Стіни з керамічних блоків: особливості і переваги

 
 Стены из керамических блоков: особенности и преимущества

У будівництві будинків використовують різні матеріали, які представлені на ринку величезним асортиментом. Керамічні блоки часто використовують для будівництва стін та перегородок. Матеріал має масу достоїнств і свої особливості. Блоки мають пристойні розміри і коштують недорого, тому забудовники часто використовують матеріал для збільшення швидкості робіт і економії бюджету. Що являє собою матеріал і як вибрати керамічні блоки, далі розглянемо більш докладно.

Виробництво керамічних блоків

Виготовляють керамічні блоки з будівельної кераміки, що отримується шляхом випалення і формування глини. Матеріал має доступну собівартості і дозволяє проводити міцні будівельні матеріали, тому користується великою популярністю.

На сьогоднішній день виробники випускають кілька видів блоків з пористої і щільною структурою. Склад блоків визначає їх основні технічні характеристики.

Види блоків

Розрізняють матеріал залежно від області застосування блоків, є:

 • Стіновий блок, який використовується для будівництва стін.
 • Блоки для перекриттів і покрівельних робіт.
 • Облицювальні керамічні блоки, які використовують для обробки стін і фасадів.
 • Підлогові блоки, найчастіше це спеціальна керамічна плитка.
 • Спеціальні керамічні блоки, що відрізняються покращеними технічними характеристиками.

Завдяки природним властивостям керамічні блоки часто застосовують для будівництва і обробки різних об’єктів.

Вибір керамічних блоків

Основним критерієм вибору керамічних блоків залишається тип конструкції і призначення блоків. Якщо власники вирішили будувати стіни з керамічних боків, необхідно уважно вивчити їх основні характеристики.

Замовляючи професійний проект у відповідних організаціях, самостійно робити розрахунки не доведеться. Тут фахівці самі вказують яких розмірів блоки повинні використовуватися. Найчастіше для роботи використовують блоки стандартної довжини, кратної 250 мм.

Виробляють блоки за стандартом, тому довжина їх не перевищує 248 мм. У підсумку на одному квадратному метрі вміщається 4 блоку, а відсутні 8 мм, залишають на можливі дефекти при стикуванні блоків.

Якщо власники тільки планують будівництво будинку, необхідно відразу визначити товщину стін. Якщо плануються багатошарові стіни і проект досить складний, потрібно враховувати конструктивні особливості будівлі та плановані навантаження на стіни.

Вибираючи матеріал потрібно враховувати його міцність на стиск. Для класичних котеджів і одноповерхових будівель, досить звичайних блоків. Якщо ж стіна буде одношаровій, особливу увагу варто приділити розрахункам її тепловіддачі.

При купівлі керамічних блоків, фахівці радять враховувати:

 • Собівартість матеріалу. Ціни на одні і ті ж керамічні блоки можуть суттєво відрізнятися в залежності від марки виробника та його репутації. Краще купувати продукцію відомих брендів, тому як новинки від невідомих виробників можуть розчарувати. Приймати рішення про покупку, необхідно тільки після аналізу всіх пропозицій на ринку.
 • Комплектацію. Великі виробники цінують свою репутацію, тому продають продукцію повністю укомплектованою і готової до встановлення. Так, крім основних керамічних блоків, в комплекті можуть продаватися необхідні кріплення і інші деталі, що природно буде додатковою перевагою.
 • Розташування магазину. Якщо планується велике будівництво, то краще вибирати точки продажу, розташовані неподалік від об’єкта.

Таким чином можна вибрати керамічні блоки, що відповідають всім необхідним вимогам і особливостям самого об’єкта.

Свіжі матеріали:

 • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
 • Ідеальні мийки з штучного каменю
 • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
 • Як вибрати генератор для дому
 • Правила вибору плитки для кухні