Ванна кімната в дерев’яному будинку – особливості облаштування, фото і відео

При проектуванні та будівництві дерев’яних будинків особливу увагу необхідно приділяти обробці «мокрих» приміщень. До них відносяться ванні кімнати, санітарні вузли, кухні. Необхідно враховувати гранично допустимі значення вологості, яка несприятливо впливає на деревину. Волога створює хороші умови для розвитку грибка і цвілі. Тому ванна у дерев’яному будинку облаштовується відповідно всіма правилами і технологіями, що дозволяє створити надійну гідроізоляцію приміщень.

Ванная комната в деревянном доме – особенности обустройства, фото и видео

З чого складається гідроізоляція у ванній кімнаті
Джерело vse-pro-stroyku.sqicolombia.net

Особливості дерев’яних будинків

Матеріалом для будівництва дерев’яних будинків служить оциліндровані колоди і профільований брус. У зв’язку з зміною форми деревини під впливом вологи облаштування «мокрих» приміщень повинне проводитися строго за технологією. Особливу увагу слід приділити пристрою гідроізоляції, каналізації та вентиляції.

Дерев’яні поверхні необхідно обробляти антисептичними і захисними засобами, оліфою або лляною олією.

У процесі експлуатації відбувається усадка будинків, і дерев’яні будівлі не є винятком. При усадці відбувається розгерметизація швів, деформація перегородок і стін. Тому для санвузла необхідний окремий несучий каркас, а для матеріалу трубопроводів краще використовувати пластик і металопластик. Для кріплення таких труб підходять спеціальні хомути з гумовими прокладками.

Ванная комната в деревянном доме – особенности обустройства, фото и видео

Металопластикові труби – оптимальний варіант для водопроводу в дерев’яному будинку
Джерело remkasam.ru

Підготовчі роботи починаються з проектування

При розрахунку несучої здатності стін і перекриття необхідно враховувати навантаження, які будуть створювати знаходиться в приміщення меблі. Для ванних кімнат, санітарних вузлів необхідно враховувати мінливу вагове навантаження. Наприклад, необхідно врахувати вагу води і купається в ній людини.

Тому під ванні кімнати проектуються посилені перекриття, щоб санітарна кімната була надійною і довговічною. Балки в даному місці використовують більш товстого перерізу, відстань між ними менше, а товщина перекриття робиться більше мінімум на 25%.

Підлога у ванній в дерев’яному будинку повинен мати цементну стяжку, тому при проектуванні балки опускають на відстань майбутньої стяжки. Зазвичай воно складає приблизно 20 див. Якщо упустити цей момент, то підлога буде вище рівня підлоги інших кімнат, погодьтеся, це буде не дуже зручно.

Вентиляція

Слід запам’ятати: ванна кімната в дерев’яному будинку повинна бути обладнаний вентиляційною системою, яка так само важлива, як каналізаційна та водопровідна. Якщо не відводити вологу з приміщення, дерево може зазнати впливу цвілі, грибка, деформуватися і зруйнуватися.

Ванная комната в деревянном доме – особенности обустройства, фото и видео

У будинку з дерева вентиляції потрібно приділити особливу увагу – це допоможе попередити утворення цвілі на стінах
Джерело market.sakh.com

Для відводу вологого повітря з ванної кімнати використовують примусову вентиляцію. Для цього установку монтують на горищі, з урахуванням всіх вимог по техніці безпеки:

 • монтаж вентиляційних блоків здійснюють на підставках, щоб виключити зіткнення з дерев’яними балками або підлогою;
 • матеріали повинні мати еластичну структуру і протипожежні властивості;
 • вентиляційні канали через міжповерхові перекриття прокладають через компенсаційні отвори;
 • вентилятори, встановлені безпосередньо в самих приміщеннях, виготовляють з вологостійких матеріалів.

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу монтажу і проектування каналізації і водопостачання. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Основи гідроізоляції

Так як дерев’яні конструкції бояться вологи, то ванну кімнату необхідно гідроізолювати, завдяки чому пар і волога не зможуть потрапити за межі ванної кімнати.

Усі роботи з гідроізоляції необхідно проводити за всіма нормами і правилами. Перед початком робіт проводять підготовчі заходи: поверхні стін, стелі та підлоги необхідно почистити і вирівняти.

Ванная комната в деревянном доме – особенности обустройства, фото и видео

Приблизна схема гідроізоляції підлоги
Джерело otoplenie-gid.ru

Гідроізоляція підлоги і стелі проводиться одночасно. Кращими серед гідроізоляційних матеріалів визнані полімерні наливні підлоги, рідке скло і руберойд.

Найпростішими з монтажу і тому популярними є рулонні матеріали і вологозахисні суміші. Суміші наносяться на оброблену поверхню і після висихання перетворюються в непромокальну міцну плівку. У свою чергу рулонний матеріал вже спочатку являє собою міцний вологонепроникний шар. Монтаж рулонної гідроізоляції виробляють внахлест, щоб виключити потрапляння вологи через шви між рядами матеріалу. Обробка ванної кімнати в дерев’яному будинку починається після проведення гідроізоляційних робіт всіх поверхонь кімнати.

Пристрій гідроізоляції підлоги

Для гідроізоляції підлоги використовують 2 види матеріалів:

 • рулонні, на бітумній основі;
 • обмазувальні склади.

Рулонних доведеться закупити дещо більше, ніж площа оброблюваного приміщення, так як цей матеріал укладається смугами внахлест на довжині не менше 12 см з заступами на стіни приблизно 20 див. Ще знадобиться бітумний клей, щоб промащувати стики смуг і місця нахлестів.

Ванная комната в деревянном доме – особенности обустройства, фото и видео

Вибираючи рулонну гідроізоляцію потрібно врахувати накладання листів, який необхідно промазати спеціальним клеєм
Джерело garazhmechti.ru

Отриманий настил знову ж змащується бітумним клеєм, і поверх нього укладається другий ряд матеріалу, але зі зсувом. Зсув робиться таким чином, щоб серединою верхньої смуги накрити стики смуг першого ряду. При необхідності можна укласти третій ряд гідроізолюючого матеріалу.

Обмазочный склад наноситься шпателем або широким пензлем. В залежності від виду обмазувальної гідроізоляції є певні нюанси в нанесенні:

 • Бітумна мастика. Бетонна оброблювана поверхня вимагає гарячого нанесення гідроізоляції та спеціалізованого обладнання. Всі інші поверхні обробляють холодним нанесенням.
 • Бітумно-полімерна суміш. Внесені пластифікатори і латексні наповнювачі тільки поліпшили склад бітумної суміші. Отримана гідроізоляція не зсихається, не розтріскується, зберігає еластичність на багато років.
 • Акрилова суміш. Самий оптимальний варіант використання всередині будинку, так як не виділяє неприємного запаху. З інших позитивних характеристик можна виділити міцність, пластичність і легкість нанесення.

Мастика наноситься на підготовлену поверхню підлоги, подальші роботи починають тільки після її повного висихання.

Відео опис

Як зробити ремонт у ванній кімнаті дерев’яного будинку своїми руками відео:

Пристрій гідроізоляції стін

Стіни у ванній в дерев’яному будинку піддають ізоляції одним з трьох варіантів:

 • Поліетиленові плівки. Виміряється потрібну кількість матеріалу, після чого він рівномірно прикріплюється до поверхні скобами;
 • Водовідштовхувальні розчини. Якщо важливо зберегти первозданний вигляд деревини, з якої зроблені стіни, то застосування цих розчинів є найкращим варіантом;

Ванная комната в деревянном доме – особенности обустройства, фото и видео

Хороші водовідштовхувальні матеріали допоможуть надовго зберегти природну природу дерева
Джерело allegro.pl

 • Пластикові панелі. Найбільш простий і економічно вигідний варіант. Звичайно, дизайн ванної кімнати не буде відрізнятися креативом і оригінальністю, але за рахунок цього можна скоротити час і витрати на ремонт.

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про душову в дерев’яному будинку.

Пристрій каналізаційної та водопровідної систем

Важливим питанням в обробці санітарних кімнат є монтаж каналізаційної системи і водопроводу. Адже навіть невелика текти цих систем може все зіпсувати.

Перед монтажем ретельно проводиться розрахунок навантажень на перекриття, планується споживаний витрата води, розраховується обсяг септика або каналізаційної ями.

При монтажі передбачають компенсаційні зазори. У підстави фундаменту навколо каналізаційного виходу споруджують залізобетонний жолоб, робиться це для виключення зміщення каналізаційних труб.

Водопровід варто захистити від мінусових температур, тому вузькі місця утеплюють спеціальними теплоізоляційними матеріалами.

Ванная комната в деревянном доме – особенности обустройства, фото и видео

Щоб водопровідних трубах не був страшний мороз, їх потрібно добре утеплити
Джерело postroim.net

Приклади обробки санітарних кімнат

В процесі будівництва рано чи пізно доведеться вирішувати, чим обшити ванну кімнату в дерев’яному будинку. Для цього використовують різні рішення, як класичних стилів, так і екстравагантні. Все залежить від фінансового стану власника, його бажань і фантазій.

Який би стиль не був обраний, слід дотримуватися певних правил:

 • при виборі матеріалу слід звертати увагу не тільки на зовнішній вигляд і привабливість, але і на можливості самого матеріалу. Вивчити, якими миючими засобами можна користуватися, способи миття та догляду за покриттям;
 • оптимальним варіантом при виборі матеріалу є керамічна плитка, нею можна покрити стіни і стеля;
 • більш просторі кімнати можна прикрасити мармуром, художньою мозаїкою, і навіть деревом, попередньо обробленим вологостійким лаком;
 • при виборі матеріалу для обробки стелі необхідно врахувати гарний опір до поглинання вологи і пари, звукоізоляційні властивості, світловідбиваючу здатність та наявність виділень шкідливих речовин з матеріалу. Найчастіше використовують для обробки підвісні стелі.

Ванная комната в деревянном доме – особенности обустройства, фото и видео

Підвісна стеля найчастіше застосовується для оздоблення приміщень
Джерело trastroom.ru

 • для підлоги оптимальним варіантом є керамічна плитка. Її поверхня може бути як шорсткою, так і гладкою, але обов’язково з протиковзкими властивостями.

Види освітлення ванної кімнати

Освітлення у ванній кімнаті поділятися на загальний і точковий. Загальна освітлює кімнату цілком, для цього на стелі встановлюють один освітлювальний прилад. Точковим освітленням виділяють зони умивальника і дзеркал.

З освітлювальних приладів для ванних кімнат краще всього використовувати низьковольтні світильники, наприклад галогенні. Їх робоча напруга не перевищує 12 Ст. Проводку ретельно ізолюють від попадання вологи.

Відео опис

Варіанти освітлення ванної кімнати у відео:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про літній душ на дачі.

Висновок – вибір сантехнічних приладів

Найприємніший етап ремонтних робіт, що сигналізує про їх закінчення, це вибір сантехнічних приладів. Обмежень щодо вибору сантехнічного обладнання практично відсутні. Головне враховувати масу встановленого обладнання з урахуванням розрахованих навантажень на перекриття будинку. Основними елементами сантехнічного устаткування є умивальник, ванна (душова кабіна), унітаз.

Оцінок 0