Способи очищення труб від іржі в домашніх умовах

Більшість людей вже встигли переконатися у вагомих переваги металопластикових труб над звичайними металевими. На жаль, процес заміни труб не такий простий. Не кожен може домовитися із сусідами по стояку: хтось тільки що зробив ремонт в туалеті, когось постійно не буває вдома. Тому частина населення до цих пір використовує звичайні металеві, які схильні до утворення нальоту та іржі. Сьогодні ми спробуємо розповісти вам, як очистити трубу від іржі з зовнішньої і з внутрішньої сторони.

Способы очистки труб от ржавчины в домашних условиях Способы очистки труб от ржавчины в домашних условиях Способы очистки труб от ржавчины в домашних условиях Покривши іржаву трубу фарбою, від проблеми Ви не позбудетеся

 • Метод з використанням лугу
  Як і в попередньому випадку, все необхідне у вас є вдома. Візьміть трохи соди, близько двох столових ложок, і змішайте її з 1/3 склянки теплої води. Гарненько розчиніть соду, після чого нанесіть отриману консистенцію трубу. Не забудьте перед цим видалити іржу механічним методом. Змивати соду слід розчином, в який входить вода і кілька крапель оцту. Оцет допоможе позбутися залишився нальоту соди. І пам’ятайте, що після нанесення лужного розчину чекати потрібно не більше 20 хвилин, інакше ви ризикуєте погіршити стан водопровідної або опалювальної системи!
 • Використання спеціальних коштів
  Будівельні магазини пропонують величезну безліч унікальних миючих засобів як попереджують появу іржі, так і зупиняють корозію. Використовувати їх потрібно строго з дотриманням прикладеної інструкції. Нічого не вигадуйте, оскільки такі хімічні засоби містять луг, що вступають в реакцію з металом.

Після видалення іржі вам слід покрити труби спеціальною грунтовкою, до складу якої входять антикорозійні речовини. Як варіант, використання такої ґрунтовки відразу після механічного методу усунення іржі. Обов’язково наявність грунтовці перетворювачів іржі, інакше все піде нанівець.

Способы очистки труб от ржавчины в домашних условиях Способы очистки труб от ржавчины в домашних условиях Спеціальною грунтовкою потрібно покрити трубу після видалення іржі

Очищення від іржі з внутрішньої сторони

Пропонуємо ознайомитися з рядом способів очищення іржі всередині труби. Врахуйте, що вони підходять і для профілактики нальотів і корозії. Ознайомтеся зі способами, як прибрати іржу з труби на внутрішній стороні:

 • Використання піскоструменю
  Метод складний тим, що в обов’язковому порядку потрібно демонтаж опалювальної або водопровідної системи. Реалізовувати його повинні тільки професіонали. Піскоструй досить складне обладнання, яке при неправильній експлуатації може нашкодити. Метод полягає в наступному: через трубу пускають стиснене повітря разом з абразивними матеріалами. В більшості випадків використовується пісок, звідси і назва. Будівельні магазини продають ручні пескоструи невеликих розмірів. Але що ви будете з ними робити, незрозуміло.
 • Метод гідравлічного удару
  Не вимагає демонтажу, але при цьому обов’язково наявність професіоналів, оскільки існує цілий список правил безпеки, регламентирующийся нормативними актами. Необхідно використовувати спеціальне обладнання, яке підключається до труби. Викид стисненого повітря очищає внутрішні стінки від накипу і корозії.

Способы очистки труб от ржавчины в домашних условиях Способы очистки труб от ржавчины в домашних условиях Видалення іржі піскоструменем вимагає повного демонтажу водопровідної системи

 • Використання спеціальних коштів
  Як і у випадку з видаленням іржі з зовнішніх стінок труби, можна використовувати спеціальні засоби. Їх дуже багато, при невеликих нальотах і іржі всі вони добре справляються зі своїм завданням. Головне — дотримуватися всіх пунктів інструкції.
 • Метод промивання з включенням абразивів
  Полягає в тому, що через трубу пускають потік води з додаванням абразивних матеріалів. Спосіб схожий з методом очищення піскоструменем, має кілька недоліків: вам знадобиться багато часу для проведення цієї процедури, високі витрати абразивних матеріалів, необхідно підбирати абразивні матеріали залежно від технічних характеристик труби, тому потрібні фахівці.

Висновок

Наведені вище методики можна використовувати не тільки для видалення вже утворилася іржі або нальотів, але і для попередження їх появи, тобто профілактики. Якщо у вас все ще залишаються питання, або ви хочете поділитися думкою про одну з запропонованих методик, будемо раді вашим повідомленнями в коментарях нижче.