Світлодіодні лампи з цоколем G13: як виглядають, де застосовуються

 
 Светодиодные лампы с цоколем G13: как выглядят, где применяются

Освітлювальні прилади G13 використовуються поряд зі стандартними грушоподібними лампочками і точковими світильниками. Експерти компанії LED Factor розповіли, в чому особливості та переваги світлодіодів, а також про сфери застосування світильників-трубок.

Світяться трубки, а саме так виглядають лампи типу G13 (вони ж T8), – джерело світла, який використовується ще з минулого століття. Тільки сьогодні на зміну люмінесцентної «начинці» прийшли світлодіоди, і у приладів відкрилося «друге дихання». LED-лампи G13 – на новому витку популярності: https://ledfactor.ua/category/led-lampy/g13.

Як влаштована LED-трубка

Круглий або плоский плафон-капсула – головна особливість таких світильників. Інша особливість – тип цоколя. На відміну від популярних лампочок Е27 з гвинтовою різьбою, в трубках G13 цоколь виконаний у вигляді двох штирьков, про що і повідомляє буква G у маркуванні приладу. А число 13 вказує відстань між контактами в міліметрах.

Усередині лампи встановлюються стрічки або ряди світлодіодів, конструкція закривається матовим або напівпрозорим (сатинато) полікарбонатним плафоном-трубкою.

Різновиди світлодіодних трубок

В пристроях використовуються два види драйверів: внутрішні, розраховані на напругу 220 В, і зовнішні, з робочою напругою 12 Ст.

Трубки відрізняються за розміром: випускають світильники довжиною 30, 60, 90 і 120 див. найкоротші лампи монтуються в настільні світильники. 60-сантиметрові трубки – стандартний розмір, який підходить для офісної класики: підвісних стель типу «Армстронг». Світильники довжиною до 120 см застосовуються для освітлення торговельних залів, цехів, інших просторих приміщень.

Ще одна відмінність – тип кріплення приладів. Розрізняють вбудовані, накладні і підвісні конструкції.

Сфери застосування трубчастих світильників

Використання світлодіодів відкрило нові можливості для застосування ламп-трубок. Довжина приладів не змінилася, а ось товщина стала менше: до 1 див. Тому такі прилади накладаються на стелю і при цьому не зменшують обсяги приміщення, що важливо в інтер’єрах з висотою стель до 3 м.

Популярні варіанти використання світильників Т8:

 • офіси;
 • навчальні аудиторії;
 • адміністративні будівлі;
 • поліклініки, лікарні;
 • торговельні зали магазинів;
 • автосалони;
 • розважальні центри;
 • квартири: робоча підсвічування на кухні або у ванній.

Вигоди використання світлодіодних ламп G13

Впровадження світлодіодів тільки поліпшило робочі властивості світильників-трубок. На відміну від люмінесцентних ламп, LED-прилади безпечні для здоров’я, не містять отруйних речовин (газів, ртуті). Конструкція не б’ється і не вибухає. Якщо світлодіоди виходять з ладу, то просто тьмяніють і гаснуть.

Світлодіодний світло не подразнює очі, адже світильники не пульсують, крім того, працюють безшумно, включаються відразу на повну потужність.

Радують ЛІД-трубки та зручністю в експлуатації: просто встановлюються, не вимагають додаткового сервісу, а служать мінімум 5 років. Плюс споживання електроенергії скорочується в 1,5–2 рази в порівнянні з люмінесцентними лампами.

Світлодіодні трубки G13 – класика, доведена до досконалості!

Свіжі матеріали:

 • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
 • Ідеальні мийки з штучного каменю
 • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
 • Як вибрати генератор для дому
 • Правила вибору плитки для кухні