Сталевий швелер та його особливості

 
 Стальной швеллер и его особенности

Одним з популярних варіантів одержуваного при випуску металевого прокату профілю є так званий сталевий швелер, з має вигляд букви «П» формою поперечного перерізу. У розрізі він складається з однієї стінки і розташованих під прямим кутом до неї двох полиць. При цьому полки бувають паралельно розташовані внутрішньою поверхнею граней один до одного, або ні, у випадках, коли ця поверхня прилягає до стінки під кутом. Поряд з двутавром, швелер часто відіграє роль важливого елемента несучих металоконструкцій.

Завдяки такій формі перерізу і іншим особливостям конструкції, у тому числі досить великий товщині полиць і стінки, а також жорсткості використовуваного для виробництва цього матеріалу металевого сплаву, забезпечується чудова міцність виробу і надзвичайно висока витривалість до спрямованих на неї вертикальним і багатьом іншим навантаженням. Сфера застосування сталевого швелера широка і переважно полягає у використанні в таких галузях господарства, як машинобудування, будівництво, вагонобудування.

Різновиди швелерів

Залежно від способу виготовлення, все що випускаються варіанти швелерів представлених на сайті http://www.volgograd.spk.ru/sic/shop/_t_/g=metalloprokat/s=fasonnyy-prokat/p=shveller/ можна об’єднати в дві великі групи:

 • Швелер гарячекатаний
 • Гнутий швелер

Перший варіант є одним з найбільш затребуваних в сучасній індустрії типів фасонного прокату. Він характеризується класичним поперечним перерізом, в точності повторює форму літери «П». Межі розташованих один навпроти одного полиць такого швелера бувають як паралельними, так і мають невеликий ухил, що не перевищує 10%.

Гарячекатаний швелер буває спеціалізованого і загального призначення, і випускаються у великому асортименті варіантів, що відрізняються між собою геометричними розмірами перерізу. Висота полиць може варіюватися в діапазоні 50-400 міліметрів, ширина коливається між значеннями 32-115 міліметрів. В залежності від точності прокатки розрізняють:

 • Швелер із звичайною точністю прокатки
 • Швелер з підвищеною точністю прокатки

Альтернативним рішенням гарячекатаного типу є гнутий швелер, який проводиться методом гарячого прокату, а на промисловому обладнанні для гнуття профілів. Матеріалом для її виготовлення слугує конструкційна вуглецева, холоднокатана або низьколегована сталь. Від першого варіанту він відрізняється не тільки спосіб виробництва, але і зовні – наявністю закругленого кута.

Затребувані розміри швелера

Випускається сьогодні металевий швелер при продажу позначається терміном «швелер» і стоїть після нього цифрою, що вказує на особливості геометричного розміру. Це Число вказує на ширину стінки в сантиметрах. Найбільш затребуваними сьогодні є такі розміри, як:

 • Швелер 10 – надзвичайно популярний в машинобудівній галузі, в будівельній сфері, у виробництві верстатів і устаткування. Характеризується визначними експлуатаційними характеристиками. Завдяки чудовим механічним властивостям знаходить успішне застосування в якості деталі відповідальних металоконструкцій – опорних колон і мостів, несучих стін і опор.
 • Швелер 14 – являє собою ідеальне рішення для використання в якості жорсткого армування конструкцій, що надає їм небувалу міцність і жорсткість, що є гарантією їх надійності та довговічності. Один з користуються найбільшим попитом типів швелерів. Широко застосовується у важкому машинобудуванні, житловому та нежитловому будівництві та багатьох інших сферах. Буває двох варіантів – з простою і підвищеною точністю.
 • Швелер 20 – відстань між протилежними гранями розташованих один навпроти одного полиць одно 200 мм. Чудові експлуатаційні характеристики обумовлюють його застосування в найбільш відповідальних конструкцій, що піддаються в процесі експлуатації навантаженні складного динамічного, циклічного та статичного характеру. Часто відіграє роль несучого елемента в структурі мостів, покрівельних прогонів і перекриттях будівель великої поверховості.

В даний час, сталевий швелер є вкрай затребуваним матеріалом, без активного використання якого виробництво сучасних високоміцних металоконструкцій просто не могло б існувати.

Свіжі матеріали:

 • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
 • Ідеальні мийки з штучного каменю
 • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
 • Як вибрати генератор для дому
 • Правила вибору плитки для кухні