Тіньовитривалий газон: основні функції і відповідні травосуміші

У статті піде мова про те, які функції має тіньовитривалий газон, якими перевагами володіють трави, здатні рости в тіні, які види рослин краще всього використовувати для створення зелених галявин під деревами або в північній стороні саду. Фото і відео наочно продемонструють, наскільки цікавими можуть бути готові рішення.

Теневыносливый газон: основные функции и подходящие травосмеси

Зелена галявина в тіні високих дерев-велетнів
Джерело fonstola.ru

Основні функції теневыносливого газону

Не всім вдається придбати ділянку заміської нерухомості, залитий сонцем. Але це не привід відмовлятися від проведення традиційних ландшафтних робіт. Якщо є бажання, можна легко навіть в самій густій тіні влаштувати гарну зелену галявину. Вона додасть вид акуратності, з її допомогою буде легше підтримувати порядок в саду.

Тіньолюбиві газон здатний виступити в якості сполучної ланки, що допомагає поєднати людину з природою. За допомогою нього можна надати ландшафтної композиції завершений вигляд. Будь-яка газонна трава сприяє очищенню повітря від токсинів. Вона поглинає шкідливі гази, пил, частинки важких металів. Газон добре гасить вібрації землі. Якщо він є на ділянці, формується сприятливий мікроклімат: повітря насичене іонами кисню, тому людина на природі відчуває себе так добре.

Теневыносливый газон: основные функции и подходящие травосмеси

Тінистий газон біля огорожі
Джерело landshaftdesign.org

Переваги теневыносливого газону очевидні:

 • він добре переносить недолік сонячного світла;

 • не боїться надлишку вологи;

 • йому не страшні мінливі погодні умови;

 • за ним простіше доглядати.

Селекціонери вивели спеціальні сорти трав, за допомогою яких сьогодні закриваються непривабливі місця під деревами і чагарниками в густих лісопаркових зонах, ділянки поблизу стін будинку з північної сторони. За допомогою них можна створювати газони біля високих масивних об’єктів, відкидали тінь на велику відстань від себе. Подібні сорти трав нерідко використовуються для формування зелених галявин в критих двориках. Зробити найпотаємніші куточки саду доглянутими і красивими вдасться, якщо правильно вибрати склад газонної трави.

Теневыносливый газон: основные функции и подходящие травосмеси

Газон всередині критого дворика
Джерело et.aviarydecor.com

Відповідні травосуміші

Для позначених цілей підійдуть рослини, які повільно ростуть і спокійно переносять високий поріг вологості. Звичайна трава з-за нестачі сонячного світла набуває блідого забарвлення, рідшає і уражується грибковими захворюваннями.

Але типчак і вівсяниця червона прекрасно переносять недолік світла. Вони добре ростуть у кислому грунті, але дають занадто жорстку траву. Висіяні насіння проростають через п’ятнадцять днів, потім починається розростання і формування щільного дерну. Він має сизо-зелений колір. Якщо до описуваного складом додати тонконіг лучний і райграс, галявина стане яскравішим, її придбає колір більш насичений відтінок. Щоб газон міг рости в тіні, потрібно домогтися правильного співвідношення перерахованих видів насіння. Овсяниці і типчака потрібно взяти по 40% 20% навпіл тонконога та райграсу.

Теневыносливый газон: основные функции и подходящие травосмеси

Тіньолюбиві зелений типчик
Джерело mandarin-shop.ru

У продажу є готові травосуміші. Найпопулярніші склади називаються:

 • «В тіні».

 • «Shademaster».

 • «Shadow».

 • У складі першої більше вівсяниці червоної, тому газон виходить жорсткий і колки. У складі другої зібрані відбірні сорти мятлика, тому колір газону виходить темно-зеленим. У складі третьої всі інгредієнти можуть похвалитися високою опірністю хворобам.

  Теневыносливый газон: основные функции и подходящие травосмеси

  Вівсяниця лугова в повному зростанні
  Джерело aviarydecor.com

  На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими проектами будинків, площею від 3 до 1887 м2
  з подвійного і клеєного бруса – від будівельних компаній, представлених на виставці будинків «Малоповерхова Країна».

  Конюшина – найкраща трава для тінистих куточків саду

  Це рослина як не можна краще підходить для створення зеленої галявини всередині фруктового саду. Подібна трава добре себе почуває навіть там, де земля повністю прихована від сонця пухнастими кронами дерев. Конюшина, розростаючись, дозволяє формувати гарний тіньової газон, сіяти його можна не тільки навколо яблунь, але і дерев, відомих своїм недружелюбием до газонної траві (навколо ліщини і каштанів, наприклад). Останні виділяють у ґрунт речовини, які сповільнюють ріст інших рослин-конкурентів.

  Конюшина – надзвичайно витривала рослина, він швидко росте, утворює гарну дернину, активно живе з березня до перших морозів і навіть потім продовжує бути зеленим. У теплу пору року поляна, засіяна їм, вкривається рожевими або білими квітами, від цього галявина стає особливо затишною і красивою. Цвіте конюшина двічі в сезон, в цей період повітря навколо наповнюється ніжним квітковим ароматом.

  Теневыносливый газон: основные функции и подходящие травосмеси

  Квітуча галявина конюшини під гіллястими деревами
  Джерело 29.ru

  Сіяти конюшина краще ранньою весною, на відміну від газонної трави, він набирає своє рясне нарощування тільки через рік. Якщо немає можливості чекати, коли зійде висіяні насіння трави і сформується зелена галявина в тінистому місці, можна придбати готовий рулонний газон. Він вже має ідеальне по структурі покриття і добре переносить тінь.

  На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які надають кредит на будівництво і супутні послуги, серед яких проведення ландшафтних робіт: озеленення ділянки, посадка рослин, пристрій водойм, гір, альпинириев, рокаріїв і т. п. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

  Правила догляду

  Охайно і доглянуто газон в тінистих місцях буде виглядати тільки в тому випадку, якщо за ним правильно доглядати. Його періодично доведеться подсеивать. Для цього попередньо верхній шар грунту взрыхляется. На лисини підсипається рослинна грунт. В неї додають насіння трави. Шар ґрунту після вирівнюють граблями і поливається водою.

  Стригти теневыносливую траву часто не доведеться. З-за тіні трава росте дуже повільно, тому стрижку достатньо буде проводити раз на місяць. Допустима висота трави 5 див.

  Теневыносливый газон: основные функции и подходящие травосмеси

  Стрижка газону в тіні
  Джерело media.price.ua

  З-за недостатньої кількості світла часто відбувається застій води, вона перешкоджає надходженню кисню, рослини від цього починають чахнути і висихати. Щоб не допустити цього, фахівці рекомендують на тінистих ділянках частіше проводити аерацію газону. Для цього потрібно періодично, раз в тиждень, проходити по газону вилами і протикати його дерен. Таким способом забезпечується подача повітря до кореневої системи. Замість вил можна використовувати спеціальний прилад. Він називається аератор, продається в будь-якому спеціалізованому магазині.

  У жарку і суху пору року тіньовитривала трава на газоні потребує більш частому поливі. При такій погоді навіть в тіні грунт сильно пересушується. Не буде зайвою і своєчасне підживлення трави. На одну сотку землі потрібно до 5 кг гранульованих добрив і 3 кг вапна. Вона допоможе значно знизити кислотність грунту. Добрива і вапно рівномірно розсипаються по ділянці, а потім грунт рясно поливається водою. Підкірку краще проводити в першу декаду травня.

  Відео опис

  У відео докладно розповідається про те, як потрібно правильно проводити аерацію газону:

  Так як перераховані сорти рослин ростуть повільно, крізь неї нерідко проступають бур’яни. Прополку доведеться робити в два рази частіше, ніж при догляді за звичайним газоном. Це треба обов’язково враховувати.

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про різні види газонів — їх характеристики і особливості.

  Узагальнення по темі

  Зробити у себе на ділянці газон в тінистих місцях нескладно. Для цього необхідно підготувати грунт і висадити в неї суміш трав, здатних виживати і активно рости в екстремальних для інших рослин умовах. Існують готові суміші трав. У них входить костриця червона, типчак, тонконіг звичайний. До них можна підмішувати щучку дернистую і полевицу пагононосну. Трава сходить швидко, якщо за нею правильно доглядати, можна насолоджуватися смарагдовим покривалом, устилающим найпотаємніші тінисті куточки саду або лісу.

  Оцінок 0