Вибір будівельної компанії на ринку заміської нерухомості

Купуючи будь-яку нерухомість, компанію-продавця необхідно вибирати ретельно. Пам’ятайте, на ринку новобудов клієнтів захищає договір пайового будівництва, а на ринку заміського будівництва такого правового регулювання практично немає.

Заміський будинок найчастіше є не єдиною житловою площею. Його придбання можна віднести до розкоші. І якщо виникнуть юридичні складнощі, навіть суд може вирішити питання не у вашу користь. Убезпечити себе при купівлі будинку можна тільки перевіряючи і ретельно з’ясовуючи всі нюанси та аспекти майбутньої угоди.

Выбор строительной компании на рынке загородной недвижимости
Тільки ретельна попередня перевірка допоможе вам уникнути шахрайства
Джерело citydesign.pl

Чи є у забудовника сайт

Перш за все, необхідно зібрати всю інформацію про забудовника. Девелопер – особа, котрій ви повинні довіряти, а його репутація та фінансова спроможність не повинні викликати у вас сумніви.

Почати краще з офіційного знайомства, а саме – з вивчення сайту. У чесній компанії всі необхідні документи знаходяться у вільному доступі. На сайті також повинна бути вся необхідна інформація про забудовах.

Відео опис

У цьому відео обговоримо як вибрати будівельну компанію? А НеМихаил дасть свій чек лист по будівництву будинку:

Сайт в даний час – обличчя компанії. Саме через нього найчастіше відбувається перше знайомство з клієнтом, а тому серйозна організація, зацікавлена в тому, щоб перше враження про неї було позитивне, не буде скупитися на трафік і програмістів. Все повинно працювати добре і швидко, дизайн не повинен заважати сприйняттю інформації. Якщо ж загальне враження про сайт «наколінній виробі», а сторінки вантажаться повільно і весь час підвисають, то варто задуматися про зацікавленість власників сайту у власному позитивному іміджі.

Выбор строительной компании на рынке загородной недвижимости
Якісний сайт з наявністю контактів та сканів всіх документів, які можуть зацікавити потенційного клієнта – це обличчя будь-якої сучасної компанії
Джерело kr.123rf.com

«Прозорість» доступної інформації

Після першого враження можна приступати і до більш ретельного ознайомлення: вивчення інформації в спеціалізованих ЗМІ та на форумах. Але варто пам’ятати і про недобросовісної конкуренції, коли один проект «обливає брудом» конкурентів.

Цікавитися взагалі варто усім. Андрій Казаков, директор департаменту продажів корпорації GOOD WOOD, переконаний, що вибір варто зупиняти на прозорих компаніях: «Повинні бути зрозумілі всі процеси, а всі відповідальні за них особи активно спілкуватися з клієнтами. Наприклад, у нас викладені на сайті контакти абсолютно всіх співробітників. Замовники мають можливість написати як керівника, так і рядового працівника при необхідності». Експерт також вважає, що оцінюючи компанію, необхідно враховувати її досвід: кількість побудованих і споруджуваних проектів. І, безумовно, слід наживо дивитися на всі побудовані будинки, так як фотографії можуть розходитися з реальністю, а при можливості розмовляти з людьми, які живуть в готових проектах.

Выбор строительной компании на рынке загородной недвижимости
Краще всього наживо поспілкуватися з тими, хто вже живе в будинках, побудованих компанією
Джерело youtube.com

Сергій Цыгаменко, президент Асоціації будівельників за технологією СІП, радить не нехтувати правовою експертизою і з’ясовувати фінансову спроможність компанії: «На сайті податкової служби можна замовити електронну виписку по юридичній особі. Це дозволить покупцю перевірити, чи зареєстрована взагалі така фірма, а також скласти уявлення про будівельної компанії. На сайті Арбітражного суду області в залежності від того, де знаходиться об’єкт, можна подивитися, які справи проходять по даній юридичній особі. Це дозволить відстежити історію будівельної компанії. А наявність або відсутність справ про банкрутство підкаже, чи є у девелопера фінансові труднощі».

Перевіряємо повноваження

Після того, як загальне враження про забудовника склалося, вивчіть всю проектну документацію. Пам’ятайте, що продаж заміської нерухомості рідко відбувається по Федеральному Закону №214, що збільшує ризик подвійних продажів і зменшує відповідальність забудовника. Тому повноваження на будівництво, а саме будівельну та дозвільну документацію, необхідно перевіряти ретельно і вдумливо. У документах обов’язково повинна бути інформація про об’єкт, терміни будівництва, а також ціна і порядок оплати. Почати вивчення слід з інвестиційних контрактів з усіма учасниками, задіяними в реалізації, в тому числі і з органами місцевої влади.

Выбор строительной компании на рынке загородной недвижимости
Всі пункти договору необхідно ретельно вивчити – якщо з’являться питання, то обов’язково уточнювати спірні моменти
Джерело parealtor.org

Якщо ви купуєте землю разом з будинком, то перевіряйте не тільки земельні папери, але і документи про компанії, яка будує, про право на будівництво, а також договори на комунікації. Цікавтеся, з ким і що ви укладаєте, з’ясовуйте терміни виконання зобов’язань. Крім того, в договорах повинні бути прописані всі штрафи та компенсації, які ви отримаєте у випадку, якщо строки будуть зірвані або роботи виконані не в повному обсязі. Корисно поцікавитися і генпланом території.

Сергій Цыгаменко звертає особливу увагу на купівлю будинків по довіреності. У даному випадку ризик бути обдуреним вище, ніж при купівлі у власника. Саме тому розмовляйте з довірителем особисто, телефонуйте в нотаріальну контору і перевіряйте факт видачі довіреності і перелік дій, на які вона видавалася. По можливості зустрічайтеся з власником або хоча б телефонуєте з ним.

Відео опис

У цьому відео ми обговоримо договору, які ви укладаєте при замовленні будівництва будинку:

Останній штрих – непрямі свідчення надійності СК

Найчастіше картина про хороше забудовника складається, якщо негативних відомостей про нього нам не зустрічається, а вся документація не здається сумнівною. Однак експерти ринку звертають увагу, що є факти, які самі по собі говорять про благонадійність компанії. Наприклад, про це може свідчити склад фінансових партнерів – банків, що надають кредитування забудовнику. Якщо в складі є державні банки, то це показник того, що проект буде завершено на 100 %.

А Сергій Цыгаменко вважає, що на користь компанії говорить її членство в різних будівельних асоціаціях, відсутність рекламацій, а головне – наявність демонстраційного будинку.

Выбор строительной компании на рынке загородной недвижимости
Якісна будівництво це злагоджена робота багатьох фахівців
Джерело peopleinfo.net

Отже, ми привели список найбільш необхідних критеріїв, якими слід керуватися при покупці заміського будинку для того, щоб ця приємна подія нічим не запаморочилось. В даному питанні не варто слідувати правилу, хто не ризикує, той не п’є шампанське. Пам’ятайте – тут важливо сім раз відміряти.

Оцінок 0