Способи кріплення пінопласту до стіни

Введення

Багато хто з вас навіть поняття не мають, що пінопласт за своєю структурою більш ніж на 90% складається із чистого повітря. Завдяки цьому досягається висока ефективність цього матеріалу теплоізоляції будинку як його зовнішніх, так і внутрішніх стін. У статті ми спробуємо докладно розповісти вам, як кріпити пінопласт до стіни.

Способы крепления пенопласта к стене Способы крепления пенопласта к стене Способы крепления пенопласта к стене Інструменти для кріплення пінопласту до стіни

Попередні роботи

Як і у випадку з будь-яким оздоблювальним матеріалом, на першому етапі (після того, як будуть зібрані всі необхідні підручні засоби) потрібно провести аналіз майбутнього місця облицювання. Так, видалити зі стін всі непотрібні конструкції, які можуть тільки зашкодити майбутній роботі. Огляньте стіни: ви повинні домогтися, по можливості ідеально рівній поверхні. Якщо десь відходить штукатурка – відірвіть її і замажте це місце цементно-піщаним розчином. Зашпаклюйте стіну, перевіряючи її рівнем.

Припустимо, що стіни будинку у вас вирівняні. Далі, ви повинні заміряти стіну, після чого слід визначитися з розміром майбутніх листів пінопласту. Вони не повинні бути маленькими, але в той же час враховуйте, що вам з ними ще працювати, тому підберіть найбільш зручні формати листів пінопласту. Краще клеїти пінопласт в шаховому порядку! Перед тим як клеїти пінопласт, після вирівнювання стін по можливості змийте водою зі шланга (або вручну за допомогою ганчірки) всю пил.Почекайте, коли стіна висохне, після чого нанесіть шар грунтовки. Під нього можна ще додати спеціальний розчин, що запобігає утворенню цвілі і грибка. Його можна розпорошувати за допомогою пульверизатора, так і наносити, використовуючи звичайний пензлик.

Все готове, можна приступати до процесу поклейки пінопласту на стіни будинку. Почніть з вибору методу.

Варіанти кріплення

Існує відразу три найбільш поширених варіантів – починаючи від самого простого і закінчуючи найбільш складним. При цьому пам’ятайте, що чим складніше конструкція, тим вона, насправді, буде міцніше!

Використання сухої суміші

Зараз ми розповімо в подробицях, як клеїти пінопласт з використанням сухої суміші. В будь-якому будівельному магазині ви можете придбати суху суміш. Розведіть її в ємності, додавши трохи води кімнатної температури. Візьміть в руки дриль з насадкою під міксер і розмішайте до утворення однорідної маси. Після цього потрібно дати суміші настоятися протягом 10-15 хвилин, а потім повторно перемішати. Зазвичай сухі суміші в розведеному вигляді придатні для використання до трьох годин. Після цього вони втрачають потрібну адгезію.

Способы крепления пенопласта к стене Способы крепления пенопласта к стене Способы крепления пенопласта к стене Нанесення сухої суміші на пінопласт

Поради

 • Клейте пінопласт в шаховому порядку, починати треба знизу і рухатися вгору.
 • Для облицювання зовнішніх стін підберіть товщину пінопласту не нижче 50 мм. Якщо ж вам потрібно утеплити стіни будинку зсередини, то з цим завданням чудово впорається лист товщиною в 30 мм.
 • Встановлюйте листи як можна щільніше один до одного. Будь зазор може стати причиною проникнення холодного повітря з вулиці, що зведе нанівець всі ваші старання по утепленню житла.
 • Розводити клейову або суху суміш потрібно з точним дотриманням інструкції. Часто потрібен саме вода кімнатної температури.
 • Для того щоб видалити нерівності на стиках, можна використовувати звичайну наждачний папір.
 • Приклеюючи пінопласт до стіни, стукайте по ньому теркою – це додасть міцність конструкції.
 • Для зовнішньої обробки стін пінопластом чудово підходить поліуретанова суміш. Вона справляється з перепадами температури, а саме ця властивість є найбільш важливим при роботі на свіжому повітрі.
 • Якщо ви обклеиваете стіни всередині будинку, то бажано пінопласт накрити пароізоляційною плівкою по всій поверхні. Прикріпити плівку можна звичайними будівельними кнопками.
 • Для обробки стін навколо вікон і дверей можна використовувати армуючу сітку, яку до стіни прикрепляютстеплером або садять на клей. Пам’ятайте, що частина сітки згодом повинна бути загорнута безпосередньо на сам лист утеплювача.
 • Відео про те, як швидко прикріпити пінопласт

  Висновок

  Сподіваємося, що розглянуті нами способи кріплення пінопласту до стіни допоможуть вам у подальших будівельних роботах. Всі питання можна задати у коментарях нижче.