Видалення здуття на ламінаті

Навіть на якісному ламінаті через деякий час можуть з’явитися здуття. Їх причинами можуть бути як неправильний процес укладання, так і утворення вологи. Раз ви читаєте цю статтю, то вам потрібна допомога з усунення такого роду дефектів. У нас для вас дві новини — хороша і погана. Якщо ці дефекти обумовлені поганою якістю матеріалу, то тоді доведеться заново застеляти підлогу вже новим ламінатом. З іншого боку, всі інші бульбашки можна видалити локально, не вдаючись до демонтажу. Постараємося розповісти вам, як прибрати здуття ламінату, а також — як попередити появу таких дефектів.

Удаление вздутия на ламинате Удаление вздутия на ламинате Удаление вздутия на ламинате Якщо ламінат не обробити водовідштовхувальним складом, він набухне

Якість ламінату

Не варто економити на матеріалі, оскільки при правильній установці і належному догляді якісний ламінат прослужить вам довгі роки. Не чекайте такого від дешевих матеріалів. Крім того, якщо будівельний матеріал якісний, то утворилися хвилі можуть через час зникнути самостійно і вам не доведеться виконувати процедури щодо їх усунення. З дешевим такий фокус не пройде»!

Як усунути здуття ламінату

Навіть у разі виникнення таких бульбашок не варто впадати у відчай, тому що проблему можна вирішити, не перестилаючи заново підлогу. Правда, якщо причиною виникнення дефекту є якість самого ламінату, то тут без купівлі нового матеріалу і повторного укладання не обійтися.

Якщо на нього потрапила рідина

Отже, вода могла потрапити сюди з кількох причин: ви або ваша дитина випадково розлили її на поверхню підлоги, яка не була оброблена водовідштовхуючою сумішшю. Якщо проблема не в цьому, то вам потрібно акуратно демонтувати роздуті дощечки та оглянути їх. Після демонтажу слід вивчити і поверхня підлоги під ними. Якщо там є волога, то вона утворилася у зв’язку з неякісним гідроізоляційним шаром. Тоді доведеться його перестилати.

Удаление вздутия на ламинате Удаление вздутия на ламинате Причиною здуття ламінату може бути неправильна його укладання

Прийшовши до висновку, що ламінат потрібно замінити іншими дощечками, далі потрібно діяти виходячи з того, чи залишилися у вас запаси після укладання. Якщо такі є, то вам дуже пощастило. Просто замініть їх, після чого обов’язково покрийте всю поверхню підлоги якісної водовідштовхуючою сумішшю.

У тому випадку, коли немає запасних дощечок, доведеться або сподіватися на удачу і намагатися підібрати їх у тон вашого покриття, або, як варіант, зняти дощечки під шафою або диваном, а на їх місце постелити нові, які трохи відрізняються по колірній гамі від старих. У той же час на видне місце, де було здуття, потрібно укласти ламінат з-під шафи або дивана.

Якщо немає необхідного зазору

Отже, як прибрати бульбашки на ламінаті, якщо була порушена технологія його укладання. Ламінат постійно розширюється, тому біля стін необхідно зробити належний зазор хоча б 15-20 мм. Безумовно, чим більша ця відстань, тим краще, але його величина залежить від розмірів ваших плінтусів. Ви ж розумієте, що плінтуса повинні повністю ховати цей штучний зазор.

Удаление вздутия на ламинате Удаление вздутия на ламинате Якщо здувся ламінат поганої якості, локальним ремонтом не обійтися

Потрібно діяти наступним чином:

  • акуратно зніміть всі плінтуса по периметру кімнати;
  • перевірте відстань між стіною і бічними дошками: якщо це відстань недостатнє, то не поспішаючи обріжте дошки;
  • пам’ятайте, що ту ж саму процедуру потрібно зробити і в тих місцях, де є опалювальні труби (між ламінатом і трубами також має бути відстань до 15-20 мм).

Як попередити появу бульбашок

Всі погодяться, що краще попередити утворення таких здуття, ніж усувати їх наслідки. Тому скористайтеся низкою порад щодо правильного догляду за ламінатом:

  • обов’язково слід покрити поверхню підлоги водовідштовхувальним шаром;
  • при укладанні необхідно виконувати всі правила і рекомендації;
  • не забудьте на стяжці розстелити гідроізоляційну плівку;
  • придбайте якісні будівельні матеріали.

Висновок

Тепер ви знаєте, як діяти в разі утворення на поверхні ламінату бульбашок і здуття. Якщо у вас залишилися якісь питання, то обов’язково задавайте їх у коментарях нижче!