Вартість будівництва каркасного будинку за квадратний метр під ключ, ціна збірки в Москві за м2

Каркасні будинки є основою малоповерхового житлового будівництва по всьому світу, особливо популярні вони в скандинавських країнах, Німеччині, Японії, США. Такі конструкції цінуються за низьку вартість будівництва (якщо порівнювати з будинками з каменю або дерева), плюс, при експлуатації відрізняються високою енергоефективністю – не поступаються будинків з профільованого бруса і чудово показують себе в складних кліматичних умовах.

Коли обмірковується будівництво каркасного будинку, то ціна за м2, робота і строки — це ті питання, які цікавлять майбутніх домовласників найбільше. Серед різноманітних варіантів вирішення житлової проблеми, каркасні будинки відрізняються швидкістю зведення. Прийнявши навесні рішення про будівництво, господарі зможуть провести все літо на дачі, доглядаючи за газоном, запрошуючи друзів на барбекю.

Стоимость строительства каркасного дома за квадратный метр под ключ, цена сборки в Москве за м2

Будівництво будинків за каркасною технологією — одне з найперспективніших в заміському будівництві Джерело pinterest.com

Особливості і тонкощі підготовки будівництва

Технологія каркасного будівництва не накладає обмежень за розмірами та кількістю поверхів. Звичайними є споруди в 3-4 поверхи, а в ряді країн законодавчо дозволені і більш високі – до 7 поверхів, конструкції. У будь-якому випадку, щоб почати будівництво, потрібен проект.

Вибір проекту

Розробка документації виконується за допомогою спеціалізованих комп’ютерних програм, а тому не займає багато часу. Можливо, у замовника є свій архітектурний проект, в іншому випадку можна скористатися каталогом готових варіантів, яким володіє будь-яка солідна компанія.

За основу береться зразок планування, вподобаної клієнту. Спеціаліст погоджує з клієнтом параметри будови (розміри, площа, поверховість, наявність мансарди, необхідність балкона). Також узгоджується товщина стін, проставляються розміри, визначається кількість і розташування кімнат, вибираються матеріали для оздоблення.

Дані обробляються програмою, на виході виходять готові креслення і розрахунки (кількості профілів, утеплювача, оздоблення). На цьому етапі визначається вартість будівництва під ключ (або установки каркаса без оздоблення) та вноситься до кошторису. Договір на будівництво укладається після складання проектної документації.

Стоимость строительства каркасного дома за квадратный метр под ключ, цена сборки в Москве за м2

Каркасний будинок, в основі якого лежить типовий проект Джерело infooo.ru

У скільки обійдеться проект каркасного будинку

Зміни, що вносяться до типової проект, збільшують його вартість, оскільки на них витрачається додатковий час. Індивідуальне проектування будинку площею 100 м2 з балконами і еркерами може зайняти набагато більше часу (і коштувати помітно дорожче), ніж доопрацювання типового проекту розміром 200 м2.

Вартість готових типових проектів, запропонованих в інтернеті, починається від 5-11 тис. руб. (будинку до 50 м2), 7-14 тис. руб. (будинку 50-100 м2), 8-15 тис. руб. (будинку 100-150 м2), від 15 тис. руб. (будинки від 200 м2). Правильний хід — замовити проект у компанії, яка займеться будівництвом вашого будинку; документація в більшості випадків буде розроблена безкоштовно.

Терміни будівництва

Будівництво каркасного будинку під ключ (разом з проектуванням і виготовленням на заводі) займає 1,5-2 місяці. Сюди входить закладка фундаменту, монтаж комунікацій та оздоблення. Терміни складання каркаса залежить від характеристик проекту. Складання госпблоку, лазні, гаража або побутівки можна завершити за півдня. Монтаж конструкції середньої складності займе від 1 до 3 тижнів.

Що впливає на формування ціни каркасника

Остаточна сума визначається декількома параметрами:

 • Архітектурна частина. Складається з планування, робочих креслень та розрахунків. На неї впливає площа будівлі, складність дизайну, кількість поверхів.
 • Витрати на будівельні роботи. Оплачується праця будівельної бригади, експлуатація обладнання та спецтехніки.
 • Доступність комунікацій.

Стоимость строительства каркасного дома за квадратный метр под ключ, цена сборки в Москве за м2

Будинок за фінською технологією; на ціну впливає складність проекту Джерело pinterest.com

Витрати на будматеріали — важлива частина витрат, яку можна спробувати зменшити. Вибираючи фанеру і вагонку, багато хто віддає перевагу матеріалів вітчизняного виробництва, як більш дешевим. Вибираючи покриття для покрівлі, матеріали для гідро — і пароізоляції, зупиняються на продукції зарубіжних фірм. У середньому розподіл фінансів виглядає наступним чином:

 • 30% вартості. Пиломатеріали — основа каркасного будівництва. Для зведення каркасу, перекриттів, внутрішніх перегородок, стропил необхідна високоякісна деревина.
 • 15%. Каркасні будинки славляться відмінною теплоізоляцією; ці гроші будуть витрачені на утеплювач.
 • 25-30%. Покрівля.
 • 20-25%. Обробка (зовнішня і внутрішня).

Середня вартість монтажу під ключ

Вартість будівництва каркасного будинку за м2 (одноповерхового, в Московському регіоні) під ключ становить:

 • Економ. 7,5-15 тис. руб. і Зводиться каркас обшивається (без внутрішніх комунікацій). Монтується дах, вікна, двері.
 • Базовий. 15-30 тис. руб. Матеріали середнього рівня, у вартість включається робота фахівців.
 • Преміум. 30-50 тис. руб. Комплектація ідентична застосовуваної скандинавськими і канадськими забудовниками.

Це в 1,3 рази дешевше, якщо порівнювати з будинками з бруса, в 1,7 рази — з житлом з пінобетону, в 2,2 рази — з будівлями з цегли.

Стоимость строительства каркасного дома за квадратный метр под ключ, цена сборки в Москве за м2

Деталі конструкції каркасного будинку Джерело sense-life.com

На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими проектами каркасних будинків від будівельних компаній, представлених на виставці будинків «Малоповерхова Країна».

Що входить у перелік робіт при зведенні каркасного будинку під ключ

Технологією базового варіанту (від 12-14 тис. руб./ м2) передбачені етапи:

 • Монтаж фундаменту пальово-гвинтового або стрічкового (включаючи утеплення та гідроізоляція).
 • Збірка каркаса. Можливий еко-варіант.
 • Зведення кроквяної системи і покрівлі (включає паро-, гідро — і теплоізоляцію).
 • Утеплення (стін і міжповерхових перегородок).
 • Зовнішня і внутрішня обробка — справа смаку. Застосовується вагонка, блок-хаус, штукатурка, сайдинг, облицювальна цегла та інші відповідні матеріали. Усередині стіни фарбують або клеять шпалери.
 • Монтаж вентиляції.
 • Підведення комунікацій.
 • Встановлення енергозберігаючих вікон, дверей, водостоків і карнизів.

Багато фірм пропонують покращену комплектацію (від 25-30 тис. руб./ м2). Якщо проект передбачає, влаштовується підвал, гараж, горище.

Стоимость строительства каркасного дома за квадратный метр под ключ, цена сборки в Москве за м2

Збірка каркаса відбувається на підготовленому фундаменті Джерело blitzgal.com

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу проектування каркасних будинків. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Скільки коштує збірка каркасного будинку (розрахунок на основі середньої заробітної плати)

Розрахунок вартості монтажу, що виконується робітниками, відштовхується від середньої профільної зарплати по регіону. Також враховується кількість осіб, зайнятих на будівництві, і витрачений на монтаж час.

Нехай середня зарплата будівельника становить 35 тис. руб. на місяць (на грудень 2017 року, Москва). Бригада з 5 чоловік витрачає на складання 2 місяці. Перемноживши ці три цифри, отримаємо суму 35000*5*2=350 тис. руб.

При виборі бригади корисно порівнювати розцінки кількох колективів, іноді вони суттєво відрізняються. На вартість робіт по каркасному будинку впливають і об’єктивні фактори:

 • оренда генератора, якщо на участок не підведено електрику;
 • оренда інструмента (деякі бригади обумовлюють окремо);
 • харчування і житло для робітників.

Відео опис

Замовляємо будинок, виробляємо на заводі, збираємо як в Ікеї — про це, дивіться у наступному відео:

Вартість будівництва (підводні камені розрахунку за квадратний метр)

Формально, скільки коштує каркасний будинок можна визначити виходячи з площі споруди; в такому випадку перемножується площа і тариф за 1 м2, встановлений бригадою або фірмою-виконавцем.

Стоимость строительства каркасного дома за квадратный метр под ключ, цена сборки в Москве за м2

Монтаж даху Джерело zabor.bz

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про каркасні будинки під ключ.

Перед тим, як підрахувати вартість свого житла, корисно поцікавитися, яку площу використовує в розрахунках будівельна бригада. Часто не береться загальна площа (зазначена у проекті), а робоча (всіх поверхонь каркаса).

Так, якщо в розцінці бригади вказані 1300 руб./м2 монтажу, то замовник може радісно порахувати, що збірка обійдеться в 130 тис. руб. (при площі 100 м). Насправді зведення тільки однієї зовнішньої стіни (3х3 м, площу поверхні 3*3=9 м2) обійдеться в 9*1300=11700 руб. Таку ж операцію треба зробити з іншими стінами (включаючи внутрішні) і перекриттями.

Вартість монтажу кроквяної системи і покрівлі підраховується окремо, так само як і подальших операцій, включаючи обшиття, утеплення та оздоблення. В окремих випадках вартість складальних робіт може виявитися вище вартості матеріалів.

Відео опис

З чого складається вартість каркасного будинку на 126м2, дивіться у наступному відео:

Варіанти розрахунку вартості монтажу каркасника (оплата праці бригади)

На практиці зустрічаються інші варіанти підрахунку вартості робіт:

 • На основі вартості матеріалів. У такому випадку сума, витрачена на придбання матеріалів, множиться на коефіцієнт 1-1,2. Якщо на матеріали витрачено 1 млн руб., то роботи обійдуться ще в 1-1,2 млн.
 • Погодинна оплата. Потребує контролю з боку замовника.
 • По прайсу. Бригада виконує роботу за заздалегідь обумовленою незмінною ціною. На кожен вид робіт існує 2-3 розцінки, в залежності від площі будинку градируются конструкції до 100 м, 100-200 м, від 200 м).
 • За тарифом. Вартість будівництва розраховується, виходячи з вартості 1 м2 будівлі та виду робіт. Так, якщо монтаж брусового каркаса варто 1200-1300 руб./м2, то повна збірка (включаючи утеплення, ізоляцію і зашивання) обійдеться в 12-13 тис. руб./м2.

Стоимость строительства каркасного дома за квадратный метр под ключ, цена сборки в Москве за м2

Утеплення стін — важливий етап технологічного процесу Джерело greenandsave.com

Збірка: невраховані моменти, збільшують бюджет

Вартість робіт із зведення каркасного будинку зростає із-за додаткових витрат, викликаних:

 • Віддаленістю об’єкта. З збільшенням відстані до міста зростають транспортні витрати на підвезення матеріалів. Бригаду доведеться возити на орендованому транспорті або організовувати для неї битовку.
 • Особливостями проекту. Додаткові архітектурні елементи (сходи, балкони, тераси) збільшують час монтажу і оплачуються додатково.
 • Технологією будівництва. Може знадобитися оренда спецтехніки, зведення будівельних лісів, монтаж додаткових комунікацій та інженерних систем.
 • Неточною кошторисом. Якщо матеріалу і расходников не вистачає, їх доводиться докуповувати, а, отже, переплачувати.
 • Форс-мажором. Іноді доводиться платити за простій будівельної бригади (з-за затримки матеріалу).

Збірка каркасного будинку: як намагаються знизити витрати

Оскільки витрати на оплату монтажу складають половину (а іноді і більше) від усієї суми витрат, логічним є бажання заощадити на оплаті праці, що намагаються зробити кількома способами:

Стоимость строительства каркасного дома за квадратный метр под ключ, цена сборки в Москве за м2

Внутрішнє оздоблення вагонкою Джерело pinterest.ph

 • Проектування своїми силами. Не залучаючи архітектора та інженера, можна заощадити до 10% від загальної суми. Спосіб хороший, але спрацює тільки якщо у вас є профільне технічна освіта.
 • Збірка своїми силами. На спеціалізованих сайтах можна знайти будь-яку інформацію — від того, як доставити матеріал і залити фундамент, утеплення стін і облаштування покрівлі. Але порівняти це можна зі стріляниною з кулемета — кожен знає, як це треба робити, але грамотний кулеметник рідкість навіть в армії. Як підсумок, якщо досвіду небагато, то в кращому випадку зірвуться терміни, а в гіршому — доведеться наново купувати матеріал і в результаті все одно платити професіоналам… Тільки спочатку за демонтаж старого, а потім вже за спорудження нового.
 • Наймання малодосвідчених будівельників. Така бригада коштує менше, але потребує контролю якості та чутливому керівництві. Спосіб застосовується, якщо у вас є відповідальний знайомий, розуміє специфіку і бажає підробити виконробом. Але якщо він не зможе встежити відразу і за всіма, то помилки неминучі, так і терміни при такому підході зазвичай доводиться кілька разів пересувати.

Відео опис

Дерев’яний будинок за 15 днів реальність чи обман? Процес монтажу будинку дивіться у наступному відеоролику:

 • Нелегальні будівельники. Оплата на порядок нижче, а ризики на порядок вище. Бажання скоріше закінчити монтаж і знайти нового замовника призводить до порушення технології. Недобросовісна збірка обов’язково вплине на експлуатаційні характеристики будинку, про енергоефективність доведеться забути.
 • Економія на технології. При виготовленні дерев’яні конструкції обробляються волого — і вогнестійким складом, антисептиком, який зберігає властивості 5-7 років. Від цієї опції можна відмовитися і використати вивільнені гроші там, де потрібніший… І після вселення періодично згадувати, що живеш на пороховій бочці.
 • Акції та пропозиції будівельних компаній. Один з небагатьох способів заощадити без наслідків — подібні пропозиції дійсно можуть бути вигідними, але повинні статися вчасно.
 • Висновок: в переважній більшості випадків, заощадивши кошти тут і зараз, ви практично неминуче втрачаєте значно більше — нерви і час в найближчому майбутньому, плюс, висока ймовірність переробляти роботу у дещо віддаленому. Розумним представляється звернутися в професійну будівельну компанію (краще з рекомендаціями); для зведення каркасного будинку вистачає 4-5 чоловік і на їх кваліфікації краще не економити.

  Стоимость строительства каркасного дома за квадратный метр под ключ, цена сборки в Москве за м2

  Каркасне житло в скандинавському стилі Джерело zen.yandex.ru

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про каркасну лазню.

  Висновок

  Вирішивши будувати каркасний будинок, майбутній власник прагне вибрати найкращий варіант за оптимальною ціною. Комплектація будинку обмежується тільки сумою, яку замовник готовий виділити на проект, матеріали і технологію будівництва. Неважливо, буде це типовий проект або індивідуально спроектований елітний котедж, будинки, побудовані за каркасною технологією, справляються з усіма викликами середніх широт — вітрами, тріскучими морозами та осінньої вогкістю.

  Стаття підготовлена за підтримки будівельної компанії «Канадська Хата»

  Стоимость строительства каркасного дома за квадратный метр под ключ, цена сборки в Москве за м2

  тел.: 8 (495) 966-41-46

  сайт: canadskaya-izba.ru

  Оцінок 0