Сталеві будівельні стрижні: різновиди арматури, області застосування

 
 Стальные строительные стержни: разновидности арматуры, области применения

Основне застосування арматурних прутів — це будівельні роботи. Існування різновидів арматури знаходиться в прямій залежності від потреб будівельного ринку.

Різновиди арматурних прутів та їх застосування

Арматурні прути роблять круглі і квадратні. Квадратну продукцію випускають у вигляді гарячекатаних сталевих прутів, одна сторона яких становить від 5 до 200 мм. Прути можуть мати гострі або притуплені кути. Арматуру з квадратною формою часто використовують як кутові опори в конструкціях чи при будівництві забору.

Круглі арматурні прути бувають гладкими або рифленими. Останній варіант має різне рівномірне рифлення, що забезпечує надійне скріплення з бетоном. Рифлені прути частіше використовують при зведенні залізобетонних конструкцій. За своїм призначенням арматура може бути: робочої, розподільної, монтажної та у вигляді хомутів.

Робочими арматурними прутами приймається скалывающая і розтягуюче навантаження.

Розподільні арматурні прутки утримують робочі прути в необхідному положенні, що сприяє рівномірному розподілу ваги.

Монтажні дроти використовують при кріпленні каркасів, для забезпечення чіткого розташування всіх елементів при бетонуванні.

За допомогою хомутів прути зв’язуються в єдине ціле, щоб бетон не тріскався близько опор.

Специфікація арматурних прутків — конструкція і каркас

Саме сталеве виробництво забезпечує виріб необхідними механічними характеристиками. При випуску арматурних прутів можливо додаткове збільшення міцності, але такі вироби будуть коштувати дорожче. Великою популярністю користується продаж арматури в Києві.

Крім цього арматура може бути поздовжньою (для стримування розтягуючого напруження та запобігання появи вертикальних тріщин) та поперечної (щоб не з’являлися похилі тріщини від сколюючої напруги).

Також арматура може бути представлена як:

 • арматурної сітки, яку утворюють перехрещені стрижні, що з’єднуються на місцях перетинань за допомогою дроту або зварювання;
 • каркасів, для їх виготовлення використовують поздовжні круглі прути, сполучені ґратами;
 • штучних прутків у вигляді круглих прутів або більш жорстких профільних варіантів.

Нержавіючі арматурні прути — альтернатива металу

Значним недоліком арматурних прутів є їх схильність до корозії. З цієї та інших причин альтернативні арматурні прути, для виготовлення яких використовують полімерні матеріали та мінеральні волокна, мають збільшення обсягів виготовлення.

Зовні такі прути схожі на рифлену арматуру. Завдяки численним ребрах відбувається надійне скріплення з бетоном. Крім цього між виробами існують значні відмінності:

 • альтернативні прути в 4 рази легше, ніж вироби з металу;
 • завдяки підвищеній міцності композитної арматури, допускається навіть десятикратне зменшення ваги конструкції;
 • підвищена стійкість композитних прутів до корозійної і хімічної дії, що сприяє збільшенню надійності і довговічності (можливо навіть використання під водою);
 • теплопровідність альтернативної арматури нижче в 100 разів, ніж у прутків з металу;
 • роботи можуть виконуватися без важкої техніки;
 • завдяки використанню епоксидної смоли з мінеральними волокнами, виріб не проводить електрику і не намагнічується.

Миниарматура — фіброві волокна

Зараз набирає популярність застосування фібрових волокон. Використання фиброволокон запобігає поява усадочних тріщин, а бетон завдяки їм буде мати більш високою щільністю. Виріб стає більш міцним у разі згину, розтягу, більш стійким у разі розшаровування. Бетонне покриття стає більш стійке до механічної і хімічної дії.

Свіжі матеріали:

 • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
 • Ідеальні мийки з штучного каменю
 • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
 • Як вибрати генератор для дому
 • Правила вибору плитки для кухні