Способи різання керамічної плитки в домашніх умовах

Керамічна плитка зайняла місце одного з зручних і практичних облицювальних матеріалів. Вона з успіхом застосовується в декоруванні стін, оздоблення підлог, деякі її види можуть використовуватися в оформленні фасадів. Покласти плитку можна самостійно, але є складність – не всі знають, як і чим розрізати плитку, не зламавши її.

Способы резки керамической плитки в домашних условиях Способы резки керамической плитки в домашних условиях Способы резки керамической плитки в домашних условиях Змочена керамічна плитка ріжеться значно краще

Попередньо потрібно з’ясувати обсяг робіт, від цього буде залежати вибір інструменту. Якщо доведеться працювати на невеликій ділянці з малою кількістю матеріалу, буде достатньо алмазного склоріза або ножівки.

Рада. Якщо є необхідність різати керамічну плитку на частини, опустіть її в воду на кілька годин. Місце для роботи має бути рівним. Якщо потрібно відрізати вузьку смужку (менше сантиметра), краще скористатися напилком. Так ви не поламаєте плитку і зробите рівний зріз.

Працюємо з алмазним склорізом

Способы резки керамической плитки в домашних условиях Способы резки керамической плитки в домашних условиях Зовнішній вид алмазного склоріза

 • Беремо підготовлену плитку. Розмічаємо, яку частину треба відрізати.
 • Прикладаємо до межі лінійку і проводимо склорізом, натискаючи на кахель. Акуратно відокремлюємо відрізану частину.
 • Якщо місце розлому рівне, зачищаємо його наждачним папером.
 • Якщо не вдалося відламати ідеально, акуратно відламує виступи плоскогубцями, а зріз зачищаємо наждачним папером.
 • Механічний плиткоріз

  Цей інструмент значно полегшує роботу, особливо якщо її багато. Працювати потрібно на рівній основі – на столі або на підлозі.

  Способы резки керамической плитки в домашних условиях Способы резки керамической плитки в домашних условиях При великому обсязі роботи плиткоріз – незамінна річ

  Вийняту з води і розмічену плитку вкладаємо в інструмент, проводимо по лінії різаком, добре натискаючи на нього. Якщо цього не зробити, ідеально розламати плитку по лінії надрізу не вдасться.

  Якщо у вас є алмазний та механічний плиткорізи, краще віддати перевагу другому інструменту. Різниця між ними полягає в товщині борозенки. У механічного плиткоріза вона ширше, тому кахель ламається набагато легше.

  Особливості роботи з електричним плиткорізом

 • Цей інструмент видає при роботі гучні звуки, а також не скупиться на іскри, тому необхідно використовувати беруші і окуляри. При цьому надягати рукавички забороняється, це може призвести до травми.
 • Необхідно помістити інструмент на рівну поверхню. Краще вибрати для цих цілей стіл.
 • Розмітьте кахель.
 • Вирівняйте лінію розмітки і покажчик на інструменті. Акуратно підведіть матеріал до диска. Якщо зробити це різко, кахель трісне (швидкість обертання диска велика, тому необхідно дотримуватися обережності в роботі).
 • За розташуванням двигуна електричні плиткорізи бувають двох видів. Інструмент з нижнім розташуванням зручна своєю компактністю, і працювати з ним можна навіть в невеликих приміщеннях. З іншого боку, з допомогою плиткоріза з верхнім двигуном можна робити на кахлі фігурні вирізи.

  Способы резки керамической плитки в домашних условиях Способы резки керамической плитки в домашних условиях Без електричних пликорезов не обходиться професійна робота з кахлем

  Для фігурного різання необхідно дотримуватися нескладний порядок дій:

  • розмітити лінію надрізу;
  • зробити інструментом надрізи в бік розломів;
  • звичайним алмазним склорізом акуратно дорізати розмітку і не менш акуратно відламати відрізані деталі;
  • якщо десь утворилася нерівність, видалити її наждачним папером.

  Електричний плиткоріз − задоволення не з дешевих. Якщо у ваші плани не входить постійна професійна робота з кахлем, можна обійтися підручними засобами, наприклад, дрилем. До безперечних плюсів цього інструменту можна віднести відсутність пилу. Крім того, завдяки присутності в процесі роботи води, зріз виходить ідеально гладкою.

  Використання дрилі для отримання отворів

  Може здатися дивним, що при вирізанні фігурних отворів в кахлі (наприклад, в тих місцях, де потрібно обігнути трубу або зробити отвір під розетку) нам може допомогти дриль.

  Як розрізати плитку, використовуючи дриль? Існує декілька відповідей на це питання.

  Перший спосіб. Працюємо дрилем з насадкою у вигляді алмазних коронок. Отвори виходять дуже якісними. Чим якісніше напилення на коронці, тим краще зріз. Один мінус псує всю картину: ціни насадок коливаються від 30 доларів і вище. Погодьтеся, дороге задоволення для вирізання пари дірок.

  Другий спосіб. За допомогою насадки «балеринка» − кругового свердла по кахлю. Працюємо тільки на малих обертах, так як висока швидкість обертання спровокує на зрізі мікровідколи, і він не вийде ідеальним.

  Способы резки керамической плитки в домашних условиях Способы резки керамической плитки в домашних условиях Використовуючи різні свердла, можна отримувати різні за призначенням отвори

  Для роботи необхідно розмітити місце отвори і його центр, налаштувати свердло на потрібний нам діаметр, акуратно прорізати глазур, потім зробити те ж саме із зворотного боку кахлю. Знову перевернути плитку і закінчити процес вирізання.

  Термін життя такої насадки − не більше 40 вирізування, втім, для домашніх потреб цього більш ніж достатньо.

  Третій спосіб може стати в нагоді, якщо потрібно зробити великий отвір. Нам знадобиться для цього свердло по кераміці невеликого діаметру. Малюємо на нашій плитці коло і по ній просвердлюємо невеликі дірочки як можна ближче один до одного. Закінчивши роботу, видаляємо центральну частину, а задирки обережно обкусываем кусачками. Отриманий зріз шліфуємо напилком і наждачним папером.

  Болгарка

  Болгарка дуже зручна в роботі з кахлем. Її мінус – велика кількість пилу і можливі іскри в момент зіткнення матеріалу з диском і під час самого розрізання, тому доведеться скористатися респіратором і захисними окулярами.

  У той же час за допомогою цього інструменту можна отримати фігурні зрізи, а сам процес займе менше часу, ніж при роботі, наприклад, звичайним склорізом. Однак найбільш доцільно застосування болгарки у випадках з товстої статевої плиткою. У роботі з податливим матеріалом краще обійтися менш травматичним ручним або механічним склорізом.

  Способы резки керамической плитки в домашних условиях Способы резки керамической плитки в домашних условиях Болгарка допоможе впорається з товстої плиткою

  Як працювати болгаркою? Спочатку робимо борозенку, яку потім будемо поглиблювати. Краї можна надрізати повністю. Ріжемо легко, не натискаючи на інструмент.

  Щоб відламати плитку рівно, можна скористатися двома способами.

 • Покласти її на край столу, поєднавши розріз з краєм і, притримуючи частину плитки, що лежить на столі, несильно натиснути на ту, яка виступає.
 • Підкласти під розріз середньої товщини цвях і акуратно натиснути на обидві частини надрізаної плитки.
 • В обох випадках необхідно обробити зрізи напилком і наждачним папером.

  Відео про те, як різати плитку:

  Способів розрізати кахель досить, щоб вибрати той, який підходить саме вам. Слід пам’ятати, що електроінструмент коштує дорого, тому купувати його варто тільки в тому випадку, якщо ви збираєтеся працювати з керамічною плиткою професійно. Для інших випадків відмінно підійдуть підручні засоби – алмазний склоріз, дриль або механічний склоріз. Вибір залишається за вами.