Технологія будівництва каркасного будинку

 
 Технология строительства каркасного дома

Каркасна технологія доводиться по душі дуже багатьох і пов’язано це з кількома факторами, а саме: така споруда порівняно з тією ж бревенчатой набагато дешевше за вартістю матеріалів, до того ж каркасні споруди легкі і дозволяють швидко зводити об’єкти. Все це безсумнівні плюси, але треба при цьому не забувати про правила та послідовності, неприпустимі помилки і помилки. Дотримуючись цих правил, можна самостійно домогтися бажаного результату.
Знання порядку забезпечить довговічність будинку за рахунок врахування всіх аспектів і будівельних норм.

Фундамент

Безумовно, початок будівництва складе закладка фундаменту. Але спершу варто провести інженерні вишукування для того, щоб знати всі особливості кліматичних умов, грунту, її ерозії і рівень розташування грунтових вод, а так само систем комунікації. Якщо з усім цим порядок, то можна приступати до закладення фундаменту. Два вінця з деревного бруса укладаються в разі монтажу дерев’яного каркасу, а коли конструкція металева, то така технологія не потрібно.

Підлога першого поверху

Бетонна плита у фундаменті будівлі служить основою для майбутнього підлогового покриття першого поверху. Поверх цієї плити лягає гідроізоляція. Для підлоги з обігрівом необхідні як мінімум 0,10 м пінополістиролу, який укладається на гідроізоляцію. Далі робиться конструкція підлоги. Лягає ще раз гідроізоляційна плівка, сітка армуюча, на яку будуть укладати труби для теплої підлоги. Все це в підсумку заливається цементно-піщаною сумішшю. Зверху останньою справою укладається плитка або будь-яке інше підлогове покриття.

Установка каркаса, обшивка і обробка

Основа дерев’яного каркасного будинку має несучу каркасну конструкцію, обшивка каркаса проводиться орієнтовано-стружковими плитами OSB. Після установки каркаса, на черзі стоїть утеплення будинку, якщо під час зведення не використовувалися готові щити, які закриваються гіпсокартоном під час внутрішньої обшивки.

Стіни виконуються у вигляді сендвіч-панелей. Клеєні балки використовуються для збільшення прольотів, так само обов’язково потрібно обробити деревину антисептиками, це захистить конструкцію від загоряння, шкідливих комах і освіти гнилі. Потрібна ще пароізоляційна плівка для того щоб будинок міг так сказати «дихати». Не можна, щоб випаровування зсередини будинку потрапляли всередину каркаса.

Стіни будинку зовні покривають мембраною захищає від вітру, зсередини так само можна утеплити, а верх обробляють штукатуркою, сайдингом або вагонкою. Після стін йдуть міжповерхові перекриття з двотаврових балок. Щоб уникнути протягу, можна ще утеплити міжкімнатні перекриття. Крім того, це ще позбавить від шуму і допоможе створити мікроклімат в окремих кімнатах. Внутрішню обробку виконують звичайно з допомогою гіпсокартону або вагонки, це дозволить захистити дерев’яну конструкцію від вогкості. Разом зі зведенням каркасу можна встановлювати вікна та двері, завдяки тому, що не відбувається деформація будинку.

Монтаж даху

 
 Технология строительства каркасного дома

Після зведення всіх потрібних поверхів (зазвичай двоповерхові будинки), на останній каркас стін, починають монтаж крокв даху. Перед цим краще всього на всю діну будинку встановити пару опорних балок. Після цього встановлюється суцільним настилом решетування, а за нею лягати утеплювач. Матеріал покрівлі повинен укладатися поверх гідроізоляції. Зверніть увагу, що дах утеплюється так само, як і стіни.

По завершенню робіт приступають до зовнішніх і внутрішніх оздоблювальних робіт.

Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні