Стяжка дерев’яної підлоги своїми руками поетапно

Якщо вам необхідно замінити дерев’яне підлогове покриття на яке-небудь інше, але при цьому вам не хочеться зривати старе, ви можете робити стяжку безпосередньо за старим підлозі. Єдине, на що вам потрібно звернути увагу, це на якість дерев’яного покриття. Звичайно, в тому випадку, якщо дерево вже прогнило, стяжку робити не рекомендується. Саме про те, як зробити стяжку дерев’яної підлоги самостійно, ми і розповімо вам в цій статті.

Стяжка деревянного пола своими руками поэтапно Стяжка деревянного пола своими руками поэтапно Стяжка деревянного пола своими руками поэтапно Перед стяжкою дерев’яне покриття слід підготувати

Перед початком робіт видаліть плінтуси, а на їх місце встановіть тонкі дошки, щоб вони прикривали щілини біля стіни. Врахуйте, що ставите дошки тимчасово, так як після нанесення стяжки, вам потрібно буде прибрати їх, так ви забезпечите провітрювання для того, щоб дерев’яна основа не прогнивала.

Також вам слід звернути увагу на двері. Можливо, вам доведеться їх трохи підрізати або замінити. Особливо це стосується тих дверей, що відкриваються всередину кімнати.

Ґрунтування

Після перевірки підстави потрібно пропилососити поверхню, щоб позбутися від зайвого сміття і пилу, бажано ще й прошліфувати, але це необов’язково. Далі наноситься грунтовка.

Робиться це для того, щоб не виникали повітряні бульбашки, і не вбиралася рідина розчину стяжки. Крім цього, завдяки грунтовці на дерев’яному покритті не з’явиться грибок і цвіль.

Грунтування проводиться два―три рази по сухій поверхні. Ґрунтовку ви можете придбати в будь-якому магазині.

Армування

Бажаючі знати, як правильно зробити стяжку дерев’яної підлоги, не повинні забувати, що тут важливо збереження цілісності розділового ізоляційного шару. Раніше для цього використовували армуючу металеву сітку, яку просто клали на підлогу, але зараз існує сітка скловолокниста, вона відмінно зміцнює вирівнюючий шар.

Стяжка деревянного пола своими руками поэтапно Стяжка деревянного пола своими руками поэтапно Скловолокниста сітка

Кріпиться вона безпосередньо до дерев’яної поверхні з допомогою скоб пневматичної степлера. Робиться це для того, щоб арматура не спливала на поверхню при нанесенні стяжки. Ця система завжди повинна бути тільки на рівні середини або нижньої третини товщини. Тому враховуйте силу забивання скоб.

Як відомо, арматура грає роль зміцнення всієї товщини бетону, а для досягнення цієї мети довелося б заливати стяжку як мінімум два рази. Але це дуже довгий процес, тому зараз придумали універсальне засіб, що зміцнює всі верстви цементу. Мова йде про фиброволокнах, які вводяться прямо в розчин, перемішуються і забезпечують підвищену міцність за всіма напрямами. До того ж і вага стяжки набагато зменшується.

Плівка

Поліетиленова плівка сама по собі здатна викликати гниття дерев’яного перекриття, а також утворення грибка. Саме цей факт і відлякує багатьох людей. Але фахівці знають, як використовувати плівку і не завдати шкоди. Для цього на поверхні підлоги і робиться грунтовка. Намагайтеся використовувати ту, яка володіє водовідштовхувальними властивостями.

До речі, замість поліетилену ви можете використовувати бітумну мастику, руберойд, пергамін або будь-матеріал, що має бітумну просочення. Але на жаль, це все дуже дорого, тому й застосовують більш бюджетний варіант – плівку. Між іншим, вона забезпечує сухість і дерева, і цементного розчину, так як запобігає потраплянню вологи на обидві сторони. Плівку слід укласти рівномірно по всій площі і далі закріпити за допомогою маяків.

Маяки

Проводити споруда маяків потрібно дуже акуратно, не застосовуючи ні цвяхи, ні саморізи. Для цього краще використовувати розчин, відповідний складу стяжки. Для цього розташуйте смужки розчину таким чином, щоб відстань між стіною і так званої грядкою було не більше 30 см, а між собою – не більше метра двадцяти.

Стяжка деревянного пола своими руками поэтапно Стяжка деревянного пола своими руками поэтапно Маяки з розчину

Слідкуйте за тим, щоб поліетилен не розтягувався і не з’їжджав. Уклавши смужки розчину, прикріпіть до них металевий профіль, втопивши його в суміші. Робіть це з урахуванням передбачуваної висоти стяжки. Таким чином, у вас будуть встановлені маяки і міцно триматися плівка.

Заміс суміші

Як правило, особливу увагу приділяють тому, як зробити стяжку дерев’яної підлоги. Ви можете придбати готову суміш або приготувати розчин самостійно.

Суміш продається в 25-кілограмових мішках, її розбавляються водою в обсязі 6,5 л. Але буває, що рідини недостатньо, тоді можете додати ще, але максимум пів-літра. Перемішати суміш можна звичайним дрилем з насадкою у вигляді віночка протягом однієї―двох хвилин. Врахуйте, що використовувати таку суміш потрібно протягом 15 хвилин, так як після закінчення цього часу вона стане непридатною.

Стяжка деревянного пола своими руками поэтапно Стяжка деревянного пола своими руками поэтапно Суміш для стяжки підлоги

При самостійному приготуванні розчину суворо дотримуйтеся необхідних пропорцій. Для бетонного розчину вам знадобиться одна частина цементу М-400 і три частини просіяного піску (бажано, річкового). Замішувати можна також за допомогою дрилі, але в два етапи. Застосувати розчин потрібно протягом півтора годин.

Для збільшення міцності і водонепроникності можете додати в розчин пластифікатор, дозування якого вказана на упаковці. Якщо хочете заощадити, тоді додайте жменю звичайного прального порошку, з розрахунку на 100 л води.

Розрахунок витрати розчину і очищення інструменту

Розрахунок розчину завжди проводиться строго за однією схемою. А саме для кожних 15 кг/м2 суміші виходить товщина в 1 див.

Щоб інструмент, яким ви користувалися, міг прослужити вам ще довгий час, очищайте його відразу після використання. Незатверділий розчин промивається водою, а той, який встиг схопитися – механічним шляхом.

Нанесення стяжки

Щоб правильно зробити стяжку дерев’яної підлоги самостійно, дотримуйтеся деяких правил. Працювати потрібно безперервно, щоб якість стяжки було рівномірним. Суміш наносите тільки спеціальним зубчастим сталевим шпателем.

Після того як розчин буде залитий, обережно по ньому ходити можна буде через 5-6 годин, а також при необхідності можна відшліфувати поверхню.

Цей вид стяжки вважається несвязным, тому що розчин не має прямого контакту з чорнової основою. В процесі заливки обов’язково робіть проколи залізним стрижнем або обробляйте голчастим валиком. Це необхідно для того, щоб зникли утворилися бульбашки повітря.

Відео про те, як робити стяжку дерев’яної підлоги:

Строго стежте за поверхнею рівнем, щоб горизонтальна лінія була однакової висоти. Тому що від цього залежить рівність оздоблювального підлогового покриття. Якість стяжки залежить не тільки від вищезгаданих робіт, але і від висихання. Щоб підвищити міцність, пару раз в добу змочуйте поверхню водою.

Через два дні після заливки стяжки потрібно прибрати маяки, а порожнечі, що утворилися прогрунтувати і залити свіжим розчином. Потім добре змочити поверхню стяжки водою на два тижні вкрити поліетиленовою плівкою. Після повного висихання стяжки зніміть плівку, а залишки обережно зріжте тонким ножем.