Технологія наклеювання стеклообоев

Зміст

 • 1 Переваги стеклообоев
 • 2 Опис матеріалу
 • 3 Підготовка поверхні
 • 4 Вибір клею
 • 5 Технологія приклеювання стеклообоев
  • 5.1 Обклеюємо стеля
 • 6 Фарбування склошпалер

Обклеювання шпалерами стін є важливим етапом оформлення дизайну в квартирі. Тому питання, як клеїти склошпалери, сьогодні гостро стоїть перед професіоналами і «домашніми майстрами». Від якості виконання такої роботи залежатиме загальний вигляд кімнати. Склошпалери будуть гарним варіантом прикраси інтер’єру вашого приміщення.

Технология поклейки стеклообоев Технология поклейки стеклообоев Технология поклейки стеклообоев Склошпалери — відмінний захист від грибків і цвілі

Для виготовлення стеклообоев використовують в якості сировини вторинну переробку битого скла і пісок. Скляна шихта при температурі більш 1000 °C перетворюється в однорідну масу і направляється в барабан (спиннер), де з високою швидкістю обертання під впливом відцентрової сили розплавлений матеріал витягується в нитки, що утворюють скловолокна.

Основними відмінностями одержуваного матеріалу є його стійкість до впливу цвілі і грибків, негорючість, хімічна нейтральність, вологостійкість.

Склошпалери є важким матеріалом, при цьому досить міцним — можна закладати в штукатурці невеликі тріщини.

Склошпалери можна застосовувати в якості додаткового армуючого шару в будь-якої конструкції: на них тримаються міцніше шпаклювальні і лакофарбові покриття, вони рівномірно розподіляють навантаження, яка припадає на перегородки, виготовлені з крихких матеріалів, таких як пінополістирол або гіпсокартон.

Випускаються склошпалери рулонами розміром 1 метр в ширину і 50 метрів в довжину різним методом плетіння волокна і різної текстури.

Підготовка поверхні

Перш ніж почати клеїти склошпалери, необхідно підготувати поверхню. Для цього старі шпалери або штукатурку видаляємо металевим шкребком. Якщо старе покриття скребком можна видалити, можна використовувати розчини, що полегшують виконання цієї процедури.

Після видалення старого шару поверхня вирівнюється штукатуркою. Закладаємо великі тріщини і наждачним папером зачищаємо стіну.

Враховуючи, що поверхня стеклообоев є фактурної, невеликі нерівності стіни легко зникнуть.

Після завершення цієї процедури потрібно захистити поверхню від поступового руйнування і цвілі. Для цього необхідно обробити поверхню фунгіцидну розчином і грунтовкою. На цьому підготовка поверхні для наклеювання шпалер закінчена.

Вибір клею

Якість виконаних робіт по наклеювання шпалер залежить від вибраного вами клейового складу. Не варто сподіватися, що клей для склошпалер такий же, як для паперових шпалер.

Потрібно розуміти, що фактурна поверхня скловолокна важить значно більше паперового листа, тому зчеплення шпалер з поверхнею повинно виконуватися на більш високому рівні.

Виробник, як правило, пропонує спеціальний клей до рулону шпалер у вигляді сухої суміші. Тому його досить розвести в необхідній пропорції водою.

Тим не менш, якщо фірмового клею немає, краще вибрати клей, який призначений для обклеювання стін склошпалерами. Зверніть увагу на коробку з клеєм, де має бути написано, що цей клей призначений для наклейки скловолокна. Як було сказано вище, він має більш високу щільність і є більш вимогливим до силі і якості адгезії клею.

Технологія приклеювання стеклообоев

Технология поклейки стеклообоев Технология поклейки стеклообоев Перед наклеюванням стеклообоев стіни потрібно загрунтувати

Клеїти склошпалери нескладно. Перш ніж клеїти склошпалери, бажано, поверхню загрунтувати і дати їй просохнути. Рулон шпалер необхідно нарізати на смуги потрібного розміру. При виборі лінійного розміру стеклообоев потрібно залишити припуск на 7-10 див. Краще зрізати потім зайве, ніж доклеювати відсутню смужку.

Потім необхідно на поверхню шириною трохи більше рулону нанести клей. Клей можна наносити прямо на стіну за допомогою пензля або валика, а не на шпалери, як це роблять при наклеюванні інших видів шпалер. Якщо стіна є пористою з сильно вбирає матеріалу, клей в такому випадку необхідно трохи розбавити водою. Після нанесення клею потрібно негайно приступити до наклеювання смуги склошпалер, вирівнюючи її при цьому гумовим валиком. Першу смугу потрібно ретельно вирівняти по схилу, щоб вона була приклеєна строго перпендикулярно.

Особливу увагу необхідно приділяти якості наклейки кромки смуги. При необережному поводженні вона може порватися і розрив піде далі до середини. Якщо таке сталося, то необхідно пошкоджену ділянку відрізати, щоб не допустити подальшого ушкодження.

По закінченні наклейки склошпалер необхідно покрити поверхню клеєм, розбавленим водою. Що поліпшить і значно спростить нанесення фарби.

Наступні смуги необхідно приклеювати впритул, з’єднуючи шви акуратно і вирівнюючи при цьому малюнок. «Накладання» тут не допускаються. Важливим моментом під час наклейки стеклообоев є обов’язкове відсутність у приміщенні протягу, поки вони не просохнуть.

Після висихання обклеєної склошпалерами кімнати поверхня готова до нанесення фарбувального покриття.

Варто сказати про проблеми, які при роботі з склошпалерами можуть виникнути. Більшість труднощів пов’язано з розкроюванні полотен, так як при різанні полотна волокно навіть підвищеної якості може кришитися на дрібну фракцію, що небезпечно для здоров’я при пошкодженні шкіри людини або при вдиханні. Тому, працюючи з склошпалерами, потрібно дотримуватися техніки безпеки, а саме:

 • Використовувати одяг, який максимально закриває шкірний покрив рук.
 • Приступаючи до різання шпалер, необхідно одягати респіратор.
 • Після закінчення робіт потрібно очистити повітря приміщення, використовуючи водяний фільтр для того, щоб дрібну фракцію скла видалити з повітряної маси. Провітрювання кімнати може не допомогти.
 • Обклеюємо стеля

  Іноді виникає питання, як поклеїти склошпалери на стелі. Треба сказати, що ця процедура досить проста і практично не відрізняється від поклейки шпалер на стіни.

  Технология поклейки стеклообоев Технология поклейки стеклообоев Склошпалери захищають стелю від появи тріщин

  До речі, стеля обклеюють склошпалерами досить часто. Вони зміцнюють поверхню стелі і не допускають виникнення тріщин. Отже:

 • Готуємо поверхню. Видаляємо стару штукатурку і бруд зі стелі, вирівнюємо і грунтуємо.
 • Закриваємо вікна, щоб уникнути протягу, і вимикаємо електрика, щоб не потрапити під напругу.
 • Розмічаємо стелю і нарізаємо шпалери. Клей наноситься на стелю. Необхідно використовувати спеціальний клей, призначений для важких шпалер.
 • Клеїти потрібно вдвох, від країв до центру. Смуги можна прасувати шпателем або валиком для видалення залишків клею і повітря.
 • Інші процедури такі ж, як на стінах.

  Фарбування склошпалер

  Скловолокнисті шпалери прекрасно поєднуються з вододисперсійними і акриловими фарбами. У деяких випадках можна використовувати поліуретанові покриття і латексні фарби, відрізняються кращою стійкістю до стирання. Найзручніше наносити покриття на скловолокно за допомогою валика.

  Нерідко при зміні власника житла виникає необхідність зміни дизайну, що тягне за собою перефарбовування стін. Позитивною властивістю стеклообоев є те, що вони здатні витримати багаторазове перефарбування. Тим не менше на мелкорельефных шпалерах може спостерігатися згладжування фактури при збільшенні шарів фарби, що, безсумнівно, псує дизайн приміщення.

  Як вже говорилося раніше, перед фарбуванням, бажано, на шпалери нанести ґрунтовку розведеним клеєм. Завдяки цьому покращиться міцність покриття, а також зменшиться витрата фарби. Фарбувати склошпалери треба водоемульсійною чи дисперсійної фарбою, краще останньої, тоді можна буде склошпалери мити. Фарбу потрібно наносити шарами з дотриманням інтервалу в 12 годин.

  Прикрасьте ваше житло настінним оригінальним покриттям і насолоджуйтеся інтер’єром, дивуючи своєю майстерністю гостей будинку. Зробивши такий ремонт, ви переконаєтеся в багатьох переваги наклеєних стеклообоев перед іншими видами шпалер.