Відмінності мономатериальных підвіконь, їх плюси і мінуси

 
 Различия мономатериальных подоконников, их плюсы и минусы 

Види

До мономатериальным підвіконням належать ті, до складу яких входить один компонент, матеріал. Такі підвіконня бувають декількох видів:

— З дерева;

— З натурального каменю (мармур, граніт);

— З штучного каменю.

Особливості

 • Підвіконня з дерева. Бувають найрізноманітніших кольорів, форм і фактур. Такі підвіконня можуть проводитися з таких порід дерева, як ясен, бук, каштан, сосна і т. д.
 • У кожного дерева є свої відмінні риси. Приміром, вишня, дуб, бук і ясен вважаються найбільш міцними і стійкими до зносу, а отже і найбільш дорогими матеріалами.

  А вартість підвіконь з сосни ж навпаки дешевше, тому що ця деревина більш м’яка, і на ній можуть залишатися пошкодження від важких предметів або квіткових горщиків.

  В цілому дерев’яні підвіконня володіють достатньою міцністю, тому що обов’язково обробляються спеціальними речовинами, що перешкоджають появі грибків. А також проходять обробку воском і лаком.

  Але навіть не дивлячись на це, потрібно дбайливо поводитися з підвіконнями з натуральної деревини. Часті контакти з водою, миючими засобами, а також механічні пошкодження можуть значно зменшити термін служби вашого підвіконня.

  Тому рекомендується кожні три роки вощить і оновлювати їх лакофарбове покриття.

  • Підвіконня з натурального каменю

  Найбільш дорогим вважається виготовлення підвіконь з мармуру. Цей матеріал дуже міцний, зносостійкий, а також не схильний до високих і низьких температур, тому його використовують не тільки для внутрішнього, але і для зовнішньої обробки.

  На мармур існує величезний попит, навіть не дивлячись на його високу вартість. Цей камінь буває сірий, жовтий, чорний і інших кольорів, але найдорожчим вважається чисто білий вигляд.

  Найбільшим недоліком мармуру є нестійкість до впливу до харчових компонентів. Навіть незначний залишок або крапля якого-небудь продукту можуть залишити пляму, вивести які буде вкрай важко, а іноді навіть роз’їсти частину поліровки, як наприклад лимон.

  Тому слід доглядати за цим довговічним матеріалом так копітко.

  • Найнадійнішими вважаються вироби з граніту. Цей камінь повністю стійкий до будь-яких погодних і хімічних впливів. Його міцність удвічі вище, ніж у мармуру. Тому вважається одним з найпоширеніших і універсальних матеріалів.

  Але й у цього каменю є свої недоліки. Такі як складність видобутку і обробки, висока вартість і складність в монтажі з-за великої ваги.

  До того ж, граніт схильний вбирання радіації.

  А ви знаєте? Перші ознаки руйнування гранітний камінь може подати тільки через півстоліття.

  • Підвіконня з штучного каменю

  Штучний камінь володіє майже тими ж характеристиками, що і натуральний. Атмосферні впливи, волога, миючі засоби не страшні йому. До того ж такі підвіконня не складно відремонтувати. Останнім часом став популярний Коріан, з такого каменю виготовляють навіть стільниці.

  За допомогою барвників, штучний камінь може придбати майже будь забарвлення.

  Мінусом цих підвіконь, як і інших, є боязнь будь-яких механічних пошкоджень, навіть дрібних подряпин. І як наслідок потрібно відмовитися від абразивних миючих і регулярно вдаватися до поліруванню. Також до мінусів відноситься велика маса, і отже, труднощі з монтажем.

  Важливо: Так само існують композитні підвіконня, що складаються з декількох матеріалів або компонентів. До них відносяться підвіконня з МДФ або ДСП, ДПК або ПВХ. Такі підвіконня вважаються найдешевшими та зручними в монтажі, але не завжди несуть довгу і надійну службу.

  Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні