Створюємо поріг на балкон своїми руками

Під час ремонту потрібно не тільки відновити комунікації і створити нову обробку, але і виконати інші важливі будівельні рішення. Одним з таких рішень може стати оформлення перехідних ділянок, тому ми обговоримо, як зробити поріг на балкон.

Навіщо потрібен балконний поріг

Багато мешканців квартир не до кінця розуміють, навіщо потрібна ця дивна «сходинка» між двома приміщеннями. Насправді у балконного порога відразу кілька призначень. Перше, і найголовніше, — це зміцнення всієї конструкції балкона, тому ніколи не видаляйте його, якщо він вже є. Друге призначення, набагато більш відчутне в повсякденному житті — теплоізоляційне. Якщо двері на балкон встановлена на одному рівні з підлогою, то неминучими будуть ситуації, коли холодне повітря буде заходити в квартиру і ізолювати цю ділянку буде дуже складно. Тому трохи піднята двері — хороше рішення для збереження тепла у приміщенні.

Создаем порог на балкон своими руками Создаем порог на балкон своими руками Создаем порог на балкон своими руками Міцність балконного порогу залежить від зачистки від прорізу оздоблювальних матеріалів

Коли дверний отвір буде чистим, необхідно створити розмітку, яка відзначить кордону майбутнього порога. Виконувати цю процедуру потрібно під контролем різних інструментів. Якщо ви ще ніколи цим не займалися, візьміть на допомогу ще кого-небудь.

За готовою розміткою створюється опалубка, яка в подальшому заливається бетоном. Таким чином, ви створюєте нову ділянку стіни. Щоб він міцніше схопився з бічними поверхнями, ви можете додатково зробити їх більш шорсткими. Після того як бетон залитий, уважно огляньте стики опалубки — бетонна суміш не повинна виходити за межі конструкції і, якщо ви це помітили, усуньте брак опалубки. Потрібно приблизно 24 години, щоб поріг затвердів і був готовий до подальшого використання.

Поріг з цегли

Ще одним рішенням, як зробити балконний поріг, може стати використання цеглин. Особливо доречним такий метод буде в тому випадку, коли потрібно заповнити велику відстань. В цьому випадку вам знадобиться після очищення отвору і його ґрунтовки підготувати потрібну кількість цегли (підійдуть будь-які) і цементний розчин. Встановлюючи цеглини в отворі, обов’язково простукивайте їх кельмою — цим ви досягнете більш якісного прилягання матеріалу.

Пластиковий поріг

Создаем порог на балкон своими руками Создаем порог на балкон своими руками Пластиковий балконний поріг виглядає красиво, але служить недовго

Це хороший вихід із ситуації, якщо ви встановлюєте металопластикові двері. Готовий виріб кріпиться в потрібному місці і створює досить гарний інтер’єр, оскільки все буде виконано в єдиному композиційному вирішенні. Але слід пам’ятати про те, що пластиковий поріг набагато менш довговічний, тому будьте готові згодом замінити його.

Як оформляти?

Оформлення порогу може бути будь-яким. Ви можете спочатку розмістити кахельну плитку на поверхні порогу ще на стадії заливки, але краще це робити з твердої основи. Почекайте трохи, і тоді у вас буде більше впевненості в тому, що плитка не почне «плавати» на поверхні. Чому ми відразу ж акцентуємо увагу на плитці? Тому що це найбільш якісний і довговічний спосіб обробки таких ділянок, тому його використання абсолютно необхідно. Зверніть увагу, що перпендикулярні переходи необхідно буде оформити спеціальним куточком, щоб плитка не піддавалася зносу в цих місцях.

Создаем порог на балкон своими руками Создаем порог на балкон своими руками Балконний поріг можна обробити ламінатом

Звичайно ж, ви можете просто пофарбувати поріг або зробити для нього ламинатное покриття — але спеціальний кахель для підлогових рішень буде виглядати набагато краще і прослужить довше, ніж будь-який інший матеріал.

Як бачите, створення порогу не є складним завданням, і впоратися з нею ви цілком можете самостійно. Головне — контролюйте свої дії з допомогою різних інструментів, щоб добитися ідеально рівної поверхні порога.