Вибір є і в обробці коридору

 
 Выбор есть и в отделке коридора

Незважаючи на те, що передпокій і коридор в квартирі відносять до допоміжних приміщень , їх дизайн дуже важливий для загальної композиції інтер’єру. Розглядаючи варіанти обробки передпокою або коридору потрібно враховувати, що в цих невеликих приміщеннях найчастіше відсутнє природне освітлення.

Тому слід заздалегідь дізнатися, які в цьому випадки кольори будуть виглядати виграшно, а які ні, і чим краще обробити коридор. З вибором кольору остаточно визначитися можна в процесі обробки. А ось чим в передпокої або коридорі передбачається обробити стіни потрібно знати ще до початку опоряджувальних робіт, оскільки від цього багато в чому буде залежати спосіб підготовки поверхні.

Зрозуміло, стіни повинні бути очищені від попереднього покриття. Якщо передбачається обшити стіни, одним з оздоблювальних матеріалів, приміром, панелями, то можна обійтися без вирівнювання поверхонь. Навіть з урахуванням того, що для обшивки панелями з пластику потрібно монтувати каркас з брусків або металопрофілю цей варіант обробки обійдеться дешевше інших. Однак у тісному передпокою і вузькому коридорі робити обшивку стін небажано. Монтаж обрешітки хоч ненабагато, але все-таки зменшить простір в цих і без того невеликих приміщеннях.

Для деяких видів оздоблювальних робіт дуже важливо зробити поверхню стіни ідеально рівною. Вибравши один з таких варіантів обробки потрібно обов’язково добре вирівняти поверхні стін, оскільки від цього багато в чому залежатиме отриманий результат.

Варто подумати, чим обробити

Серед матеріалів, що використовуються сьогодні в обробці приміщень є, як створені за новітніми технологіями, так і традиційно застосовувані кошти, але з кращими характеристиками і новим дизайном.

Фарбування стін і покриття декоративною штукатуркою

В передпокої і коридорі стіни можна пофарбувати акриловими або латексними фарбами. Вони, звичайно, трохи дорожче, фарб на ПВА, але довговічність пофарбованої ними поверхні і якість покриття відповідають їх ціною. Багата гама кольорів фарб дозволяє отримати покриття поверхні будь-якого бажаного відтінку.

Наприклад, з допомогою декоративних фарб, що недавно з’явилися у продажу вдається створити імітацію, який або фактури або певний малюнок. Завдяки різним мінеральних і полімерних добавок, що входять до складу фарб можна отримати ефект бархатистою шовкової поверхні. Декоративна фарба добре лягає, як на оштукатурені, так і дерев’яні поверхні. Безперечною перевагою даних фарб є те, що в їх складі немає компонентів, здатних завдати шкоди здоров’ю людини.

Якщо фарба здасться занадто дорогий, можна пофарбувати стіни в коридорі і звичайною фарбою. А в якості прикраси використовувати різні елементи декору контрастного кольору з пофарбованою поверхнею. Пофарбовані темною фарбою стіни можна прикрасити елементами, виготовленими з білосніжного спіненого поліуретану.

Крім фарб можна одержати гарну поверхню, оздобивши стіни декоративною штукатуркою. Вона за своїм складом і одержуваному результату схожа з декоративними фарбами. Завдяки великій різноманітності фактур і забарвлень декоративна штукатурка вписується в будь-який інтер’єр і добре поєднується практично з усіма оздоблювальними матеріалами.

Шпалери в коридорі і передпокою

Обклеювання стін шпалерами – один з найбільш доступних і популярних варіантів оздоблення коридору. З їх допомогою можна змінити зовнішній вигляд приміщення, візуально збільшивши його, зробивши світліше, що дуже важливо для невеликого коридору чи передпокою, де немає природного освітлення.

Смугасті шпалери в коридорі або передпокою

Мабуть, це найкращий варіант обробки цих приміщень. Шпалери в смужку в інтер’єрі передпокою здатні змінити зорове сприйняття простору кімнати. Щоб вертикальні смужки не позичали візуально приміщення краще обклеювати шпалерами стіну ні до стелі, а на 23 висоти.

Шпалери з великим малюнком в інтер’єрі коридору

Такі шпалери дуже добре виглядають в коридорі. Але не варто обклеювати ними повністю стіни, інакше домінуючи вони можуть почати красти і без того невелику площу. Краще обклеїти ними тільки частину висоти або одну з двох протилежних стін.

Рідкі шпалери в передпокої

За допомогою рідких шпалер можна вдало приховати невеликі нерівності стін. Представляючи собою рідку масу, яку можна порівняти зі штукатуркою, шпалери покривають повністю стіну без швів.

Об’єднані шпалери в передпокої і коридорі

Об’єднані шпалери на стінах коридору чи передпокою можна вважати вигідним варіантом обробки. Вони дозволять поєднувати різні відтінки і малюнки, розділивши стіну на дві частини. Внизу можна наклеїти більш темні шпалери, при цьому верхню частину стіни зробити світліше або зовсім контрастною. Подібний прийом підійде для коридору чи прихожої, оклеив темними шпалерами найбільш загрязняющуюся нижню частину стіни, можна зробити менш помітними різні плями.

Тепер ви знаєте, що при обробці таких невеликих приміщень, як коридор або передпокій теж можна вибрати найбільш підходящий обробний матеріал.

Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні