Веранди і тераси, прибудовані до будинку: фото, схеми та малюнки по створенню тераси

Веранды и террасы, пристроенные к дому: фото, схемы и рисунки по созданию террасы
Закрита тераса, де можна проводити час у будь-яку погоду
Джерело kayrosblog.ru

Чаювання з рідними прекрасним літнім ранком або вечірні посиденьки з друзями на свіжому повітрі, не від’їжджаючи від дому – що може бути кращим способом відпочити від повсякденних турбот? Втілити мрію про повноцінне заміському відпочинку дозволить побудована на ділянці веранда або тераса до будинку. Крім функціональних властивостей, такі споруди несуть і дизайнерську задумку, надаючи зовнішнього вигляду котеджу або дачі єдиний закінчений образ по-справжньому комфортного житла. Сьогодні як для зовнішнього так і для внутрішнього оформлення веранди або тераси існує безліч конструкцій, стилів і дизайнів. Для тих, хто вибирає, яку прибудувати веранду до будинку, проекти, фото і макети стануть відмінним натхненням.

Веранда або тераса — в чому відмінності?

Часто люди не знають, чим відрізняється веранда, прибудована до будинку, від тераси, тому плутають поняття між собою, або, взагалі, вважають значення цих слів синонімами. Саме тому перш, ніж замислюватися над будівництвом, потрібно розібратися у відмінностях будівель і вирішити, що підійде вам.

Веранды и террасы, пристроенные к дому: фото, схемы и рисунки по созданию террасы
Одноповерховий будинок з відкритою верандою і примикає до нього терасою
Джерело houzz.com

Веранда

Веранда може бути закритого або відкритого типу. Для споруди зводять фундамент і використовують різні матеріали: полікарбонат, скло, цегла або дерево. Вона може відігравати роль літньої кухні, їдальні, зимового саду. Розташовується така споруда зазвичай з боку головного входу або другого виходу у двір.

У тому випадку, якщо планується цілорічне використання прибудови, то необхідно утеплити стіни, зробити гідроізоляцію, встановити систему опалення.

Прибудована веранда до будинку може виконувати більшу кількість функцій, ніж тераса:

 • річна вітальня;
 • їдальня;
 • кухня;
 • спортзал;
 • зимовий сад;
 • передпокій або тамбур;
 • комора.

Якщо є бажання прибудувати веранду до будинку своїми руками, проекти, фото та інші візуальні матеріали допоможуть визначитися з дизайном. Хоча краще буде скористатися допомогою професіоналів.

Види веранд

Веранда може бути виконана з різноманітних матеріалів. Деякі дизайнери радять віддати перевагу тому, з якого побудований будинок. Але це не принципово, вибір залежить тільки від особистих переваг і задумів власника основного будови.

Відмінність між матеріалами основної будівлі з сировиною для зведення споруди, як і їх комбінування, може виділити веранду, підкреслити акцент на одній з будівель або загострити увагу на якому-небудь окремому аспекті споруди.

Веранды и террасы, пристроенные к дому: фото, схемы и рисунки по созданию террасы
Веранда з панорамним склінням
Джерело inar.de

Основні будівельні матеріали для веранди

 • Дерево. Найбільш підходить під будівництво веранди до дерев’яного будинку. Зводять дерев’яну веранду з бруса і дощок.
 • Цегла. Така прибудова вимагає більш серйозного підстави, ніж дерев’яна. Щоб цегляна конструкція не виглядала громіздко, варто використовувати більше віконних прорізів.
 • Метал. Такий матеріал підходить для літньої веранди, велика частина якої засклена.
 • Більш дешевої і надійною альтернативою скла та металу може стати полікарбонат – сучасний матеріал на пластиковій основі, добре пропускає сонячні промені, що зберігає тепло і захищає від вітру. Його особливістю є те, що він легко гнеться і дає можливість надати споруді будь-яку форму.
 • Будівельних матеріалів, з яких можна звести веранду безліч, вибір залежить тільки від власного бажання і наявних ресурсів господаря будинку. Можна використовувати відразу кілька матеріалів, комбінуючи їх, і надаючи унікальний естетичний вигляд прибудові і будинку в цілому.

  Єдине, що варто врахувати, чим більшу вагу і тиск чинить будова, тим потужніше для нього потрібно фундамент.

  Веранды и террасы, пристроенные к дому: фото, схемы и рисунки по созданию террасы
  Простора веранда в двоповерховому будинку
  Джерело prefer.ru.net

  Веранди відкриті і закриті

  За своїм типом веранда може бути відкритою або закритою. Розглянемо обидва варіанти.

  Закрита веранда

  Закрита веранда – приміщення, яке продовжує простір будинку. Такий тип дає максимальну кількість варіантів використання приміщення. Конструкції можуть бути глухими або орними (перетворюються у відкриті). Скління допомагає зберегти візуальний контакт з пейзажем, створити комфортні умови для мешканців приміщення, захистити ганок. Утеплення та опалення в зимовий період дозволять створити додаткову кімнату на веранді, і можливість знаходиться там в холоди.

  Розташувати прибудову бажано з урахуванням попадання в неї якомога більшої кількості світла. Обстановка не повинна бути важкою і давить, краще залишити якомога більше вільного простору, на вікна повісити фіранки, створити теплу затишну атмосферу.

  Веранды и террасы, пристроенные к дому: фото, схемы и рисунки по созданию террасы
  Відкрита веранда підійде тільки для літнього відпочинку
  Джерело pinterest.pt

  Відкрита веранда

  Конструкція відкритої веранди більш проста в порівнянні з закритою. Вона може бути оформлена у вигляді закритого навісу з поручнями, який є продовженням ганку. Проект цієї споруди не вимагає дотримання будь-яких архітектурних умов, і може бути підготовлений вже після будівництва будинку або котеджу.

  Відкрита веранда, прибудована до будинку, робить можливим організувати комфортний відпочинок на свіжому повітрі. Слід звернути увагу на обстановку, підбираючи меблі з урахуванням певних якісних характеристик – вона повинна бути стійка до впливу навколишнього середовища, переносити УФ-промені, не вимагати серйозного догляду.

  Побудова відкритої веранди вимагає набагато менше матеріальних витрат, часу і сил. Найбільше вона підходить господарям, у яких немає бажання використовувати її взимку, а просто хочеться затишно організувати свій заміський дозвілля влітку.

  Недоліками відкритої веранди виступають:

  • обмеження функціональності будови;
  • використання тільки в літній період;
  • необхідність використання матеріалів, стійких до несприятливих погодних умов.

  Основною функцією відкритої веранди є отримання задоволення від перебування на свіжому повітрі і можливість милуватися новим видом.

  Можна поєднати відкритий і закритий тип прибудови. Наприклад, повісити штори з щільної тканини, встановити високі відкриваються віконні прорізи, або зробити огорожу з сітки.

  Веранды и террасы, пристроенные к дому: фото, схемы и рисунки по созданию террасы
  Відкрита тераса ступінчаста
  Джерело sadovodu.com

  Тераса

  Тераса, прибудована до будинку, являє собою майданчик, не вимагає заливки фундаменту, встановлену на трохи підняте над землею основу. Вона може перебувати з одного боку будинку, зливатися з ганком або бути окремо стоять об’єктом. Конструкція тераси не включає вікон і дверей, але має дах чи навіс і огорожі. Вибираючи терасу, варто звернути особливу увагу на покриття підлоги, воно повинне бути стійке до прямого впливу природних факторів: дощу, снігу, сонячних променів.

  Найчастіше тераса виконує наступні функції:

  • річна вітальня;
  • їдальня;
  • ігрова кімната для дітей;
  • місце прийняття сонячних ванн.

  Відкрита тераса, прибудована до будинку, стане хорошим місцем отримання естетичного задоволення від навколишнього пейзажу

  Веранды и террасы, пристроенные к дому: фото, схемы и рисунки по созданию террасы
  Невелика тераса з навісом
  Джерело toldospozuelo.net

  Особливості конструкції тераси

  Варіантів будови тераси безліч, як для активного, так і пасивного відпочинку в літній сезон. Але перед початком проектування конструкції потрібно визначити умови, від яких буде залежати її розмір і функціональність.

  Сюди відносяться:

  • визначення виду основи під будівництво утрамбований грунт або зведений фундамент;
  • вибір матеріалу для покриття підлоги;
  • визначення необхідних предметів меблів, їх розташування;
  • прийняття рішення про те, що приміщення буде повністю відкритим простором або частково закритим об’єктом.

  Відео опис

  У цьому відео ми розповімо як побудувати веранду своїми руками:

  В якості підстави можуть виступати стійки і балки, що плавно переходять у частину конструкції або примикають до неї. На такі балки можна встановлювати покрівельне покриття, об’єднує терасу з ганком.

  Встановлювати таку відкриту споруду можна відразу на грунт, тільки його потрібно попередньо підготувати. По суті цим сильно відрізняється прибудова до будинку веранди і тераси (фото демонструють відмінність). Якщо мається на увазі наявність підлоги з дерева, то матеріал необхідно попередньо обробити спеціальними складами, що захищають від вологи.

  Сам пол робиться так, щоб вода могла швидко стікати з нього. Під самою прибудовою необхідно розташувати водозбірник з лотком або трубою, виводить воду за межі тераси.

  Тераса, має такі особливості:

 • У більшості випадків, це просто дерев’яний настил без стін, лише огороджений перилами.
 • Розташувати терасу можна біля однієї стіни будинку, також, можна охопити кут будівлі або частину периметра будівлі.
 • Площа зазвичай залежить від розмірів ділянки. Велика тераса дозволить організувати на ній кілька зон і вмістити велику кількість людей.
 • Оснащення тераси додатковими елементами, такими як дах, стіни, перила, скляні отвори, постачання гойдалками, гамаком і навіть танцювальним майданчиком, залежить від особистих переваг. Правильно прибудована тераса до будинку легко впишеться в навколишній ландшафт, дозволяючи насолоджуватися ним повною мірою. Тим, хто не любить спонтанних рішень, варто використовувати при зведенні тераси до дому проекти, фото яких представлені у великих кількостях.

  Веранды и террасы, пристроенные к дому: фото, схемы и рисунки по созданию террасы
  Відкрита веранда під навісом з переходом на терасу
  Джерело opravovat-um.blogspot.com

  Види терас

  Існує велика кількість відкритих майданчиків для відпочинку на заміській ділянці з котеджем або дачею.

  В залежності від конструктивних особливостей буває:

 • Тераса, прибудована до будинку. Вимагає підстави, прилаштовується до будівлі, може бути виготовлена з різних матеріалів: металеві стійки, дерево або цеглина. За типом буває відкрита і напівзакрита. Більше всього схожа з верандою до дачного будинку.
 • Будівля, що стоїть окремо. Розташовуватися може в будь-якому доступному на ділянці місці. Будується вона на бетонний фундамент, не більше 10 см над рівнем землі, може бути оснащена каміном. Вимагає вологостійких матеріалів, так як відкрита з усіх боків.
 • Будова вздовж периметра будинку. Потребує стійкому фундаменті, здатному витримати конструкцію, і прив’язки до стін будівлі. Вона може бути повністю відкритою мати часткові огорожі, або скління. Якщо потрібно, встановлюється ганок для підйому на майданчик.
 • Веранды и террасы, пристроенные к дому: фото, схемы и рисунки по созданию террасы
  Веранда з піччю-мангалом з цегли
  Джерело doma-klyuch.ru

  Залежно від матеріалу, будова може бути:

  • Цегельним. Цей матеріал – найміцніший і невибагливий у догляді. Щоправда, споруда з нього потребує часу та чималих фінансових витрат.
  • Дерев’яна тераса. Не вимагає обов’язкової закладки підстави, так як дерево – дуже легкий матеріал. Але потребує обробки спеціальним складом, що продовжує термін служби дерева.

  Вибір типу будівлі залежить від площі ділянки, розташування на ньому будинку й саду, наявність водойми або басейну на ділянці, також варто звернути увагу на матеріал, з якого побудований будинок.

  Виходить, що тераса – це відкрита споруда, призначена для літнього відпочинку, веранда ж, крім цієї функції, є захистом зовнішніх стін і вхідних дверей будівлі від погодних умов. У деяких випадках веранда використовується взимку як додаткове приміщення, що збільшує корисну площу будинку.

  Веранди більш популярні в районах з холодним кліматом, мінливими погодними умовами і перепадами температур. Тераси ж частіше використовують в місцях більш теплого клімату, де зимовий період становить меншу частину року. Веранди і тераси до дому, фото яких представлені в статті, демонструють цю різницю.

  Правильне розташування веранди і тераси – на що звернути увагу?

  Перш, ніж почати будівництво, потрібно вирішити, де буде розташовуватися тераса або веранда до будинку, проекти та фото готових об’єктів допоможуть приблизно уявити як повинна в цілому виглядати конструкція. І ще варто врахувати наступні фактори:

  • тривалість освітлення сонцем обраної сторони будівлі або ділянки;
  • вид, що відкривається з майданчика;
  • властивості та характеристики ґрунту;
  • дизайнерське рішення будинку і ландшафту.

  Веранды и террасы, пристроенные к дому: фото, схемы и рисунки по созданию террасы
  Схема правильної веранди
  Джерело lixovew.kapigyzes.ru.net

  Форма тераси може бути прямокутною, круглою, багатогранною, а також мати кілька ярусів. Багаторівневі споруди дуже вигідно виглядають і надають особливий вигляд котеджу, також при такому конструюванні відсутня потреба в сходинках.

  Також, ще до створення проекту веранди або тераси необхідно:

 • Визначитися з площею будови, розрахувати скільки людина буде перебувати в приміщенні, визначити його основне призначення.
 • Продумати розташування даху, вона повинна захищати від виснажливого сонця в спекотний день, а також стати перешкодою для дощу.
 • Підібрати матеріал, від нього залежить, в тому числі і ціна зведення прибудови. Потрібно реально оцінити свої можливості, вже від цього відштовхуватися у визначенні масштабів будівництва.
 • Після проведення аналізу всіх факторів будівництва, можна починати проектування споруди, потім шукати будівельну компанію, враховуючи при цьому свої розрахунки. Підійти до цього варто з відповідальністю і уважністю, інакше якість та зовнішні характеристики готового будови виявляться не такими, як хотілося спочатку. Якщо не враховувати всіх факторів, не буде відповідати прибудова до будинку веранди і тераси фото, та проекту, які були обрані в якості зразка, як мінімум за якістю. Щоб цього не сталося, краще зважити всі за і проти і звернутися до фахівців, які зроблять все «під ключ».

  Особливості проектування та будівництва

  Перед початком проведення будівельних робіт необхідно розробити план веранди і тераси до будинку, скласти кошторис витрат. Це значно підвищить якість будови, позбавить від помилок. При підготовці проекту, потрібно врахувати умови експлуатації, функції, які буде виконувати зводиться допоміжне приміщення.

  Веранды и террасы, пристроенные к дому: фото, схемы и рисунки по созданию террасы
  Схема складання каркаса веранди
  Джерело ok-berta.ru

  Особливості будівництва тераси

  Особливості будівництва тераси залежать від вибраного матеріалу: блоки, метал, дерево, цегла. Перевагою дерев’яної тераси є необов’язкова установка фундаменту або використання підстави для легких конструкцій у вигляді стовпчиків або паль. Важкий камінь і цегла вимагають фундаментної основи, краще, якщо підстава цегляної тераси буде об’єднано з фундаментом будинку.

  Майданчик підлоги слід встановлювати на рівні від півметра до метра над землею, трохи нахиляючи у бік зливу води. Далі, слід установлення опорних конструкцій, що виробляється з урахуванням інженерних характеристик матеріалу, використовуваного для будівництва. На опорах монтується каркас даху, пов’язаний з будинком, і укладається покрівля.

  Потім, можна приступати до обробки. Внутрішнє оформлення може бути будь-яким, в залежності від побажань господаря будинку і призначення зведеної прибудови.

  Веранды и террасы, пристроенные к дому: фото, схемы и рисунки по созданию террасы
  Веранду можна прилаштувати до вже готового будинку
  Джерело samozvetik.ru

  Будівництво веранди

  Перше, що необхідно – це фундамент, він повинен відповідати тому, що використовується під будинком. Наступний крок – укладання статевих лаг, і прикріплення конструкції до стіни будівлі. В якості підлоги підійде оброблена дошка, яку згодом можна покрити лаком або пофарбувати.

  Встановлений каркас обшивається дошками, полікарбонатом або остекляется, потім монтується дах, двері та вікна. Проводиться електрична проводка, та опалення (якщо воно передбачається). У тому випадку, якщо веранда буде житловим приміщенням взимку, необхідно зробити утеплення будь-яким матеріалом, який вас більше влаштовує і відповідає кліматичним умовам.

  Дах зазвичай має односкатную форму, кут нахилу повинен бути таким, щоб на даху не затримувалися сніг і дощ. Для покрівлі краще підібрати той же матеріал, що використовувався для даху основної будівлі.

  Відео опис

  100 варіантів гарних терас дивіться у наступному відео:

  Веранда, як прибудова до одноповерхового будинку, може стати улюбленим місцем всіх домочадців при дотриманні правил і технології будівництва. Правильна організація простору в приміщенні, дозволяє досягти максимально комфортних умов. Як видно з усього сказаного, будівництво тераси і веранди не таке вже складне питання. При роботі кваліфікованих будівельників така прибудова стане продовженням будинку, доповнить його зовнішній вигляд, збільшить простір і стане місцем відпочинку, проведення вечірок, організації дитячих ігор. Веранди і тераси, прибудовані дому, фото яких представлені в тексті, допоможуть намітити більш вдалий варіант для конкретного ділянки, але за проектом краще звернутися до професіоналів.

  На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими проектами заміських будинків від будівельних компаній, представлених на виставці будинків Малоповерхова Країна.

  Оцінок 0