Відсипка ділянки: етапи, матеріали, способи і технології

Не всім власникам заміських ділянок везе з рельєфом. Ідеально рівні ділянки зустрічаються сьогодні не так часто, як хочеться. Будівельний бум, що захлеснув країну, поставив у глухий кут влади багатьох регіоном. Тому землю під будівництво приватних будинків за містом почали видавати на проблемних територіях: в низинах, на схилах, заболочених, засмічених. І це не відштовхнуло забудовників, адже проблему можна вирішити відсипанням ділянки. Що це таке, як проводиться, які матеріали використовують – все в цій статті.

Отсыпка участка: этапы, материалы, способы и технологии

Відсипка заміського ділянки
Джерело pesok-klmn.ru

З чого почати

В першу чергу треба вирішити два питання:

 • За якими принципами визначається, що відсипати ділянку доведеться в будь-якому випадку.

 • Коли виробляти відсипання.

 • Відповідь на перше питання.

 • Виділений ділянка розташована в низині. У сезон дощів і танення снігу його весь час підтоплює. Високий рівень ґрунтових вод.

 • На території є не тільки западини і низини, але і висоти, які в купе заважають проводити благоустрій.

 • Якщо частина ділянки заболочена і навіть у літню спеку не висихає.

 • Якщо проходить по селищу дорога вище. Те ж саме стосується сусідніх ділянок.

 • Якщо грунт на території дачної ділянки засмічена: побутові відходи, б/у будматеріали, великі забруднення паливно-мастильними матеріалами та інше.

 • Сильний ухил.

 • Відповідь на друге питання – відсипання краще проводити до початку будівництва. Тут час року значення не має. Іноді зустрічаються проблемні території, на яких вже якісь будівлі зведені. У цьому випадку вирівнюючі процеси проводити складніше. Але є і свій плюс – від будівництва залишається вибраний під фундамент грунт, який використовують для відсипання. Тобто є певна частка економії. Але в цій статті будемо говорити про ділянки, на яких будівництво ще не велося.

  Отсыпка участка: этапы, материалы, способы и технологии

  Засмічене ділянка під приватне будівництво
  Джерело m.news.yandex.ru

  Розробка території заміської ділянки

  Перед тим як переходити безпосередньо до вирівнювання території, необхідно провести значний обсяг підготовчих робіт за етапами. Ось план поетапної розробки:

  • якщо є старі будови, то їх зносять;

  • проводять розчистку;

  • проводять планування;

  • якщо є необхідність – закладають дренажну систему;

  • і сама підсипання.

  З усього представленого списку важливий пункт – планування. В першу чергу проводять геодезичні вишукування. Тобто викликають геодезистів, які бурять свердловину і визначають рівень грунтових вод і склад грунту. З УГВ зрозуміло. Якщо він високий, то доведеться закладати дренаж. Але що дає складу грунту.

  По-перше, це стосується грунту родючого шару. Засипати його не рекомендується. Тому перед початком вирівнювальних робіт його знімають. Тому дуже важливо знати товщину ґрунтового шару.

  Зазвичай грунт знімають і звалюють за межами ділянки. Після відсипки її знову засинають на місце. Навіть при проведенні великого обсягу земляних робіт цього типу, це вигідніше, ніж купувати на стороні родючу землю і завозити на свій власний ділянку. Якщо грунт непридатна для подальшого благоустрою, приміром, максимально засмічена, то чіпати її немає сенсу.

  Отсыпка участка: этапы, материалы, способы и технологии

  Зняття родючого шару
  Джерело youla.ru

  На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найбільш популярними в Підмосков’ї ділянками для будівництва заміського будинку. У фільтрах можна виставити бажаний напрям, наявність газу, води, електрики та інших комунікацій.

  По-друге, багато чого буде залежати від того, який грунт розташовується під родючим шаром. Якщо це глина, то напевно саме вона стала причиною заболачиваемости. Адже відомо, що глина практично не пропускає через себе воду. У звіті геодезистів треба звернути увагу на товщину глинистого шару. Якщо він незначний, то оптимально – видалити його і вивезти. Після чого провести відсипання ділянки піском або гравійно-піщаною сумішшю. А зверху засипати грунтом. Якщо товщина глинистого шару значна, то чіпати його немає сенсу. Вирішувати проблему доведеться спорудою дренажної системи.

  І ще один момент, що стосується планування заміського ділянки. Тут також без фахівця не обійтися. Це стосується рельєфу. Тобто на території дачі завжди є западини й височини. Так от треба точно визначити відповідно їх глибину і висоту. Це необхідно для того, щоб визначити товщину шару відсипання. При досить високих перепадах, напевно, варто скористатися послугами бульдозера або грейдера, щоб максимально вирівняти ділянку.

  Отсыпка участка: этапы, материалы, способы и технологии

  Нерівний дачну ділянку
  Джерело marc2000.ru

  І останнє – дренаж. Цю інженерну систему влаштовують звичайно на болотистих місцевостях і при високому рівні ґрунтових вод. Без неї не обійтися, навіть якщо зробити відсипання великим шаром. Волога все одно буде прагнути вгору. Що стосується дренажу, то це або відкриті канави, або трубна розводка по всій ділянці, закладена нижче УГВ. Дренаж – тема велика, обговорювати її в цій статті не будемо.

  Є ще кілька моментів, які треба врахувати, продумуючи планування. Це розташування основного будинку та побутових споруд, автомобільних майданчиків, доріжок і алейок. Буде на території дачної ділянки споруджуватися ставок, де будуть розташовуватися газони і клумби, сад і город. Це важливий момент, адже від нього залежить, за якою технологією буде проводитися просіювання, які матеріали будуть для цього використані.

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про дачний будинок з бруса під ключ – ціна, якість і комфорт в одному флаконі.

  Матеріали для відсипання

  Насправді матеріали вибираються з обліку двох критеріїв:

  • висота відсипання;

  • під який об’єкт її виробляють.

  Наприклад, якщо товщина вирівнюючого шару не перевищує 40 см, то ідеально – провести відсипання ділянки землею, мається на увазі родючим. Сьогодні є компанії, які займаються виробництвом грунту, так що придбати такий грунт не проблема. Коштує він чималих грошей, так і перевезення обійдеться недешево. Але це єдиний варіант.

  Отсыпка участка: этапы, материалы, способы и технологии

  Відсипка родючою землею
  Джерело stroitelstvo-dorog178.ru

  Хтось може думати над тим, а не зрізати чи де-небудь родючий шар на викидними ділянці, так би мовити, нічийному. Запам’ятайте одне, що вся земля належить державі. Будь-які проводяться на ній роботи повинні мати ліцензію або дозвіл. Якщо такого немає, то і чіпати землю не можна. Почнете самовільно вивозити грунт – зловлять, оштрафують, змусять завести землю назад, і, може бути, відкриють кримінальну справу.

  Повертаємося до відсипки. Отже, якщо товщина вирівнюючого шару перевищує вище означений показник, то краще зробити відсипання в два шари. Нижній з дешевих матеріалів, на яких рослини жити не зможуть. Верхній родючий грунт.

  Наприклад, нижній шар – це відсипання ділянки щебенем (вторинним, тобто б/у), цегельним боєм, піщано-гравійної сумішшю, котловинним грунтом і іншим. Зверніть увагу на котлованный грунт. Якщо недалеко від вашого заміського ділянки йде велике будівництво, то при викопування котловану грунт вважається викидними матеріалом. Його будівельники повинні утилізувати. Тому коштує він копійки, навіть можна придбати безкоштовно. А якщо ваш ділянка розташовується ближче, ніж територія, де утилізує викопаний грунт, то будівельники з великим задоволенням скинуть вам кілька машин своїм транспортом.

  Отсыпка участка: этапы, материалы, способы и технологии

  Котлованный грунт для відсипки
  Джерело kak-peresadit.ru

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про ландшафтний дизайн присадибної ділянки: фото кращих ідей, види робіт і ціни.

  Що стосується кількості необхідного матеріалу. Розрахунок досить простий. В його основі лежить товщина наносного шару. Приміром, щоб засипати 1 м2 висотою 1 м, буде потрібно 1 м3 отсыпного матеріалу. Але враховуйте той факт, що пісок, грунт, щебінь або гравій під дією різних навантажень з часом усядет на 30-60%. Тобто пісок і грунт просядуть більше, ніж бій цегли, гравій або щебінь.

  Корисні поради

  Кілька рекомендацій, які допоможуть правильно провести відсипання.

  • На ділянках під зелені насадження обов’язково роблять відсипання піском. Під грядки піщаний шар не повинен бути менше 30 см, під газони в межах 10-15 див.

  • Під під’їзні шляхи, під автомобільні майданчики, під доріжки краще засипати щебінь. Правда, треба відзначити, що матеріал цей дорогий. Тому використовують так званий вторинний щебінь. Це гранульований матеріал, що отримується методом дроблення відходів будівельних споруд. В якості сировини використовують цеглу, бетонні конструкції, асфальт тощо.

  • Який щебінь потрібен для відсипання дачної ділянки – питання, яке задають багато приватні забудовники. Під під’їзні шляхи та майданчики краще укласти фракції 20-40 мм, під тротуари 5-20 мм. Враховуйте той факт, що підсипка з великих гранул вмощується більше, і не факт що просадка відбудеться рівномірно.

  Отсыпка участка: этапы, материалы, способы и технологии

  Щебінка для відсипання заміського ділянки
  Джерело kak-peresadit.ru

  • Під важкі будови краще підсипати пісок.

  • Фахівці рекомендують відсипання робити з такого ж матеріалу, як і грунт на ділянці. Приміром, якщо грунт на будмайданчику суглинистий, то і підсипку краще проводити суглинком. Між шарами утворюється міцний зв’язок, а значить, поверхня нового шару не буде просідати. Приміром, якщо на суглинок насипати щебінь, то каміння просто під дією навантажень почнуть «тонути» у більш м’якому матеріалі.

  • Багато роблять помилку, використовуючи глину як відсипання. Цей матеріал щільний, через себе він погано пропускає воду, так що з’являється ймовірність утворення заболочених ділянок. Якщо іншого матеріалу немає, то глину доведеться заважати з піском.

  • Деякі фахівці рекомендують між отсыпными шарами укладати геотекстиль. Це нетканий матеріал не дає можливості матеріалами, розташованим в різних шарах, змішуватися. Але геотекстиль – матеріал недешевий. І не завжди його укладання призводить до високої якості кінцевого результату. У всякому разі, треба порадитися з фахівцем.

  Відео опис

  У відео показано, як на проблемній ділянці проводили відсипання з використанням геотекстилю:

  Як зробити підсипку

  Треба відразу зазначити, що є два варіанти відсипання.

 • Поверхневий. Тобто матеріал для вирівнювання території заміського ділянки просто завозять і розрівнюють.

 • Глибинний. Для цього знімають родючий грунт, завозять подсыпной матеріал, а зверху останнього насипають знятий ґрунт.

 • Варіант відсипання вибирається на стадії проведення планування. Перший – найпростіший, тому розповімо про другий.

  Отсыпка участка: этапы, материалы, способы и технологии

  Поверхневий тип відсипання
  Джерело bydmat.prom.ua

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про дачний будиночок: як вибрати місце на ділянці.

 • Розчищають територію дачного ділянки: зносять будівлі, прибирають великий сміття, викопують дерева і чагарники разом з корінням.

 • Знімають родючий шар і складують його поблизу поза ділянки. Приміром, глибина родючого ґрунту в районах нечорнозем’я – 10-20 див.

 • Закладають дренажну систему.

 • По периметру ділянки споруджують стрічковий фундамент висотою, яка буде вище висоти відсипання на 5-10 див Фундаментна конструкція необхідна для того, щоб завезений подсыпной матеріал «не поплив» протягом подальшої експлуатації. Від фундаменту можна відмовитися лише в тому випадку, якщо навколо ділянки місцевість вище.

 • Все готово, можна починати відсипання. Придбані для підсипки матеріали викладають шарами по 10-15 см, які утрамбовують. Перед нанесенням верхнього шару потрібно дати 2-3 дні, щоб нижній хоча б трохи просів остаточно.

 • Фахівці рекомендують відразу на такій ділянці будівництвом не займатися. Треба дати хоча б рік, щоб покладені шари взяли свою остаточну форму. При цьому радять висадити на всій території рослини з розгалуженою кореневою системою, наприклад, озиме жито. Вона допоможе підвищити щільність і міцність землі. Хоча в зонах, де планується організувати газон або клумби, сад або город, можна проводити роботи з озеленення. Чекати в даному випадку немає сенсу.

 • Відео опис

  У відео фахівець розповідає про те, як на проблемній ділянці робили системи водозниження (дренаж) і відсипання:

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про підземний гараж в стилі Джеймса Бонда.

  Висновок по темі

  Як бачите, відсипання заміського ділянки, виділеної під будівництво приватного будинку, процес складний і витратний. Але, як показує практика, це нікого не зупиняє, щоб стати щасливим власником заміської нерухомості. Але врахуйте, якщо грунт на ділянці проблемний, то в нього доведеться вкласти чималі гроші. Тобто до цього треба бути готовим і не серчать на те, що вплуталися в «непідйомне» справу.

  Оцінок 0