Телескопічні стійки для опалубки

 
 Телескопические стойки для опалубки

Монолітні споруди по праву вважаються найбільш надійними в експлуатації. Такі будинки служать десятиліттями, тому що в споруді немає швів, а перекриття роблять з допомогою опалубок.

Для будівництва не потрібно залучати спецтехніку, щоб переміщати важкі плити, тому технологію часто використовують для спорудження великих об’єктів. У приватному будівництві фахівці використовують готові комплекти опалубок, які багато в чому полегшують роботу. Основним елементом у комплекті вважаються телескопічні стійки, про яких далі поговоримо більш докладно.

Що таке телескопічна стійка?

Опорні елементи, використовувані для заливки перекриттів на висоті до 4,5 метрів, називають телескопічними стійками. Роблять стійки з металу, а сама конструкція легко регулюється по висоті.

Сьогодні у продажу є готові телескопічні стійки будь-яких розмірів. Забудовники можуть купувати стійки, або брати їх в оренду, якщо пристосування потрібно на час. За допомогою стійок можна будувати перекриття і сходові прольоти різної конфігурації. Кількість стійок і їх розміри, вибирають відповідно до планованими навантаженнями.

Де використовують телескопічні стійки?

Всі опорні стійки ділять на декілька основних видів, з урахуванням сфери їх застосування. Стандартні стійки використовують для будівництва перекриттів на висоті до 3 метрів. В цьому випадку діаметр стійок не перевищує 6 мм, а відстань між ними – 1,5 метра.

Розрізняють стандартні стійки по різьбі, існують:

  • Стійки з накатаною, відкритої різьбленням. В цьому випадку не потрібно зменшувати діаметр труб, тому конструкція виходить більш міцною. Виробляють стійки за особливою технологією, тому опора витримує великі навантаження. Стійки можна використовувати неодноразово, вони мають тривалі терміни експлуатації.
  • Стійки з закритою різьбленням. У таких стійках різьблення надійно захищена від сміття, тому опори служать довше.

Є також спеціальні, посилені стійки, які використовують для робіт на висоті більше 4 метрів. Діаметр таких стійок може досягати 7,6 мм, а товщина стінок більше 3 мм, тому опори витримують будь-які навантаження. Встановлюють стійки на відстані метра один від одного, і використовують для будівництва габаритних перекриттів.

Виробники випускають оцинковані і пофарбовані телескопічні стійки. Перший варіант більш популярний, тому що служить довше і не схильний до корозії. Область застосування стояків досить велика, їх активно використовують для будівництва перекриттів, площадок, як надійні опорні елементи.

Важливо: Завдяки можливість регулювання висоти стійок опори вважаються універсальними і можуть використовуватися для реалізації різних, навіть нестандартних, проектів. Регулюючи висоту, можна легко згладжувати нерівності на поверхні.

З чого складаються стійки?

Конструкція і оренда телескопічних стійок ціна може істотно відрізнятися, в залежності від обраного виробника і області застосування опор. Але в більшості телескопічних стійок, є два основних елементи – труби.

Нижня труба більш широка і має спеціальний майданчик, забезпечує стійкість опори. Зверху на трубі є натягувач або різьблення, за допомогою якої прикріплюється друга труба. На верхній трубі також є різьблення і майданчик, на яку встановлюється опалубка.

Продаються стійки повністю укомплектованими, з усіма необхідними кріпленнями і стрижнями, які використовують для регулювання висоти. Встановлюють стійки за допомогою триноги і поворотних елементів, що забезпечують надійну фіксацію опалубки і самих опорних елементів.

Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні