Верстат для гаража: фото, креслення, види (металевий, дерев’яний), особливості конструкції, покрокова інструкція

Першочергове завдання верстата для гаража — створення ергономічного робочого простору для слюсарних і столярних робіт. У статті розповідається про різновиди робочих столів і особливості їх конструкцій. Пропонований нижче матеріал містить інформацію про плюси і мінуси дерев’яних і металевих моделей та особливості їх комплектації. Ви познайомитеся з критеріями вибору обладнання та організацією робочого місця.

Верстак для гаража: фото, чертежи, виды (металлический, деревянный), особенности конструкции, пошаговая инструкция

Повний порядок на робочому місці Джерело mcahamilton.org

Про види верстаків

Власники автомобілів регулярно стикаються з необхідністю виконання різноманітних ремонтних робіт. Для всіх, хто займається столярною і слюсарною справою (неважливо, на професійному чи аматорському рівні), грамотне оснащення робочого місця допомагає економніше розподіляти сили і час, а також забезпечує кращий результат. На роль універсального обладнання, придатного для експлуатації в гаражних умовах, підходить верстак.

Спочатку верстак виник як теслярська робоче місце, призначене для обробки деревини. З появою різноманітного (в тому числі електричного) обладнання і поділу професій, верстак став спеціалізуватися. Сьогодні, крім теслярських, існують столярні і слюсарні верстаки, а також комбіновані різновиди.

Верстак для гаража: фото, чертежи, виды (металлический, деревянный), особенности конструкции, пошаговая инструкция

Прадід сучасних моделей Джерело pinterest.com

Базова комплектація

Верстаком в гаражі називають обладнаний робочий стіл, що складається з різноманітних модульних елементів, в число яких входить:

 • Металевий каркас (стіл). Його конструкція розрахована на солідну вагу, від 70 до 300 кг (залежно від моделі). Столи, призначені для роботи з важкими і великими деталями (наприклад, колесами), зміцнюються додатковими діагональними сполуками.

 • Стільниця для столярних і слюсарних робіт. Залежно від виконуваних функцій вона може бути зроблена з оцинкованої або нержавіючої сталі, ДСП, фанери. Запас міцності стільниці розрахований так, щоб витримувати динамічні і ударні навантаження, контакт з хімічно активними речовинами.

 • Аксесуари. Верстат служить не тільки робочою зоною, але і місцем зберігання інструментів, запасних деталей та іншої оснастки. Тому обов’язкові складові конструкції — тумби, екрани, драйвери (висувні ящики), полиці, навісні власники.

Верстак для гаража: фото, чертежи, виды (металлический, деревянный), особенности конструкции, пошаговая инструкция

Кожна річ на своєму місці Джерело interstroy.info

Критерії вибору: дерево або метал

Для багатьох автолюбителів гараж є другим домом, тому до його облаштування вони підходять з належною увагою. Особливо відповідальним моментом є придбання верстата; критерієм вибору може слугувати мета, для якої він призначений. У більшості випадків таке обладнання встановлюється для виконання наступних робіт:

 • Для регулярного техогляду та підтримки стану автомобіля.

 • Для дрібних слюсарних робіт, невеликого ремонту, виправлення дефектів, пов’язаних з обслуговуванням будинку і присадибної території.

 • Якщо слюсарне або столярна справа — частина вашого хобі.

Перше питання, що встає при виборі — матеріал виготовлення. Зустрічаються дерев’яні (найчастіше саморобні) і металеві верстаки, пропоновані різними виробниками, як вітчизняними, так і зарубіжними.

Верстак для гаража: фото, чертежи, виды (металлический, деревянный), особенности конструкции, пошаговая инструкция

Робоче місце для душі Джерело nw1ab.ru

Дерев’яні верстати

Дерев’яний верстат в гараж, виконаний повністю або частково з деревини, підходить для періодичної і недовгої роботи з нескладними деталями; він погано підходить для обробки складних металевих компонентів. Каркас таких моделей виконується з деревини міцних порід (бук або дуб) і закріплюється саморізами. Стійкість столу забезпечується додатковими розпірками, поперечними або х-подібними. Дерев’яні моделі, як правило, оснащуються полицями або ящиками для зберігання. Дерев’яна стільниця по краю обробляється металом.

Поширеною моделлю є конструкція з двох масивних тумб, сполучених між собою стільницею. Такий варіант виглядає досить практичним, оскільки вирішує більшість проблем, пов’язаних з розміщенням інструментів. Незважаючи на відносну дешевизну і хорошу (хоча і дещо обмежену) функціональність, багато хто вважає, що верстат в гараж з дерева має значні мінуси:

 • Дерев’яний слюсарний стіл не розрахований на серйозну навантаження.

 • При посиленої експлуатації термін служби каркаса значно скорочується.

Верстак для гаража: фото, чертежи, виды (металлический, деревянный), особенности конструкции, пошаговая инструкция

Дерев’яний верстат Джерело whilesafe.blogspot.com

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу монтажу металоконструкцій. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна, відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

 • Площа столу не дозволяє розміщувати декілька видів обладнання одночасно.

 • Дерев’яна поверхня стільниці під дією хімічних агентів (фарб, розчинників) і металевого пилу з часом приходить в непридатність, а сліди мастил залишаються назавжди.

 • Дерево — матеріал пожежонебезпечний; в поєднанні з розташованої по сусідству колекцією хімічних речовин це властивість багаторазово зростає.

Металеві верстаки

Щоб зібрати функціональний слюсарний стіл з металу, буде потрібно спеціальне обладнання і навички роботи з металом (фрагменти з’єднуються за допомогою зварювання). Моделі з металу, зібрані в цехових умовах, мають міцну конструкцію і сучасним дизайном. Незважаючи на більш високу ціну, обумовлену вартістю металу і більш складним процесом складання, металеве обладнання має чимало переваг, до числа яких входить:

 • Довгий термін експлуатації. Моделі з нержавіючої сталі можуть похвалитися терміном бездоганної служби 50 років.

Верстак для гаража: фото, чертежи, виды (металлический, деревянный), особенности конструкции, пошаговая инструкция

Металевий верстак Джерело shkaf-nsk.ru

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про будівництво льоху в гаражі.

 • Великий вибір моделей і їх комплектацій. Виробниками пропонуються варіанти як універсальні, так і з вузькою спеціалізацією.

 • Багатофункціональність. Ви можете виконувати будь-які види робіт, включаючи точіння, різання, шліфування.

 • Мобільність і компактність. Багато моделі можна розбирати повністю або частково, а при необхідності додавати нові інструменти (лещата, затискачі).

 • Невелика вага при збереженні міцності. Стільниця стійка до деформацій і пошкоджень (подряпин).

 • Мінімальний догляд. Конструкція характеризується підвищеною стійкістю до корозійних процесів і не потребує фарбування. Прибирання металевого пилу і стружки з поверхні стільниці не займає багато часу.

Відео опис

Про огляді верстаків в наступному відео:

Параметри верстата

Щоб визначитися з розмірами верстата, необхідно зрозуміти, яку площу в гаражі ви готові виділити під робоче місце. Вибір конструкції для облаштування гаража ґрунтується на кількох показниках:

 • Глибина. Більшість гаражів мають скромні габарити. З урахуванням цього обмеження для застосування в домашніх умовах переважні слюсарні верстаки з глибиною (шириною) стільниці, не перевищує 0,5-0,6 м.

 • Довжина. Важливий параметр, який не варто зменшувати без крайньої потреби. Чим довше стільниця, тим зручніше на ній виконувати слюсарні роботи, встановлювати допоміжні інструменти. Якщо передбачається використання кругової пилки або електричного лобзика, під ці роботи також доведеться виділити частину стільниці. Практично, більшість господарів гаражів воліють встановлювати верстаки довжиною близько 1,5-2 м.

Верстак для гаража: фото, чертежи, виды (металлический, деревянный), особенности конструкции, пошаговая инструкция

Компактність — одне з переваг Джерело koffkindom.ru

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про розрахунок гаража на 1 машину.

 • Висота верстака у гаражі. Визначається зручністю для власника і залежить від його зростання. У середньому зручною вважається розташування стільниці на рівні середини кистей рук (якщо стояти поруч).

 • Технічний зазор. Для якісного прибирання зручно, щоб нижня частина конструкції була піднята над підлогою на 15 див.

 • Міцність. Необхідною міцністю володіють зварні конструкції з опорою несучої рами на 6-8 ніг. Оскільки більша частина робіт по обслуговуванню автомобіля — слюсарні, металевий верстак стане оптимальним вибором.

 • Функціональність. Щоб робота була комфортною, просторою стільниці не достатньо. Велике значення набувають стелажі, полиці і ящики. Всі вони повинні розміщуватися на зручній відстані від робочої зони; добре, коли інструмент, точки харчування, матеріали і ємності для дрібних предметів не заважають виконувати роботу, але завжди знаходяться під рукою.

Відео опис

Про слюсарну верстаку в наступному відео:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про варіанти гаражного опалення.

Організація робочого місця

У середньостатистичному гаражі не так вже й багато вільного простору. Крім компактності, критерій, що впливає на параметри робочого столу — це обсяг робіт, яким ви збираєтеся присвячувати свій час. Якщо передбачається, що ви будете не тільки свердлити і забивати цвяхи, але і займатися більш складними маніпуляціями, варто подумати про столі більшого розміру. Періодичну обробку деталей або заготовок зручніше виконувати, якщо лещата і верстат для заточування або свердління знаходяться в зібраному стані. Власнику гаража доведеться знайти рішення ще для кількох завдань:

 • Зберігання. Через обмеженість простору на верстак покладається ще одна важлива задача — забезпечення зручних умов зберігання. Правильний верстат використовується не тільки в якості робочого столу, але і як зручне вмістилище витратних матеріалів, запчастин та інструментів.

Верстак для гаража: фото, чертежи, виды (металлический, деревянный), особенности конструкции, пошаговая инструкция

Коли все під рукою Джерело tr.pinterest.com

 • Вибір місця. Специфічною гаражної завданням є вибір місця для робочого столу. Необхідно дотримати дві умови. По-перше, відстань між автомобілем і верстатом і полицями в гаражі має становити не менше одного метра. Друга умова полягає в тому, що вам повинно бути зручно працювати поруч з машиною, без ризику пошкодити її.

 • Підключення до електромережі. Електрифікація повинна бути безпечною, що враховує вплив вологи і агресивних рідин, звичайних для гаражних робіт. Електропроводку необхідно укласти в пожежобезпечну гофру або заховати в штроби. Якщо у вашого електрощитка металевий корпус, його в обов’язковому порядку необхідно заземлити.

Верстак для гаража: фото, чертежи, виды (металлический, деревянный), особенности конструкции, пошаговая инструкция

Автомобіль не повинен служити перешкодою Джерело yasminroohi.com

 • Освітлення. Враховуючи, що в гаражі завжди є тіньові зони (від автомобіля, полиць і стелажів), практичним варіантом стане комбінована система з декількох джерел світла, призначених для різних завдань. Над верстатом, у зоні проведення робіт, зручно встановити яскраву поворотну лампу, захищену абажуром. Лампу можна зробити знімною; також її зручно вмонтувати у верстат, а не закріплювати на стіні — якщо ви захочете пересунути стіл, проблем з електрифікацією не виникне.

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про внутрішню обробку гаража.

Особливості моделей

Верстати, що випускаються серійним способом, зручні тим, що їх характеристики задаються під час виробництва і відповідають їх призначенню. Залежно від того, в яких технічних умовах буде працювати той чи інший верстат, різні моделі можуть мати наступні параметри:

 • Матеріал стільниці. Вологостійка фанера або МДФ, покриті оцинкованим металом. Товщина стільниці варіюється в межах 24-30 мм.

Верстак для гаража: фото, чертежи, виды (металлический, деревянный), особенности конструкции, пошаговая инструкция

Професійний підхід Джерело extxe.com

 • Припустиме навантаження на стільницю. Серійні моделі допускають навантаження в 300-350 кг Верстат посиленою серії розрахований на 400 кг і більше.

 • Припустиме навантаження на полицю в тумбі — 20-30 кг, на верстачную полицю — до 40-50 кг

 • Захист. На тумбу може встановлюватися замок, ключовою або: підвищеної секретності (штифтової).

 • Комплектуючі. Різноманітні полиці, власники, екрани і гачки.

Верстаки заводського виготовлення поставляються в розібраному вигляді; по конструкції їх можна розділити на три групи:

 • Бестумбовые. Ідеальний невеликий верстат для гаража скромних розмірів. Проста в збірці конструкція характеризується достатнім розміром робочої поверхні, яка при необхідності складається (відкидний верстак). Стійкість забезпечується регульованими ніжками. Бестумбовые моделі можуть додатково комплектуватися шухлядами на підшипникових направляючих.

Відео опис

Про організацію робочого місця в наступному відео:

 • Однотумбовые. Надійна збірна конструкція з посиленою стільницею і вагою 96-105 кг. Такий верстат оснащений як зручною робочою поверхнею, так і тумбою з драйверами (висувними шухлядами на кулькових направляючих, що мають різну висоту) або полицями переставного типу. Ящики блокуються центральним замком. Деякі моделі комплектуються інструментальною панеллю.

 • Двотумбові. Вага таких моделей становить 100-115 кг; вони комплектуються двома драйверами з різними по висоті ящиками. Максимальна допустима навантаження на кожен ящик (при рівномірному розподілі) становить 30 кг У комплект може входити перфорований екран — панель, призначена для розміщення власників і гачків.

Верстак для гаража: фото, чертежи, виды (металлический, деревянный), особенности конструкции, пошаговая инструкция

Комбінований верстат Джерело searsoutlet.com

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про гараж-невидимку.

Висновок

Робочий стіл для гаража — різновид промислової меблів, яка повинна мати підвищену зносостійкість і бути зручними в повсякденному використанні. Дані властивості допомагають господареві повністю зосередитися на роботі, тим самим знижуючи ризик випадкового травматизму. Верстат для гаража буде максимально ефективним, якщо його характеристики (вантажопідйомність, габарити, оснащеність) будуть відповідати вирішуваним задачам.

Оцінок 0