Сучасні двері з скла і їх основні різновиди

 
 Современные двери из стекла и их основные разновидности

Крім традиційних дверей, виконаних з деревини, пластику або металу, сьогодні все частіше можна зустріти скляні варіанти. Вони можуть бути встановлені в будь-якому приміщенні – вдома і на роботі, в міській квартирі і заміському котеджі. Характерною їх особливістю є незвичайний завдяки прозорості цього матеріалу зовнішній вигляд, дарує відчуття простору і свободи, надає оточуючого простору стильні і сучасні нотки.

Історія

На відміну від інших варіантів дверних конструкцій, скляні почали активно застосовуватися людиною не так вже й давно – згідно з дослідженнями істориків, вперше вони стали встановлюватися в будинках у Франції, всього лише ближче до кінця 17 століття. Однак з тих пір і до моменту початку масового їх виробництва, пройшло досить багато часу – це сталося лише в середині минулого століття, коли виробничі технології вийшли на якісно новий рівень. Саме в цей період архітекторами всього світу акцентувалася увага на зведенні будівель з бетону і скла, з якими такі варіанти дверей поєднувалися як не можна краще. Сьогодні ж їх використовують повсюдно і в самих різних варіантах інтер’єру, причому найбільш виграшно такі рішення виглядають в поєднанні з сучасним стилем хай-тек. Величезна різноманітність їх форм і забарвлень дозволяє істотно розширити діапазон застосування.

Переваги

Висока популярність скляних дверей в інтер’єрі, неухильно росте з кожним днем, обумовлена тим, що вони, крім незвичайного і стильного зовнішнього вигляду, мають і безліч інших переваг, до яких відносяться такі переваги як:

 • Універсальний дизайн – споживач має можливість вибору з великого асортименту моделей, що відрізняються між собою по цілому ряду параметрів (колір, конструкція, фактура, розміри, прозорість, матовість), що дозволяє без проблем підібрати оптимальний варіант для будь-яких приміщень.
 • Тривалий термін експлуатації – матеріал не боїться подряпин, сонячних променів, вологи, кігтів домашніх тварин, перепадів температури. Скло, на відміну від деревини, не зсихається і не розтріскується з часом, не набухає від впливу води, на відміну від сталі, не схильне до корозії.
 • Простота догляду – дверне полотно чудово відштовхує від себе пил і забруднення, а при необхідності легко відмивається від плям під час проведення вологого прибирання, у тому числі із застосуванням агресивної побутової миючої хімії.
 • Безпечна конструкція – листи, з яких виготовляються скляні двері, піддаються процедурі високотемпературної гарту, в процесі якої набувають високу міцність і стійкість до ударам. У разі руйнування, гартоване скло б’ється на безліч дрібних осколків з тупими гранями, не здатними завдати серйозну травму.

Відмінним рішенням для оселі, в якому є маленькі діти, є скляна двері триплекс, виконана з декількох міцно склеєних між собою шарів матеріалу, при деформації, взагалі не розпадаються на осколки.

Різновиди

В магазинах та на замовлення представлено велику кількість варіантів скляних дверей, насамперед, відрізняються між собою за особливостями конструкції, згідно з яким усі наявні на ринку моделі можна поділити на:

 • Розпашні двері представлені на сайті archi-glass.com.ua – відкриваються шляхом розорювання в одну сторону, традиційне рішення, відмінно підходить як для дому, так і для офісу. На ребрі, протилежному ручці, мають петлі, якими кріпляться до рами.
 • Маятникові – оснащуються петлями особливого типу, що дозволяють виробляти їх відкривання шляхом розорювання в будь-яку з двох сторін – як на себе, так і від себе. Часто оснащуються доводчиком, що забезпечує плавність процесу закривання.
 • Розсувні – відкриваються шляхом горизонтального кочення убік за спеціально призначеної для цього рейці. Їх перевагою є те, що вони займають мінімум корисного простору у відкритому положенні, а тому такі варіанти вважаються ідеальними для тісних приміщень.
 • Роторні – обертаються навколо своєї осі, що може бути особливо зручно, коли через отвір регулярно проходить великий потік людей. Встановлюються в магазинах, офісах, торгових центрах, ресторанах.

Крім того, випускаються скляні двері прийнято розділяти між собою залежно від ступеня їх прозорості, згідно якої виділяють наступні види:

 • Матові
 • Напівматові
 • Тоновані
 • Прозорі

Перші 2 типу високо цінуються за те, що пропускають крізь себе світло, але в той же час дозволяють приховати те, що відбувається в приміщенні від цікавих поглядів сторонніх, завдяки чому, наприклад, їх можна використовувати у ванній кімнаті. Двері з тонуванням можуть бути як напівпрозорими, так і непрозорими. Що стосується останнього рішення, то воно має найбільш ефективним зовнішнім виглядом, але вимагає постійного догляду, оскільки на прозорому склі будь-які брудні відбитки пальців і сліди одразу ж стають чітко помітними.

Свіжі матеріали:

 • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
 • Ідеальні мийки з штучного каменю
 • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
 • Як вибрати генератор для дому
 • Правила вибору плитки для кухні