського будинку. У фільтрах можна виставити бажаний напрям, наявність газу, води, електрики та інших комунікацій.

Історія виникнення поняття «1 сотка»

У нашій країні невеликі ділянки прийнято вимірювати сотками. Однак так було не завжди. У дореволюційній Росії замість терміна сотка використовувалася величина – ар. Але дані величини всього лише різняться назвами, за своїми розмірами 1 сотка відповідає 1 ару. Сьогодні ця міра площі більше не застосовується, згадка про неї тепер можна зустріти або в художній літературі, або в старих документах. Власне, поняття «сотка» з’явилося лише в радянські часи, в той період, коли було прийнято роздавати землю під дачні ділянки для використання населенням. Вважалося, що 4-6 соток радянському громадянину цілком достатньо для зведення невеликого будиночка і посадки садово-овочевих культур для особистих потреб. Тому сьогодні часто можна зустріти оголошення про продаж землі у СНП площею 6 соток.

Для позначення величезних площ сільськогосподарських угідь, навпаки, зручніше використовувати гектари. Кадастровий план земель та документація, пов’язана з реєстрацією ділянок, оформляється з використанням заходів для обчислення площ у гектарах. Для будь-якого росіянина звичніше сприймати довжину і ширину землі в метрах – так простіше обчислити площа в кв. м. Тому потрібно вміти переводити квадратні метри і сотки, і в гектари.

Сотка земли – это сколько в метрах, и как рассчитать площадь участка

Вимірювання площ сільськогосподарських земель в гектарах Джерело www.roszem.ru

Що таке 1 сотка, і як обчислити її розмір

Сотка – одиниця вимірювання, яка характеризує розміри земельної ділянки. Щоб відповісти на питання: «Сотка – це скільки в квадратних метрах?», потрібно розуміти – в одній сотці 100 кв. м. Значить для того, щоб представляти розмір землі у вищезгаданій одиниці виміру, слід обчислити її площу в квадратних метрах. Потім, цю саму площу поділити на 100. А для обчислення площі в гектарах, розділити її на 10 000 так, як зі шкільної програми відомо, що на 1 гектарі – 10 000 квадратних метрів. Найпростіше обчислюються розміри ділянок, що мають правильну прямокутну або квадратну форму. Для визначення площі землі багатокутної форми територію землеволодіння умовно ділять на трикутники, обчислюють їх площу і складають між собою.

Начебто все очевидно – розмір ділянки, рівного 1 сотці, повинен становити 10 метрів в довжину і ширину для квадрата, або 5 на 20 метрів, якщо це прямокутне землеволодіння. Але це тільки в теорії. В житті не всі землі мають таку ідеальну форму. Зустрічаються ділянки найрізноманітніших розмірів і форм: трапеції, кола, багатокутника, трикутника.

Сотка земли – это сколько в метрах, и как рассчитать площадь участка

Різні форми ділянок землі Джерело kak-peresadit.ru

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, як оцінити об’єктивно вартість ділянки землі.

Способи обчислення розмірів землі по периметру

Ще одне питання заслуговує нашої уваги: «сотка землі – це скільки метрів по периметру», і які методи використовуються для вимірювання ділянки. Довжини сторін можуть бути якими завгодно. Все залежить від форми землеволодіння. У практиці існує декілька простих способів їх обчислення по периметру. Причому дізнатися розміри землі можна власними силами, або скориставшись послугами спеціаліста з геодезичної організації. У другому випадку геодезист з допомогою професійного обладнання визначить точні межі вашої земельної ділянки або, як прийнято говорити – проведе його межування.

Сотка земли – это сколько в метрах, и как рассчитать площадь участка

Проведення межування ділянки геодезистом Джерело readovka.news

Методи самостійного вимірювання:

  • найпростіший з них – обчислити довжини всіх сторін, вимірявши їх кроками під прямим кутом. Легко уявити відстань в один метр. Він приблизно дорівнює дуже широкому кроці дорослої людини. Значить, відмірявши трохи більше 10 кроків в один бік і протилежну, отримаємо 1 сотку. Цей метод, звичайно, не дає точного результату. При будівництві будинку, краще звернутися до професіоналів;

  • при другому способі потрібно зафіксувати по межах ділянки кілочки і з’єднати їх мотузкою. Далі звичайної будівельної рулеткою виміряйте довжину мотузки всіх сторін.

Сотка земли – это сколько в метрах, и как рассчитать площадь участка

Вимір ділянки рулеткою Джерело foamin.ru

Багатьох цікавить скільки метрів по периметру – 6 соток, це знову ж таки залежить від землі, з якою маємо справу. Якщо вона прямокутної форми, то 30 на 20 або 40 на 15 метрів. За нормативами для зведення житлового будинку на одну сім’ю достатньо площі, що відповідає одній сотці або 100 кв. м. Якщо ж соток буде 6, то на ділянці місце для будівництва невеликий лазні, стоїть окремо санвузли і господарських будівель. Якщо все компактно розташувати, то, можливо, залишиться місце і для того, щоб розбити грядки і посадити кілька плодових дерев.

Сотка земли – это сколько в метрах, и как рассчитать площадь участка

Будівлі на ділянці 6 соток Джерело pravdapskov.ru

Відео опис

І трохи про оптимальної площі дачної ділянки у відео:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про оригінальне рішення проблеми різниці висот, чи ремісник від архітектури.

Висновок

Отже, кожному землевласнику необхідно чітко знати не тільки площа ділянки, але і його розміри по периметру. Вміти переказувати одну величину в іншу самостійно (можна скористатися спеціальними калькуляторами в Інтернеті). І керуватися нормативними актами при будівництві.

Ще трохи уваги!

Напишіть в коментарях, як часто доводиться в реальному житті згадувати шкільні формули і різні методи обчислення?

Оцінок 0