Видаляємо подряпини на лінолеумі самостійно

Якщо в одній з кімнат вашого будинку в якості підлогового покриття ви вибрали лінолеум, то будьте готові, що зовсім скоро це покриття буде піддаватися різним механічним впливам, які посприяють утворення на його поверхні всякого роду пошкоджень. І цього не уникнути, як би ви добре не зверталися з вашим підлогою. Давайте тепер розберемося, як прибрати подряпини з лінолеуму від ледь помітних вад до кидаються прямо в очі дірок.

Убираем царапины на линолеуме самостоятельно Убираем царапины на линолеуме самостоятельно Убираем царапины на линолеуме самостоятельно Подряпину на лінолеумі можна прибрати за допомогою звичайної монети!

З допомогою воску

Далі мова в статті піде про те, як виправити подряпини на лінолеумі воском. Якщо на підлозі ледь помітні подряпини, то саме тоді слід скористатися восковим покриттям. Нанесіть шар воску на ці ушкодження, після чого, якщо є можливість, покрийте воском весь лінолеум в приміщенні. Так недоліки статі стануть ледь помітними. Але перш ніж замазувати воском самі дрібні недоліки, переконайтеся в тому, що цей спосіб буде для вас практичним, у зв’язку з одним-єдиним недоліком (читайте нижче).

Недоліком цього методу є те, що вам постійно періодично доведеться вирішувати вся підлога в приміщенні воском, оскільки шар воску буде з часом стиратися.

За допомогою мастики для лінолеуму

Беремо гаманець в руки і прямуємо на будівельний ринок або в магазин, де потрібно буде придбати спеціальну мастику для лінолеуму. Якщо у вас залишилися шматки вашого підлогового покриття, то візьміть їх з собою. Так буде легше підібрати потрібний колір мастики! Купивши її, прочитайте інструкцію та рекомендації на етикетці і суворо дотримуйтеся їх. Незабаром на вашому підлоговому покритті не залишиться ніяких подряпин. Цей метод є більш професійним, а з недоліків варто виділити той факт, що якщо у вас немає шматків від лінолеуму, то підібрати колір буде досить складно.

Убираем царапины на линолеуме самостоятельно Убираем царапины на линолеуме самостоятельно Мастику для лінолеуму можна купити в будь-якому будівельному магазині

Як зробити мастику самостійно

Якщо вам ліньки їхати в магазин, то можете спробувати приготувати саморобну мастику. Так, візьміть або клей для лінолеуму, або звичайний лак для нігтів (він обов’язково повинен бути прозорий). Далі вам буде потрібно ще один важливий інгредієнт (власне, їх усього два штуки) — це шматки лінолеуму, що залишилися після настилу. Візьміть ту саму монетку, ребром потріть поверхню цих шматків і отримаєте стружку, за кольором збігається з кольором вашого підлогового покриття. Після цього висипте стружку на пошкоджене місце, а зверху покрийте її шаром прозорого лаку для нігтів. Вад як не бувало!

Важливо! Перш ніж використовувати саморобну мастику, відсуньте який-небудь предмет меблів, де підлога непомітний. Ні, робити подряпини на цьому місці не стоїть. Просто нанесіть лак на поверхню лінолеуму і почекайте, поки той повністю засохне. Після закінчення доби перевірте, як впливає лак для нігтів на ваше підлогове покриття. Можливо, він згубно на неї впливає і на місці змазування залишиться якусь ваду. Якщо цього немає, то сміливо замазуйте ваші пошкоджені місця!

Убираем царапины на линолеуме самостоятельно Убираем царапины на линолеуме самостоятельно Для приготування лінолеумної мастики підійде лак для нігтів

Висновок

На цьому методи видалення подряпин з лінолеуму закінчуються. Будьте акуратні в експлуатації такого підлогового покриття і найкраще постарайтеся уникнути пошкоджень на видних місцях. Як ви зрозуміли, позбутися повністю від них практично неможливо, а деякі методи, що дозволяють приховати вади, вимагають повторення (як у випадку з воском).