Вибираємо септик для дачної ділянки

 
 Выбираем септик для дачного участка

Для організації каналізації на дачних ділянках в даний час найпоширенішими спорудами є септики. Для їх виготовлення застосовують бетон, метал і різні види пластиків. Який септик для дачі обрати – питання, яке постає перед кожним власником вже на етапі будівництва будинку і облаштування ділянки.

Як вибрати і на що звернути увагу

На сучасному ринку заміських очисних споруд представлені різноманітні септики для дачі. Який краще і що необхідно враховувати при виборі:

 • Матеріал, з якого виготовляється септик, впливає на герметичність ємності, термін експлуатації, особливості монтажу і екологічну безпеку. Вироби з бетону складні і трудозатратны. Металеві ємності вимагають обробки спеціальними антикорозійними складами. Найбільш технологічний септик на дачу – пластикова ємність, виготовлена із сучасних полімерних матеріалів. Гарним прикладом такої моделі є «Еко-Єнот БІО».
 • Необхідний обсяг резервуара, який багато в чому залежить від кількості осіб та тривалості використання заміського житла протягом року.
 • Особливості грунту на вашому дачній ділянці, від яких буде залежати вибір міцності конструкції септика, а також можливість створення полів фільтрації.
 • Рівень грунтових вод потрібно обов’язково враховувати, коли ви плануєте встановити на дачу септик. При цілорічному відвідування заміського будинку необхідно враховувати глибину промерзання грунту в конкретній місцевості.
 • Бажаний рівень очищення утилізованих відходів залежить від складності та вартості очисної споруди.
 • Наявність під’їзних шляхів для проїзду асенізаторських машин при установці септиків найпростіших конструкцій.

Різновиди пластикових септиків

 
 Выбираем септик для дачного участка
 За складності конструкції, призначенням і особливостями експлуатації сучасні септики можна розділити на три основних класу:

 • Накопичувальний септик – дачний варіант недорогого і простого монтажу очисної споруди. Принцип роботи дуже простий: у герметичній ємності акумулюються каналізаційні відходи та стічні води, які по мірі заповнення резервуара вивозяться ассенизаторскими машинами. Такий варіант цілком виправданий для нетривалого перебування на дачі. Різноманітність обсягів пропонованих моделей, невелика ціна і простота монтажу є безсумнівними перевагами таких конструкцій.
 • Багатокамерні септики дозволяють частково очистити і переробити домашні стоки. Мікроорганізми, які використовуються в таких виробах, що не вимагають доступу кисню. Підключення електрики для експлуатації таких систем не потрібно. При досягненні певного рівня рідина мимовільно переливається з однієї секції в іншу. При правильно розрахованих обсягах очищення ємностей від накопичених твердих відходів проводиться зазвичай 1 раз на рік. Такі вироби можна знайти на сайті виробника.
 • Найбільш сучасні та високотехнологічні септики – станції глибокої біологічної очистки використовуються при проживанні в заміському будинку постійно. Ці пристрої забезпечують комплексну очистку каналізаційних та побутових вод з застосуванням анаэробых і аеробних бактерій, біофільтрів, систем знезараження та антибактеріальної обробки. Рівень чистоти води на виході такої споруди доходить до 98%. Очищена вода, як правило, використовується для поливу, побутових і технічних потреб. Експлуатація таких очисних станцій вимагає підключення до електричної мережі, однак сучасні комплекси мають економічний клас енергоспоживання.

Остаточний вибір септика для дачі залежить від перерахованих вище факторів, конкретних переваг покупця і репутації виробника.

Свіжі матеріали:

 • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
 • Ідеальні мийки з штучного каменю
 • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
 • Як вибрати генератор для дому
 • Правила вибору плитки для кухні