Сталевий швелер – популярний вид фасонного металопрокату

 
 Стальной швеллер – популярный вид фасонного металлопроката

Одним з найбільш затребуваних в будівельній сфері та інших галузях видів металевого прокату є швелер, що представляє собою міцне сталеве виріб з поперечним профілем перерізу, що має форму літери «П», і складається із стінок з двома полками, які розташовані в строго перпендикулярному положенні по відношенню до основи, торкаючись його одним з країв.

Застосування сталевого швелера

Особливості конструкції швелера забезпечують цьому популярним видом фасонного металопрокату видатні експлуатаційні характеристики, зокрема, по міцності і витривалості до впливу серйозних вертикальних навантажень він не має собі рівних, за винятком двотаврової балки. Область його застосування дуже широка, і, крім зведення будівель і споруд у будівництві, включає в себе активне використання в машинобудівній, вагонобудівної та інших галузях народного господарства.

Виробництво сталевого швелера

Металевий швелер http://www.ekb.spk.ru/sic/shop/_t_/g=metalloprokat/s=fasonnyy-prokat/p=shveller/ виробляється в промислових умовах на спеціалізованому обладнанні одним з двох методів – із застосуванням прокатного стана або з використанням згинальних машин. У зв’язку з цим його можна поділити на дві розповсюджених різновиди:

  • Швелер гарячекатаний
  • Гнутий швелер

Перший тип відрізняється від другого тим, що виготовляється не згинанням товстого металевого листа, а виробництвом на прокатних верстатах, у зв’язку з чим він має гострий, а не закруглений зовнішній кут. Поперечний переріз вироби в обох випадках є П-образним, що стосується розташування протилежних граней, прилеглих однією зі своїх сторін до основної стінці, то вони можуть виготовлятися як паралельними, так і з невеликим ухилом, кут якого, згідно сучасним стандартам, не перевищує 10 градусів.

Ширина полиць випускається сьогодні гарячекатаного швелера може коливатися в діапазоні 32-115 мм, а його висота складає 50-400 мм В залежності від точності прокатки, наявний у продажу матеріал поділяють на вироби із звичайною точністю, котрі маркуються літерою «В», і з підвищеною точністю, котрі маркуються літерою «Б». Гнутий швелер проводиться на профільних лініях з листів холоднокатаної, низьколегованої, гарячекатаної або вуглецевої конструкційної сталі.

Найпопулярніші марки швелера

Весь випускається сьогодні швелер можна поділити на марки, що відрізняються між собою цифрами, за якими можна судити про їх поперечних розмірах в сантиметрах. Найпопулярнішими серед них є:

  • Швелер 10
  • Швелер 14
  • Швелер 20

Кожен з цих видів не тільки відрізняється від іншого габаритами перерізу, але має і ряд інших ключових відмінностей, у тому числі по міцності, тому сфери їх застосування можуть серйозно відрізнятися.

Швелер 10

Знаходить саме широке застосування в машинобудівній і верстатобудівної сфері, а також у будівництві, де використовується для зведення різних металоконструкцій, будівель і споруд. Має високу механічну міцність, що дозволяє використовувати його в якості основної деталі у великих стрижневих конструкціях, опорних колонах, мостах, несучих опорах, стінах промислових об’єктів.

Швелер 14

Застосовується в різних будівельних елементах, де виконує роль важливої деталі системи жорсткого армування тих чи інших несучих елементів, додають зводяться металоконструкцій підвищену жорсткість і міцність. Є одним з найбільш затребуваних на сьогоднішній день варіантів швелера. Широко використовується в сфері машинобудівної, будівельної галузі, і в цілому ряді інших областей.

Швелер 20

Відрізняється від інших варіантів не тільки розмірами, але й тим, що має равнополочную форму, з відстанню між протилежними гранями полиць, рівним 200 міліметрів. Має видатні експлуатаційні якості, завдяки чому успішно застосовується в сталевих конструкціях, у процесі експлуатації піддаються потужним статичних, динамічних і циклічних навантажень. Виступає в ролі несучого елемента мостів, перекриттів великих будівель, покрівельних прогонів великої площі.

Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні