Теплиці з полікарбонату: особливості і правила монтажу

 
 Теплицы из поликарбоната: особенности и правила монтажа

Дача – це не тільки місце для відпочинку, але і можливість виростити натуральні і корисні овочі своїми руками. Для цього необхідно докласти чимало зусиль і створити відповідні умови, тому власники ділянок роблять спеціальні теплиці. Теплиці роблять з різних матеріалів, але останнім часом все частіше можна зустріти теплиці з полікарбонату, в яких можна вирощувати овочі в будь-який час року. В чому особливості матеріалу і як правильно зробити теплицю з полікарбонату, далі розглянемо більш докладно.

Полікарбонат: переваги і особливості

Полікарбонат давно використовують для монтажу теплиць, але багато хто дотепер не знають, що це за матеріал і чим він відрізняється від аналогів.

Полікарбонат має пористу структуру, в матеріалі є невеликі отвори – стільники, які заповнені повітрям. Завдяки такому пристрою полікарбонат здатний тривалий час утримувати тепло і створювати комфортні умови всередині парника.

Зверху матеріал покритий захисним лаком, який відмінно захищає рослини від сонця і шкідливого ультрафіолету. З полікарбонатом легко працювати, листи еластичні і можуть приймати будь-яку форму. Матеріал легко кріпиться, обрізати листи можна з допомогою спеціальних ножиць.

Полікарбонат має чимало переваг. Матеріал пропускає достатньо світла, підтримує оптимальну температуру повітря і має привабливий дизайн. Полікарбонат відрізняється своєю довговічністю і легко монтується. При бажанні власники зможуть зробити теплицю будь-якої конфігурації і розмірів. Можна зробити зручні дверцята і кватирки, з листами зручно працювати.

Як вибрати матеріал?

При виборі полікарбонату фахівці радять враховувати два основних критерії. Потрібно звертати увагу на товщину листів полікарбонату і їх відтінки.

Краще вибирати товсті листи і робити багатошарове покриття, така теплиця прослужить довше і створить необхідні умови для хорошого росту рослин. У продажу є полікарбонат з внутрішнім спеціальним шаром, завдяки якому на стінках парника не утворюється конденсат.

Колір матеріалу відіграє не менш важливу роль. Вибір відповідних відтінків безпосередньо залежить від вирощуваних у теплиці культур. Якщо власники планують вирощувати в парнику різні овочі, то краще віддати перевагу прозорим, однотонним листів полікарбонату.

В чому особливості теплиць з полікарбонату?

Популярність теплиць з полікарбонату обумовлена цілим рядом вагомих переваг, матеріал:

 • Має тривалі терміни експлуатації. Прослужить теплиця довше ніж аналоги і збереже свою привабливість.
 • Легко монтується. Зробити теплицю з полікарбонату можна своїми руками. Достатньо мати необхідний інструмент і правильно зробити розрахунки.
 • Не боїться вологості і інших несприятливих впливів.
 • Легко згинається і приймає будь-яку форму. Листи пластичні й міцні, можна зробити теплицю будь-якої форми і розміру.

Єдиний недолік матеріалу в дорогий собівартості. Користуватися теплицею потрібно з обережністю, полікарбонат легко запалюється.

Як зробити теплицю?

Можна купити готову теплицю з полікарбонату будь-якої конфігурації, або змайструвати теплицю своїми руками і заощадити сімейний бюджет. Щоб самостійно зробити теплицю з полікарбонату необхідно:

 • Підготувати підставу, і залити фундамент.
 • Зібрати каркас.
 • Закріпити листи.

Полікарбонат легко монтується, тому ніяких проблем з установкою теплиці не виникне. Головне правильно скласти креслення і розрахувати кількість кріплень, щоб конструкція служила довше і мала привабливий дизайн.

 

 

 

Свіжі матеріали:

 • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
 • Ідеальні мийки з штучного каменю
 • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
 • Як вибрати генератор для дому
 • Правила вибору плитки для кухні