Стелажі — правильне зберігання коліс в гаражі, що потрібно знати, щоб забезпечити правильний догляд гумі і дисків

Ця стаття буде корисна для будь-якого автолюбителя, адже мова в ній піде про правильному зберіганні шин з використанням таких засобів, як стелаж для коліс у гаражі. Цей додаток дуже зручно і практично, крім того воно збереже запчастини від пошкоджень і падінь. До того ж, як і інші інструменти та матеріали, автомобільні вузли і агрегати необхідно розташовувати не на бетонній підлозі, а на спеціальних полицях. Прочитавши текст, ви дізнаєтеся про те, в яких умовах повинні зберігатися шини, які бувають полки та інші пристосування для коліс в гаражі і як робиться стелаж для зберігання шин.

Стеллажи - правильное хранение колес в гараже, что нужно знать, чтобы обеспечить правильный уход резине и дискам

Підлогова конструкція стелажа для зберігання шин Джерело pinterest.com

В яких умовах повинні зберігатися колеса в гаражі

При правильному зберіганні і догляді протектори та диски прослужать набагато більше. Вигода від цього очевидна, навряд чи кому-небудь захочеться зайвий раз витрачатися на покупку нових коліс. Слідувати правилам по збереженню їх у себе в гаражі досить просто і недорого. Тому, якщо ви любите свій транспортний засіб та економите сімейний бюджет, обов’язково прислухайтеся до рекомендацій цієї статті.

  • У приміщенні повинна бути відповідна температура. Втім, це вимога досить легко виконати – виробники стверджують, що гума шин може зберігатися в діапазоні температур від -30 до +35 градусів за Цельсієм. Але якщо приміщення неопалюване і при зберіганні коліс в гаражі гума довгий час перебувала при температурі нижче +10, то її, перед тим, як поставити на машину, обов’язково варто відігріти. Ще потрібно звернути увагу на те, що стелажі повинні стояти не ближче одного метра від опалювальних батарей.

  • Для кращої збереженості коліс їх варто зберігати на спеціальних полицях, стійках і підставках. Такі місця для зберігання повинні мати рівну поверхню і згладжені кути, тому що якщо гума довго лежить на гострій поверхні, на ній залишається слід. Протектори, стандарт яких не перевищує 205 міліметрів, можна укладати вертикально один на одного. Але не варто накладати стопки вище двох метрів. Більш великі колеса укладаються горизонтальними рядами.

Стеллажи - правильное хранение колес в гараже, что нужно знать, чтобы обеспечить правильный уход резине и дискам

Правильне зберігання коліс далеко від ультрафіолетового випромінювання – запорука довгої служби та збереження властивостей гуми і, як наслідок, безпеки на дорозі Джерело garazhtyt.ru

  • Обов’язково необхідна захист від ультрафіолетового випромінювання. Воно руйнує структуру матеріалу і з-за цього гума дуже швидко виходить з ладу. Після тривалого впливу сонячного світла з’являються тріщини, які дуже важко розгледіти неозброєним оком. Їх наявність створює небезпеку того, що колесо лопне при їзді. А це часто призводить до дуже серйозних наслідків.

Крім цих умов, запорукою гарного стану шин після зберігання є регулярне їх перекидання. Робити це потрібно не рідше, ніж один раз у три місяці. Необхідна така процедура для зміни поверхні дотику, завдяки чому колеса не піддаються постійному тиску. Ще бажано, щоб вологість у приміщенні складала 40-60%, а постійна прибирання захищала гуму від бруду і пилу. Також для цих цілей можна придбати спеціальний пароизолирующий тент для стелажів і полиць.

Важливо! Перед закладкою коліс у систему зберігання в гаражі їх обов’язково потрібно ретельно помити і почистити, а потім добре висушити.

Слід приділити велику увагу захисту гаража від різних газів або парів. Найчастіше такі неприємності трапляються з-за неправильного обладнання. Також згубно на стані коліс позначаються попадання на них масел, розчинників або бензину. Протектори потрібно обов’язково захистити від усіх хімікатів і реагентів. До того ж поруч зі стелажами не повинно бути ніяких металів, схильних до корозії.

Стеллажи - правильное хранение колес в гараже, что нужно знать, чтобы обеспечить правильный уход резине и дискам

Захистіть колеса від потрапляння будь-яких реагентів або хімікатів, а диски – від корозії Джерело business24.ro

Найбільш схильні до впливу вологи та бруду саме диски. Тому при зберіганні їх окремо від шин приміщення має бути максимально сухим і чистим. Але найчастіше колеса зберігаються в зборі, тому що їх тоді достатньо буде просто перебортовувати при установці зимової та літньої гуми.

Якщо ваше приміщення для автомобіля побудовано з металу, то потрібно буде приділити підвищену увагу температурі і вологості повітря. Також у цьому випадку вам зручно буде використовувати полиці для зберігання коліс в гаражі на стіні. Особливо важливо для збереження гуми та дисків наявність твердого покриття і якісної і розгалуженої вентиляції. Але в будь-якому випадку, якщо ви плануєте зберігати колеса в будь-якому приміщенні, то вам варто заміряти рівень вологості і температуру і звірити показання з нормами, наведеними в цій таблиці:

Сезон року

Типи автомобілів

Температура повітря, С0

Відносна вологість, %

Максимальна швидкість руху повітря, м/с

Холодний і перехідний періоди року

Легкові

Вантажні та автобуси

20-23

60-40

18-20

60-40

0,2

0,2

Теплий період року

Легкові

Вантажні та автобуси

20-25

60-40

21-23

60-40

0,2

0,3

Такі параметри встановлені в нашій країні ГОСТом і спираються на дослідження і досліди. Виконуючи їх, ви створите оптимальні умови для зберігання гуми на стелажах у себе в гаражі.

Стеллажи - правильное хранение колес в гараже, что нужно знать, чтобы обеспечить правильный уход резине и дискам

Настінні підвісні полиці для зберігання коліс Джерело bouw.ru

Найпопулярніші виробники і будівельні компанії зібрані на виставці представлені на нашому сайті. Тут Ви можете знайти контакти, вибрати і замовити будь-яку послугу, серед яких монтаж металоконструкцій (навісів, теплиць тощо), ремонт покрівлі, будівництво парканів та огорож. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Які бувають пристосування для зберігання коліс в гаражі

Для покращення умов зберігання використовуються різні пристосування, що представляють собою металеві та дерев’яні конструкції з великим запасом міцності. Це можуть бути полиці або стелажі для зберігання коліс в гаражі, а також крюки для підвішування їх на стіну.

Стелажі бувають пересувними, стаціонарними і обертовими. Мають вони найчастіше міцний каркас і форму прямокутного паралелепіпеда. Складаються такі стаціонарні пристрої з п’яти рам, міцно скріплених між собою. Також обов’язково наявність вузлів кріплення до стіни, щоб вся конструкція не перекинулася від слабкого розгойдування. У випадку ж використання підвісних полиць слід особливу увагу приділяти крюкам і кронштейнів, на які вони будуть спиратися, адже таке місце для зберігання в сукупності з колесами важить досить багато.

Стеллажи - правильное хранение колес в гараже, что нужно знать, чтобы обеспечить правильный уход резине и дискам

Невеликий мобільний стелаж Джерело pinterest.com

На нашому сайті представлені 27 найпопулярніших проектів гаражів від 106700 рублів. А також Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими проектами інших будівель – лазні, альтанки – від будівельних компаній, представлених на виставці будинків «Малоповерхова Країна».

Ще можна використовувати гаки для коліс, що представляють собою металеві штирі на стіні, призначені для того, щоб на них розташовувалися шини і диски. Ще один хороший варіант – це підставка для зберігання коліс у гаражі. Зовні вона дуже схожа на стелаж, але відрізняється тим, що її можна пересувати по всій площі приміщення, тоді як стелаж міцно прикріплений до стіни. Вона може бути у формі металевої стійки з міцним підставою, а може виглядати як полку на ніжках. Багато приватні майстерні виготовляють такі пристосування за порівняно невелику ціну.

Стеллажи - правильное хранение колес в гараже, что нужно знать, чтобы обеспечить правильный уход резине и дискам

Гаки в стіні для розміщення шин і дисків Джерело derevyannyy.com

Відео опис

Огляд стелажів для зберігання коліс в гаражі, виготовлених з високоякісної сталі, стійкої до корозії:

Технологія виготовлення простого стелажа для коліс

Конструкція обов’язково повинна бути міцною, щоб витримати покладений на неї вагу. А також, якщо це дерево, то воно має бути покрите антисептиками для захисту від грибка, а якщо метал, то його слід пофарбувати, щоб запобігти корозії. Найчастіше виробники виготовляють стійки для коліс в гаражі з профілю з використанням зварювання. Для полиць ж застосовується ДСП, товста фанера або ДВП.

Спочатку в будь-якому випадку створюється ескіз майбутнього виробу. Всі подальші роботи йдуть з опорою на цей проект, адже він містить необхідні розміри і габарити, а також на ньому зазначаються вузли кріплення та види фурнітури.

Стеллажи - правильное хранение колес в гараже, что нужно знать, чтобы обеспечить правильный уход резине и дискам

Конструкцією стелажу для коліс можна виготовити самостійно Джерело 999.md

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про готові проекти гаражів з розмірами і фото.

Потім металевий профіль нарізається кутошліфувальною машинкою, а кути акуратно поліруються. Після цього зазвичай приступають до стикування всіх складових частин. Роблять це із застосуванням зварювання або саморізів.

Наступні етап – роботи з фарбування і покриття каркаса лаком. Для цього слід використовувати тільки якісні й перевірені склади, тому що стелаж безпосередньо контактує з самими колесами і не можна, щоб він піддаватися корозії. Фарбу наносять тонким шаром кілька разів.

Відео опис

У відеоролику пропонується докладна інструкція монтажу стелажа для зберігання коліс автомобіля:

Далі потрібно зробити полки, які можуть бути виконані з дерева або листових матеріалів. Їх теж варто покрити лаком, щоб уникнути появи грибкових захворювань на їх поверхні. Потім прикріплюють планки, які призначені для того, щоб колеса не скочувалися з місць зберігання. На цьому складання стелажу для зберігання коліс закінчується.

Таке пристосування коштує досить недорого і придбати її можна і в магазині з облаштування будинку або в приватній майстерні. Незважаючи на простоту, воно здатне створити оптимальні і дуже зручні умови для зберігання шин та дисків.

Стеллажи - правильное хранение колес в гараже, что нужно знать, чтобы обеспечить правильный уход резине и дискам

Оптимізація шин в просторі гаража – надійно, недорого, обережно Джерело yandex.ru

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про будівництво гаража в Москві, ціна за роботу під ключ.

Висновок

Стелажі для коліс – це дуже практичний і зручний пристрій, який призначено для правильного зберігання шин та дисків у гаражі. Використання такого пристосування зберігає ресурс гуми, а також звільняє корисне місце в приміщенні. Напевно, прочитавши цю статтю, ви дізналися багато нового про стелажах і полицях, а також умов зберігання коліс у гаражі. Тепер ви зможете купити правильне і зручне місце для зберігання шин та дисків.

Оцінок 0