Види будівельних сумішей

 
 Виды строительных смесей

Сучасне будівництво не обходиться без використання різних сухих сумішей, які необхідні для вирівнювання поверхонь, заливання стяжки, та монтажу плитки. Користуватися сумішами зручно, тому що в їх складі є усі необхідні компоненти і спеціальні добавки. Завдяки збалансованому складу залишається тільки суміш розбавити водою, щоб приступити до роботи.

На сьогоднішній день існують різні види сухих будівельних сумішей. Є спеціальні підлогові і монтажні суміші, а також декоративні склади для внутрішньої обробки приміщень. Суміші відрізняються складом і призначенням. Щоб вибрати матеріал, потрібно детально вивчити види сухих сумішей. Великою популярністю користуються будматеріали від Liderstroi.

З чого складаються будівельні суміші?

Сухі суміші розрізняють між собою за складом і умовно ділять на дві великі категорії:

  • Суміші з цементом, в якості в’яжучого речовини.
  • Гіпсові суміші.

Перші можна вважати універсальними, суміші можна використовувати повсюдно, склад не примхливий і підходить як для зовнішніх так і для внутрішніх робіт. Гіпсові суміші в цьому відношенні більш вибагливі. Гіпс погано переносить вологість, тому склади використовують тільки всередині приміщень.

Крім того, цементні суміші забезпечують якісну звукоізоляцію і відмінно утримують тепло. Чого не скажеш про гіпсових штукатурках та інших сухих сумішах цього виду. Спеціальні добавки підвищують стійкість цементних сухих сумішей до вологи, в результаті чого утворюється міцне, водостійке покриття на поверхні.

Завдяки поліпшеним властивостями цементні суміші часто використовують для оздоблення фасадів будівель. Матеріал стійко переносить негативні впливи навколишнього середовища, тому використовуються для зовнішньої обробки. Гіпсові суміші застосовують для укладки паркету та інших оздоблювальних робіт, для створення комфортного мікроклімату в приміщенні.

Працювати з гіпсовими сумішами простіше, покриття висихає протягом тижня. Цементні склади наносити складніше, а до повного висихання поверхні потрібно чекати близько місяця.

Монтажна суміш

Це найпоширеніший вид сухих сумішей, які складаються з цементу, піску і спеціалізованих добавок. Монтажні суміші широко використовують у будівництві, для приготування розчину, зовнішньої і внутрішньої обробки будівель.

Суміші відрізняються міцністю, тому на упаковці вказують відповідну маркіровку від М100 до М300. Монтажні суміші марки М300 використовують для будівництва капітальних споруд і заливки фундаменту. Суміші М100-М150 – для зовнішніх оздоблювальних робіт.

У суху суміш додають різні добавки, які підвищують стійкість цементу до несприятливих впливу, а також покращує теплоізоляційні характеристики матеріалу. Є також морозостійкі добавки, що підвищують стійкість суміші до низьких температур.

Клейові суміші

Ще однією поширеною категорією сухих будівельних сумішей вважаються клейові суміші, які застосовують для облицювання різних поверхонь. За допомогою клейової суміші можна укладати плитку, керамограніт і інші обробні матеріали. Суміш забезпечує міцне і довговічне з’єднання і хорошу адгезію з поверхнею.

Для вирівнювання стін і інших поверхонь використовують різні вирівнюючі суміші. До цієї категорії відносять різні види штукатурок, замазок для стартової та фінішної обробки. Категорія досить велика, є різні види сумішей, призначених для стін, підлоги і інших поверхонь.

Перед покупкою матеріалу необхідно уважно вивчати склад суміші, щоб вибрати оптимальний для роботи матеріал. Для зовнішнього оздоблення краще вибирати суміші з цементом, для внутрішньої – гіпсові суміші.

 

Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні