Стиль модерн в ландшафтному дизайні – основні принципи і правила оформлення

У статті піде мова про те, що таке стиль модерн в ландшафтному дизайні, коли він вперше зародився, які утворюють правила має, як реалізовується подібна концепція насправді, яких принципів слід дотримуватися при створенні сучасного саду. Фото і відео готових робіт наочно продемонструють основні принципи описуваного напрямку.

Стиль модерн в ландшафтном дизайне – основные принципы и правила оформления

Сад у стилі модерн Джерело in.pinterest.com

Трохи історії

Як напрям стиль модерн сформувався на стику дев’ятнадцятого і двадцятого століття. Він – штучний продукт, який був розроблений для еліти того часу. Молодим художникам захотілося створити щось нове і незвичайне. Вони відмовилися від застосування в живопису прямих ліній і гострих кутів і віддали перевагу плавним і округлим формам природи. Спочатку принципи нового напряму оформлялися в образотворчому мистецтві, потім його елементи стали з’являтися в архітектурі, і вже потім нові правила прийшли в ландшафтний дизайн. За короткий термін модерн зміг підкорити серця багатьох обивателів. Він перестав бути елітарним і швидко пішов у маси.

Стиль найбільше сподобався міським жителям, тим, хто постійно живе в курному і в бетонному мегаполісі. Він дозволив по-новому поглянути на живу середу і породив бажання стати володарем власного спокійного затишного куточка природи. У сучасної людини це бажання ще гостріше, тому сади, оформлені в стилі модерн, продовжують бути модними і актуальними.

Стиль модерн в ландшафтном дизайне – основные принципы и правила оформления

Округлі лінії в оформленні присадибної ділянки Джерело yandex.by

Грамотне планування

Головна вимога до зонування простору – єдність стилю і композиції. Все навколо створюється за принципом формування всесвіту. Роль сонця виконує будинок. Від нього як по спіралі розходиться весь сад. Одні і ті ж мотиви в комбінації постійно повторюються, подібність – головне сполучна ланка.

Великих просторів модерн не любить, він камерний стиль, це і допомагає формувати той затишок, за який так цінується описуване напрямок. Воно створюється за рахунок підпірних стінок, кованих решіток, повитих рослинами, всього того, що робить різку межу між тінню і світлом.

Два базисних елемента – будинок і рослини. Дизайнери виробили приголомшливий прийом: лінія фасаду повторюється в оформленні саду, в плануванні посадки рослин, рослини «входять» в будинок у вигляді орнаментів, вітражних вікон.

Стиль модерн в ландшафтном дизайне – основные принципы и правила оформления

Модерн – камерний стиль Джерело ideas-home.com

Стилеутворюючі риси

Поштовхом для народження нового напряму послужила ідея наслідування живої природи. Це своєрідна репліка, при реалізації якої використовуються наступні принципи:

 • Вітається асиметрія, здатна передати красу природної природи.

 • Активно використовуються елемент рухливості – перетікання однієї форми в іншу.

 • Концепція реалізується із застосуванням плавних, округлих ліній, гострі кути повністю відсутні.

 • На чолі кута – динаміка – символ росту, розвитку і процвітання.

 • Панує одночасно сувора і розслаблююча атмосфера, дизайн позбавлений великої кількості дрібних елементів декору, які б могли відвернути від милування природою і занурення в себе. Сад – додаток до житла, його продумане доповнення, тому кожен проект індивідуальний.

  Стиль модерн в ландшафтном дизайне – основные принципы и правила оформления

  Асиметрія, елемент рухливості, динаміка сувора розслаблююча атмосфера – все в одному проекті Джерело greenex-hamme.be

  Вся територія відкрита, тут немає огорож і суцільних стін із зелені. Саме свободи так не вистачає тим, хто живе у задушливих мегаполісах. Її багато в описуваному стилі, тому він продовжує бути модним вже більше століття.

  На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу розробки і реалізації проектів ландшафтного дизайну будь-якої складності. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

  Правила реалізації

  Сад у стилі модерн будується за допомогою декількох компонентів. За основу береться певна домінанта, її форма або оформлення потім повторюється майже у всіх елементах. Наприклад, цоколь будинку обшивається матеріалами, які допомагають формувати плавну хвилясту лінію. Потім вона відтворюється при облаштуванні садових доріжок, в рішенні загальних огорожі, при формуванні клумб або ротонд.

  Обов’язковий елемент саду – водойма. Його форма та розміри не є принциповими, вони можуть бути будь-якими. Але досвідчені дизайнери намагаються при створенні подібних об’єктів уникати пафосу та громіздких габаритів. Ідеальний варіант – рівна гладка поверхня, в якій відображаються рослини і дерева, відкрите незасмічений простір, до якого можна легко підійти і обполоснути руки. Добре, якщо вдається провести аналогії з контурами оформлення ставка, озера або басейну з контурами житлового будинку. Все це – цінні ресурси, використання яких допомагає правильно оформляти сади в стилі модерн.

  Стиль модерн в ландшафтном дизайне – основные принципы и правила оформления

  Відкрита і доступна гладь води Джерело solsustainability.org

  Доречно створювати тоненький струмочок, що біжить по камінню, ставити фонтан, допомагає створити урочисту атмосферу. Важливо в цьому питанні не перестаратися і зробити все лаконічно. Тоді вийде передати дух самого модерну.

  Ще один поширений прийом – побудова композицій, в основі яких лежить принцип контрасту. Протиставляти один одному можна кольору і фактури, форми і текстури. Так, наприклад, в готових проектах можна побачити розташований по сусідству пишний квітник і садову доріжку, складену з грубого каменю. Дуже оригінально виглядають разом галявина, добре освітлений сонячним світлом і затишні куточки біля неї, затіненими гілками дерев. Якщо десь там знайти місце і посадити дівочий виноград, його бордові пагони сформують той декоративний ефект, заради якого і створювалася така складна композиція.

  Звивисті доріжки можна викладати плитами, а простір між ними обов’язково повинно бути заповнено мохом або травою. Якщо використовуються газони, то вони мають чітко окреслені межі, обрамлені доріжками або лінією водойми. Трава повинна бути при цьому ідеально рівно підстриженою.

  Стиль модерн в ландшафтном дизайне – основные принципы и правила оформления

  Плиткові доріжки, крізь які проглядає зелень Джерело archrevue.ru

  На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найбільш популярними в Підмосков’ї ділянками для будівництва заміського будинку. У фільтрах можна виставити бажаний напрям, наявність газу, води, електрики та інших комунікацій.

  При створенні саду в стилі модерн в ландшафтному дизайні активно використовуються природні мотиви. Вони реалізуються при використанні малих архітектурних форм. Вони являють собою сплав творчості людини і самої природної краси. В саду здатні з’явитися лавки з кованого заліза, ажурні ковані у містків, повиті кучерявими рослинами, невеликі фонтанчики, бабки або ажурні метелики з металу, акуратна черепашка з каменю. Її можна поставити на камені біля ставка, а бабку розмістити в заростях рододендронів.

  Побутові споруди необхідно обов’язково приховувати від сторонніх очей. Модерн в ландшафтному дизайні – стиль легкий і повітряний, трохи піднесений і романтичний, відірваний від звичної дійсності. Тут не повинно бути видно нічого, що могло б нагадувати про тлінне існування. Тому потрібно майстерно ховати все, що пов’язана з обслуговуванням саду: водопровідні труби, краники, каналізаційні колодязі, кришки септиків.

  Стиль модерн в ландшафтном дизайне – основные принципы и правила оформления

  Легкий, повітряний сад Джерело michalschein.com

  Плодовий сад і город може стати частиною ландшафтного дизайну. Але їх організація повинна дотримуватися принципу строго мінімалізму. Як це може виглядати на практиці? Доречно посадити одну яблуню в центрі зеленого доглянутого газону. Коли вона розростеться, буде дуже декоративно виглядати, а яблучка, що впали на траву, будуть приємним доповненням. Можна замість квітників розбивати клумби з пухнастими листками салату або кучерявою петрушки. Тоді до обіду завжди буде свіжа зелень, при цьому правила реалізації описуваного стилю не порушаться.

  Освітлення ділянки не повинно бути яскравим. Зазвичай підсвічуються в саду доріжки і краю дерев’яної тераси. Основний упор робиться на застосування точкових світильників.

  Стиль модерн в ландшафтном дизайне – основные принципы и правила оформления

  Точкове освітлення саду Джерело pinterest.ru

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про мінімалізм в дизайні дачної ділянки: принципи і ключові елементи + приклади на фото.

  Житловий будинок – центральне ланка

  Описуваний об’єкт – головна скрипка в оркестрі під назвою «модерн – стиль ландшафтного дизайну». Саме він задає основний настрій, він стає центральною ланкою, яка зв’язує всі інші елементи саду. У ньому потім, бордюри, скульптура, лавки, містки, фонтани – все має перегукуватися з оформленням житлової споруди. Сад – його продовження. Зробити його таким допомагає застосування відкритих просторів.

  Для декору будинку треба активно використовувати камінь. Металу і скла в природі немає, тому їх застосування фахівці рекомендують звести до мінімуму. Ідеально, коли будинок споруджується з урахуванням описуваного стилю, коли у нього є величезні вікна і кімнати, всередині, залиті променями сонця, непомітні кольори і правильне стильове оформлення. У такій ситуації організовувати на прибудинковій території сад в описуваному стилістичному напрямку буде нескладно.

  Стиль модерн в ландшафтном дизайне – основные принципы и правила оформления

  Будинок як центральний елемент ландшафтного декору Джерело yandex.ru

  Рослини для саду в стилі модерн

  При здійсненні озеленення теж використовуються чіткі принципи. По-перше, потрібно віддавати перевагу вигадливим рослинам, у яких стовбури мають складну звивисту форму, незвичайні обриси крони. Дуже гарна в цьому плані верба. Можна також використовувати ясен, клен і дуб. Їх краще вибирати для солюючих посадок і робити центральним (штучним) елементом саду. У продажу сьогодні є карликові сорти позначених рослин, виведені спеціально для створення подібних стилістичних концепцій. Вони дуже вдало вписуються в них і допомагають реалізовувати їх основні принципи.

  По-друге, у підборі рослин потрібно враховувати правило помірного монохромного поєднання. Ніяких яскравих кольорів, яскравих фарб. Головне – підкреслена вишуканість, хороший смак. Тільки так можна підкреслювати очевидні переваги. Для цього дозволяється використовувати лілії, хризантеми, троянди і лилейники.

  Стиль модерн в ландшафтном дизайне – основные принципы и правила оформления

  Приклад посадки за принципом солирующей домінанти Джерело mac-landscaping.com

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, на що звертати увагу при виборі земельної ділянки.

  По-третє, в саду, оформленому в стилі модерн, повинні знайти місце в’юнкі рослини і ліани. В якості них фахівці рекомендують використовувати дівочий виноград, клематис, настурцію, троянди, які плетуться. За допомогою них можна декорувати паркани, прикривати ними господарські споруди, інші непривабливі об’єкти, що мають строгі геометричні форми. Саме рослини такого роду допомагають в саду підкреслити м’якість природи.

  Відео опис

  У відео показано, як дизайнер, створюючи ландшафтний дизайн в стилі модерн, точно підібрав рослини:

  Елементи декору

  За своїм змістом модерн близький до голландського стилю. Тому для розстановки завершальних штрихів можна використовувати схожий декор. Формувати доріжки в саду за допомогою гальки або гравію. Головне, попереджають фахівці, не використовувати для позначених цілей асфальт. Такий вибір зведе нанівець всі зусилля, зроблені при формуванні витонченого стилю.

  Стиль модерн в ландшафтном дизайне – основные принципы и правила оформления

  Лавка округлої форми в саду, оформленому в стилі модерн Джерело aquamaniya.ru

  Біля доріжок потрібно ставити лавки та альтанки. Найкраще їх виготовляти з дерева. Тоді описувані предмети зроблять сад привітним і дуже затишним. Необхідний елемент – мала скульптура. Добре вписується в модерн елементи, виконані в класичному стилі. Це повинні бути силуети комах, птахів, гнучких жіночих тіл (русалок, наприклад). Краще відмовитися від експериментів і суворо дотримуватися існуючих правил.

  Відео опис

  У відео показано, як переробили прибудинкову територію заміського ділянки з садом в стильовому напрямку модерн:

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про дизайн квіткового павільйону, представленого на виставці квітів Chelsea Flower Show.

  Узагальнення по темі

  З плином часу модерн став суворішим. Зараз сад в цьому стилі – це двоколірна гамма, строгі форми, красиві деталі. Будь художньо реалізоване рішення не тільки красиво, але і функціонально, корисним і практичним. Домінують плавні лінії, округлі вигини. Але, незважаючи на простоту, щоб оформлення у цьому стилі було виконано за всіма правилами, краще довірити роботу професіоналам.

  Оцінок 0