Способи зняття побілки зі стін у квартирі

Перед тим як робити ремонт старої «хрущовської» квартири, багатьом доводиться видаляти зі стін побілку. На перший погляд, все досить просто, але якщо не знати простих правил безпеки, можна нашкодити собі і оточуючим. Давайте розглянемо, як зняти побілку зі стін, детальніше.

Способы снятия побелки со стен в квартире Способы снятия побелки со стен в квартире Способы снятия побелки со стен в квартире Змити побілку зі стін можна за допомогою звичайної губки і води

Наберіть теплу воду в ємність, занурте в неї губку і протріть нею стіни або стелю. Повторіть процедуру кілька разів, оскільки стіни будуть дуже швидко вбирати всю воду. Для зручності можна використовувати валик з поролону на довгій ручці. Змочіть його у воді і проведіть по стінах. Пам’ятайте, що запорука успіху залежить від того, наскільки добре ви пропитаете стіни.

Почекайте трохи, потім з допомогою шпателя або скребка видалити побілку. Повторіть процедуру з іншими шарами. Якщо ж вас не влаштовує метод використання звичайної теплої води, пропонуємо ознайомитися з наступним пунктом, де ми розповідаємо, як прибрати побілку зі стін, використовуючи спеціальну суміш.

Використанням спеціальної суміші

Безумовно, можна купити таку суміш і в магазинах, але за неї доведеться викласти чималі гроші. Ми пропонуємо вам інший варіант ― приготувати суміш в домашніх умовах. Для цього вам знадобляться: оцет, тепла вода, аміак, розчин соди, піна. Покроково приготування виглядає наступним чином:

Наберіть в ємність близько трьох літрів води. Додайте туди трохи аміаку (кілька столових ложок), розчин соди (співвідношення води і соди 3:1), 2 ковпачка з піною для ванни, а також одну столову ложку оцту. Тепер налийте ще близько двох літрів гарячої води. Загальна температура розчину повинна бути близько 50 градусів.

Способы снятия побелки со стен в квартире Способы снятия побелки со стен в квартире Суміш для змивання побілки можна приготувати самому

Наносити суміш можна за допомогою пульверизатора. Не забудьте надіти респіратор та інший захисний одяг. Почекайте, коли стіни вбере рідину, потім видаліть всі, використовуючи шпатель. Шпатель треба тримати під гострим кутом! Повторюйте процедуру, поки повністю не очистіть стіну. До речі, щоб перевірити, чи вся побілка вилучена, потрібно провести по стіні звичайної вологою ганчіркою. Якщо на ганчірці будуть білі розводи, то вам ще працювати і працювати.

Також можна використовувати інший розчин, більш діючий. Вам знадобиться 2% розчин соляної кислоти і купорос. Підігрівати цю суміш не треба. Використовувати пульверизатор небажано, оскільки ви підвищуєте шанси на отруєння. Валиком змочіть стіни, зачекайте близько 20 хвилин, не більше того. Потім видалити побілку, використовуючи шпатель або скребок. Залишки побілки видаляють щіткою з металевим ворсом, після чого вимивають їх вологою ганчіркою. Коли вся побілка буде видалена, почекайте від 12 до 24 годин, поки стіни остаточно просохнуть. Зашпаклюйте стіни, нанесіть шар грунтовки. А вже далі вирішуйте самі, чи будуть на ваших стінах шпалери або ви бажаєте приклеїти на них плитку.

Способы снятия побелки со стен в квартире Способы снятия побелки со стен в квартире Після видалення побілки дайте стінах висохнути протягом доби

Поради

  • Якщо приміщення дуже велике, то найкраще розділити його на кілька невеликих ділянок. Спочатку змочіть стіну на одній ділянці, потім — на іншому. Коли стіна на першому ділянці просочиться, почніть вишкрябувати шпателем шар вапна.
  • Крейдяна вапно, до речі, видаляється теплою водою. Жодних розчинів і шліфувальних машинок для цього не потрібно.
  • Коли очистити стіну від побілки, краще не пошкодувати часу і сил, взяти наждачний папір і пройтися нею по стіні. Тільки потім стіни грунтуються.
  • Молоток — незамінна річ, оскільки звичайним «постукуванням» можна видалити досить великі шматки побілки.
  • Не забудьте за допомогою викрутки перевірити стики між панелями. Найчастіше там збираються порожнечі, і залишати їх в такому стані не можна. Очистіть стики, після чого закрийте діри за допомогою нової шпаклівки.

Висновок

У статті ми розглянули способи, як відмити від стіни побілки. Сподіваємося, ми в повній мірі змогли описати вам цю нескладну процедуру. Якщо залишилися питання, то задавайте їх у коментарях нижче.