Спа басейни для дачі – особливості, переваги, різновиди (стаціонарні, портативні, надувні)

Маючи власний заміський котедж можна легко створити всі умови для комфортного домашнього відпочинку. Для цього існує всіляке сучасне обладнання. Наприклад, один тільки спа басейн для дачі здатний перетворити звичайний двір заміського будинку в домашній спа салон.

Спа бассейны для дачи – особенности, преимущества, разновидности (стационарные, портативные, надувные)

Спа басейн на ділянці заміського будинку Джерело pinterest.fr

Що таке спа басейн

Спа басейн, це збірно-розбірна конструкція, яка може бути встановлена як в приміщенні, так і під відкритим небом. Від звичайного дачного басейну така споруда відрізняється наявністю додаткових функцій. Ці функції дозволяють проводити корисні і приємні спа процедури із застосуванням гідромасажу у себе вдома.

Такі басейни оснащені функціями автоматичної подачі і фільтрації води, а також її нагрівання, циркуляції і очищення. При цьому вони обладнані форсунками для аеро і гідромасажу. Незалежно від типу конструкції басейну його чаша як зовні так і зсередини виконується з нетоксичних та гіпоалергенних матеріалів.

Спа бассейны для дачи – особенности, преимущества, разновидности (стационарные, портативные, надувные)

Ванна-джакузі для заміського будинку Джерело virivky-softub.sk

У чому користь спа басейну

Основна функція спа басейну – це гідромасаж. Він надає сприятливу дію на організм людини. З його допомогою стимулюються важкодоступні точки. Такий масаж надає розслабляючий ефект, покращує кровообіг, знімає біль і напругу в м’язах і суглобах. При цьому спа процедури в басейні сприяють відновленню водного балансу шкіри, роблячи її більш пружною і еластичною.

Дія басейну засновано на роботі кількох напрямних воду форсунок. Вони в довільному порядку змінюють напрям струменя. Особливе значення має схема розташування форсунок. При виборі моделі басейну необхідно в першу чергу приділити увагу тому, як розташовані форсунки і скільки їх. Краще всього підбирати басейн індивідуально і з допомогою грамотного консультанта.

Спа бассейны для дачи – особенности, преимущества, разновидности (стационарные, портативные, надувные)

Багатофункціональна ванна-джакузі Джерело solbadet.dk

Класифікація

Спа басейни виробляються різними виробниками, мають різну комплектацію, можуть бути дуже різними за розміром і формою. Основні три види таких пристроїв – портативні, стаціонарні і надувні басейни спа.

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про басейн на ділянці.

Портативні

Такі пристрої встановлюються як на дільницях, так і в просторих приміщеннях. Їх можна розмістити в будь-якому місці де є можливість підвести воду та електрику. Головне мати рівну площадку відповідну розмірам вибраної моделі басейну.

Спа бассейны для дачи – особенности, преимущества, разновидности (стационарные, портативные, надувные)

Портативний спа басейн Джерело pinterest.com

Портативний басейн встановлюють всередині будинку тоді, коли планування передбачає наявність окремого домашнього спа салону. У цьому випадку басейном можна користуватися цілий рік. Однак більшість домовласників розміщують басейни у дворі котеджу.

Якщо в будинку є верхня тераса, наприклад на даху прибудованого гаража або на плоскій покрівлі самого котеджу, можна встановити басейн на ній. Панорамний вид оточується краєвид, що відкривається з верхньої тераси підвищує сприятливий вплив спа процедур.

При бажанні встановлений на вулиці портативний спа басейн можна використовувати взимку. Ніяких додаткових елементів цілорічне споруда не вимагає. Зимові ванни з гідромасажем – це окремий вид водних процедур, має свої переваги.

Портативний басейн – це ідеальний варіант облаштування літньої зони відпочинку. Він багато в чому краще звичайного дачного басейну, так як відрізняється доповненої комплектацією, простотою установки, стильним дизайном і відмінними техніко-експлуатаційними характеристиками.

Спа бассейны для дачи – особенности, преимущества, разновидности (стационарные, портативные, надувные)

Портативна джакузі в ландшафтному дизайні ділянки Джерело pinterest.co.uk

Портативні спа ванни досить різноманітні за функціональністю і зовнішнім виглядом. Проте всі вони працюють за одним принципом. При їх оформленні теж найчастіше застосовується загальний дизайнерський хід незалежно від виробника – чаша виконується з акрилу того чи іншого кольору, а панель роблять під натуральне дерево. Рідше замість імітації дерева використовується обробка під камінь. Кольоровий акрил надає басейнів виразний естетичний вигляд, а дерев’яна панель дозволяє вписати його в будь-який ландшафт.

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про основи ландшафтного дизайну.

Стаціонарні

Стаціонарні або вбудовані басейни при монтажі трохи заглиблюються в основу. Такі конструкції встановлюються на металеві ніжки. Вся нижня частина пристрою закривається невеликим подіумом. Обладнання, що забезпечує роботу гидрованны розташовується під її дном подіумі або в сусідньому техпприміщень.

Спа бассейны для дачи – особенности, преимущества, разновидности (стационарные, портативные, надувные)

Стаціонарний спа басейн для заміського будинку Джерело eurosandesign.ru

Циркуляція води в стаціонарному басейні може бути переливний або скіммерний. За цією ознакою спа басейни для дачі стаціонарного формату діляться на дві категорії. Переливні басейни відрізняються особливою конструкцією. Вздовж верхнього краю борту у них встановлені грати, через які надлишки води виводяться в циклічну очисну систему, де вона піддається фільтрації озинированию і підігріву до потрібної температури. Після цього через форсунки вода знову подається в чашу.. Завдяки цій особливості при експлуатації басейну можна не переживати про те, що вода переллється через край, і її можна тривалий час не замінювати повністю. Крім того, наявність перливной решітки дозволяє наповнювати басейн практично до самого краю і тому форсунки в ньому встановлюються по всій висоті стінок чаші, чого не можна здійснити в моделях інших типів.

Очисна система переливного басейну складається з компенсаційного бака і фільтра. В очищення вода потрапляє через переливний отвір, після обробки вона подається всередину чаші знизу. Таким чином очищення води здійснюється по вертикалі.

Спа бассейны для дачи – особенности, преимущества, разновидности (стационарные, портативные, надувные)

Схема пристрою переливного басейну Джерело pinterest.co.uk

Скіммерній басейни легко відрізнити від переливних за рівнем води. Скімер – це елемент забору води з басейну і подачі її в фільтр. Розташовується він на 15 см нижче краю борта чаші, і тільки до цього рівня можна наповнювати басейн. В басейнах такого типу подача води здійснюється через форсунки на рівні скімера, при цьому очисна система складається тільки з фільтра, без компенсаційного бака. Тому якість очищення нижче ніж у переливних пристроїв.

Спа бассейны для дачи – особенности, преимущества, разновидности (стационарные, портативные, надувные)

Схема пристрою скімерного спа басейну Джерело pool-pond.com.ua

Щоб вибрати між двома видами стаціонарних спа басейнів, потрібно врахувати кілька важливих факторів:

  • Ціна. Переливний обійдеться майже в 2 рази дорожче скімерного.

  • Місце. Переливний варіант складніший по конструкції. Воно складається з безлічі елементів, у тому числі і габаритної очисної системи, для встановлення якої потрібно окреме підсобне приміщення. Скіммерній пристрої простіше і для них потрібно набагато менше місця.

  • Надійність від протікання. Скіммерній басейни складаються з мінімального набору елементів, і за рахунок цього вони набагато надійніші від протікання ніж переливні.

  • Зовнішній вигляд. Переливні басейни виглядають більш солідно і презентабельно.

Відео опис

Огляд басейну переливного типу

Надувні

Надувні басейни – це особлива категорія спа обладнання. Вони прості по конструкції, займають мінімум місця на ділянці і при цьому коштують зовсім не дорого. Надувні ванни виглядають не так презентабельно, як портативні або стаціонарні, але при правильному оформленні всієї зони відпочинку на ділянці вони виглядає дуже навіть стильно й ефектно. Їх експлуатаційний термін менше, ніж у пристосувань з акрилу і ПВХ, але зате надувний спа басейн можна легко замінити на новий.

Відео опис

Варіант надувного басейну

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про вартість будівництва басейну на ділянці.

Надувний ідеальний варіант для домовласників, які бажають облаштувати ділянку з мінімальними вкладеннями, або не мають достатньо місця для встановлення більш солідного басейну. Крім того, нерідко він застосовується для тимчасового використання, поки господарі не визначаться з місцем розташування, розміром і типом моделі стаціонарного басейну.

По функціональності надувні басейни майже не відрізняються від портативних. Вода подається з підігрівом, є система фільтрації та очищення води, має форсунки для проведення спа-процедур з гідромасажем.

Стінки надувний чаші досить стійкі і міцні. Зовнішня частина виготовляється з ламінованого ПВХ полотна, а зсередини вони складаються з якісних композитних матеріалів. Форма чаші і міцність стінок забезпечують басейну відмінні характеристики. На нього можна спиратися і спиратися ліктем і він при цьому не буде деформуватися.

Спа бассейны для дачи – особенности, преимущества, разновидности (стационарные, портативные, надувные)

Надувна джакузі для сімейного відпочинку Джерело stroy-podskazka.ru

За габаритами і формою надувні басейни не дуже різноманітні. Їх висота зазвичай становить від 0,5 до 2 метрів. Вони всі округлі або квадратні. Вміщують 4 людини. Однак ці параметри найбільш оптимальні для приватного використання, тому такі ванни з гідромасажем задовольняють потреби більшості домовласників.

Вуличні надувні джакузі можна встановлювати прямо на грунт, хоча при бажанні можна облаштувати під нього рівну площадку залиту бетоном або викладену будь тротуарним покриттям. Якісні фірмові надувні спа басейни для дачі мають спеціальне ущільнення зовнішньої частини дна. Це забезпечує їм додатковий захист від механічних пошкоджень.

Спа бассейны для дачи – особенности, преимущества, разновидности (стационарные, портативные, надувные)

Надувний джакузі на майданчику з тротуарної плитки Джерело speelgoedprijs.nl

При виборі надувного джакузі слід особливу увагу приділити типу системи фільтрації. Відомі виробники передбачають таку фільтрування та очищення, при якій підвищуються характеристики води і знижується негативний вплив експлуатації басейну на водопровідну та каналізаційну систему будинку.

Надувні басейни комплектуються спеціальними насосами, набором форсунок, пультом управління і іншими необхідними елементами. Додається також детальна інструкція, в якій описані всі етапи збірки, монтажу і використання пристрою. Встановити вуличну ванну можна самостійно. Щоб розібратися в принципі її роботи знадобиться зовсім небагато часу.

Догляд за надувним басейном не складний. Восени, до настання морозів його потрібно складати і прибирати в приміщення. До нього краще не підпускати тварин, так як вони можуть зубами чи кігтями пошкодити обшивку. Фільтри слід періодично чистити.

Відео опис

Про правила установки та експлуатації надувного джакузі

Встановлювати басейни краще ближче до будинку або літній кухні, щоб простіше було підключити його до водопровідної системи та електромережі. Бажано вибрати для нього місце без тіні, щоб вода прогрівалася ще й за рахунок сонячних променів. В жаркі дні під час водних процедур рекомендується накривати басейн навісом.

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про сучасний котедж з обробкою з кедра.

Висновок

Спа басейн, який можна встановити на ділянці заміського будинку – це прекрасне сучасний винахід. Він дає можливість проводити вільний час вдома з користю для здоров’я, і отримувати при цьому справжнє задоволення. До того ж такі басейни добре вписуються в ландшафтний дизайн будь-якої ділянки, надають йому сучасний і респектабельний вигляд.

Оцінок 0