Вибір фарби для дорожньої розмітки

 
 Выбор краски для дорожной разметки

Складно уявити забезпечення безпеки дорожнього руху без спеціальної розмітки на дорозі. Зменшення дорожньо-транспортних пригод — це перша і головна причина, по якій взагалі впроваджувалася розмітка. З іншого боку, ця новаторська ідея дозволила навіть підвищити пропускну здатність дороги більш ніж на 20%.

Інтенсивність руху продовжує поступово зростати, в результаті чого далеко не кожна фарба витримає створюваної навантаження. Для того, щоб дорожня розмітка трималася довго, приносила користь і залишалася помітною, потрібно використовувати кращий матеріал із створених. Крім якості тут і зараз, потрібно подбати і про те, щоб дорожня розмітка трималася досить довго. Дуже добре, що зараз для цих цілей є кілька варіантів якісної фарби.

Отже, які ж взагалі вимоги пред’являються до дорожньої розмітки?

Вимоги до розмітки

Щоб залишатися корисної та виконувати своє завдання, дорожня розмітка повинна виконувати наступні умови:

  • володіти хорошою видимістю в будь-який час доби, а також незалежно від погодних умов;
  • покриття повинне витримувати різкі зміни температури, постійні механічні навантаження;
  • крім довговічності, фарба для розмітки доріг на Tricolor повинна не знижувати зчеплення коліс з дорогою, навіть краще, якщо вона буде підвищувати цей показник;
  • після нанесення, розмітка повинна досить швидко висихати, тому що можливості на довгі дні перекривати дорогу немає;
  • довговічність – будучи одного разу нанесеної, розмітка повинна служити багато років без втрати якості виконання своїх обов’язків.

Алкідні і акрилові фарби

Один з варіантів, які відмінно зарекомендували себе на практиці. Це дійсно якісна матова фарба, яка швидко сохне, довго тримається. Практика показала, що цей варіант відмінно підходить для асфальтових і нафтобітумних покриттів. Крім цього, він незамінний на автостоянках, аеродромах. Можна сказати, що ця фарба відрізняється просто рекордної адгезією, що їй тільки в плюс. Немає різниці у способі нанесення фарби — вона в будь-якому випадку відмінно з’єднується з поверхнею: це може бути пневматичне розпилення, може бути безповітряне розпилення, може бути будь-яке інше обладнання. Всього п’ять хвилин необхідно для того, щоб фарба повністю висохла і транспорт міг вирушати по дорожньому полотну.

Двокомпонентні реакційно-здатні фарби

Черговий чудовий варіант фарби, готовий до рекордної навантаженні ззовні. Прикладом дійсно вражаючою зносостійкості є факт того, що ця фарба не пошкоджується навіть при впливі снігоприбиральної техніки, яка відшкрябує від асфальту лід. Розмітка, до речі кажучи, може бути досить товстою — аж до 4 мм. Якщо необхідно, у фарбу може бути доданий певний обсяг кварцового піску — це дозволить домогтися шорсткості. Наносити фарбу можна і простим шпателем, а можна і спеціальним обладнанням. Якщо освітлення на ділянці дорозі сумнівне і постійно викликає проблеми, у фарбу можна додати світловідбиваючі мікросфери.

Висновки

Базуючись на сучасних можливостях різних фарб, можна точно сказати — зараз в цьому питанні немає абсолютно ніяких проблем. Фарба витримує великі навантаження, демонструє чудову адгезію, відмінно підходить для маркування навіть складних ділянок. Додаткові елементи допомагають робити покриття помітним навіть в погану погоду. Саме важливе, що багато фахівців продовжує докладати значних зусиль до того, щоб розвивати цю продукцію.

Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні