Види газонів – переваги і недоліки кожного типу зелених галявин

У статті піде мова про те, які існують види газонів, які особливості, технічні характеристики має кожен, які переваги і недоліки потрібно враховувати при облаштуванні зелених ділянок на відкритих майданчиків і тінистих територій. Фото і відео готових робіт обов’язково надихнуть і допоможуть вибрати найбільш підходящий для себе варіант озеленення прибудинкової території.

Виды газонов – преимущества и недостатки каждого типа зеленых лужаек

Газон, як елемент ландшафтного дизайну Джерело m.yandex.ru

Сьогодні у продажу можна знайти велику кількість травосумішей, вирощування яких допомагає отримати гарну зелену галявину. Вона давно стала невід’ємною частиною ландшафтного озеленення. За допомогою неї здійснюється створення красивого місця для відпочинку. Соковита зелень завжди заспокоює, вона як не можна краще підкреслює пластику землі, формує красивий фон для квітучих клумб і вертикального озеленення.

Створити газон у себе вдома можна, якщо правильно підготувати грунт і засіяти її складом насіння. У продажу є велика кількість вже готових зборів. Застосування кожного дозволяє створити певний вид газону. У кожного з них свої особливості, переваги і недоліки. Знання про різних видах газонів і їх характеристики допомагають вирішувати багато практичні завдання.

Найпоширеніші різновиди

Існує п’ять основних складів травосумішей, за допомогою яких можна створювати садові галявини. Це трави і рослини, за допомогою яких можна вирощувати:

  • звичайні газони;

  • партерні галявини;

  • спортивні майданчики;

  • квітучі мавританські покриття;

  • тінисті газони;

  • спеціальні покривала зеленого кольору.

Виды газонов – преимущества и недостатки каждого типа зеленых лужаек

Травосуміші для різних видів газонів Джерело reviewthis.com

Звичайний садовий газон

При його формуванні вдається отримати щось середнє між партерним і спортивним газоном. У першого виду він успадкував високу декоративність, у другого достатню стійкість до витоптування. Такі зелені галявини сьогодні прикрашають міські парки і сквери, галявини перед приватними будинками. Якщо потрібно в підсумку одержати ідеальний компроміс між високою естетикою і практичністю, варто купувати травосуміші, высевание яких дозволяє отримати звичайний газон.

Він може похвалитися універсальністю. За допомогою нього можна створювати соковитий зелений килим на поверхні зі складним рельєфом. Вартість складу насіння невисока. У нього входить зазвичай звичайна польовиця і польовий гребенник. До них найчастіше додається червона вівсяниця, тонконіг лучний і райграс. Саме ці рослини дозволяють підвищити опірність газону до витоптування і створити невибагливу у догляді галявину.

Виды газонов – преимущества и недостатки каждого типа зеленых лужаек

Звичайний газон на дачній ділянці Джерело pinterest.com

Партерний (англійська) газон

Таке покриття має ще одну назву. Його часто називають «парадним», в цьому слові закладена основна функція описуваного трав’яного покриття. Воно зовсім не призначене для того, щоб по ньому ходили ногами, грали з м’ячем або влаштовували пікніки. Його створюють просто для милування. Після того як трава зійде і по ній пройдуться косаркою, з’являється ідеально рівна м’яка майданчик, на поверхні якої немає жодної вади.

Ще зовсім недавно подібні елементи декору використовувалися для прикраси королівських палаців і парків. За допомогою них ховалася незграбність мощених доріжок, вуалировалась їх простота і грубість. В даний час такий різновид газонів можна побачити в саду підприємця середньої руки, оформленому в строгому класичному стилі. Партерні газони прикрашають територію перед адміністративними будівлями, великих торгових молів або офісів.

Виды газонов – преимущества и недостатки каждого типа зеленых лужаек

Партерний газон як прикраса саду Джерело yandex.by

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу проектування та проведення ландшафтних робіт будь-якої складності. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Що таке партерний газон? Це дуже щільне й густе полотно, висота трави якого становить 3-4 см, всі травинки мають приблизно однакову товщину. При його створенні дотримуються строгих правил, тому технічні характеристики зеленого покриття дуже високі. Партерний газон може похвалитися ідеально рівною поверхнею, соковитим зеленим кольором. Зовні він виглядає дуже декоративно, тому для його розбивки необхідно вибирати місце добре проглядається, добре освітлене, не затінене великими деревами і високими будівлями.

До складу травосумішей входять багаторічні рослини, трави, які ростуть дуже повільно. Найчастіше використовується дует овсяниці і мітлиці. Їх зростання допомагає формувати щільний шар дерну, після скошування такі рослини швидко відновлюються.

Виды газонов – преимущества и недостатки каждого типа зеленых лужаек

Дует овсяниці і мітлиці допомагає формувати розкішний зелений килим Джерело stroyka.ru

Так як партерні газони створюються «на століття», важливо заздалегідь піклуватися про те, щоб попереджати застій дощової води. Для цього майданчик під засівання трави формують під невеликим ухилом. Тоді вода буде самостійно природним шляхом видалятися з поверхні газону. Коли можливість формування ухилу відсутня, монтується дренажна система.

Партерний газон здатний рости тільки на родючих ґрунтах, тому періодично грунт доводиться удобрювати. Якщо вдасться його виростити, вийде зробити на ділянці справжнє яскраве прикраса, яке виглядає дуже багато і навіть розкішно. При правильному догляді воно прослужить досить довго, як мінімум на протязі десяти років господарі зможуть насолоджуватися красою перлової зелені.

Постійний полив і підживлення – не єдина видаткова стаття догляду за портерным газоном. Його ідеальну зовнішність легко можна пошкодити. Вирощена трава не стійка до витоптування. Це важко пояснити маленьким дітям, домашнім тваринам і занадто розв’язаним гостям. Трава партерного типу ідеально виглядає тільки в ландшафтному озелененні класичного стилю. Партерний газон не можна використовувати, якщо прибудинкова територія оформляється в стилі кантрі, або в стилі модерн. Вибір такого варіанту створення газону повинен бути більш ніж виправданим.

Виды газонов – преимущества и недостатки каждого типа зеленых лужаек

Партерний газон в саду класичного стилю Джерело ledidesign.ru

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, яка трава використовується для газону.

Спортивні газони

Вони дозволяють створювати сверхвыносливые зелені покриття, на яких можна грати з м’ячем, бігати і стрибати, проводити різні спортивні змагання. Для їх створення використовуються різні суміші трав. Комбінуючи рослини, фахівці створюють поля для гри в теніс, футбол, гольф. Всі вони мають приблизно однакову витривалість до витоптування, для всіх характерно низьке скошування.

За такою зеленою галявиною не потрібно ретельно доглядати, але під її закладку необхідно обов’язково споруджувати складну систему дренажу, ретельно продумувати процес поливу. Будь-які збої в роботі цих складових призведуть до втрати основних технічних властивостей.

Створюються спортивні газони за допомогою посіву сумішей трав, до складу яких входить вівсяна мітлиця, мітлиця лугова, а також рейграс пасовищний. На один квадратний метр висівається в півтора рази більше насіння, ніж при створенні будь-якого іншого типу газонів.

Виды газонов – преимущества и недостатки каждого типа зеленых лужаек

Газони спортивного типу на полях для гольфу Джерело ktgroup.com.vn

Мавританський газон

Зовні він сильно відрізняється від традиційних зелених галявин і має ряд особливостей. Створюється за допомогою суміші польових і злакових рослин, не вимогливих до складу ґрунту і погодних умов. Його можна висаджувати в тіні дерев, вздовж берегів річок і водойм, на узбіччі великих доріг. Якщо правильно підібрати рослини, вони будуть радувати своїм цвітінням з початку літа до пізньої осені. Всередині нього одні закінчують цвітіння, інші тільки починають.

Найпростіше для створення мавританського газону купити суміш у спеціалізованому садівничому магазині, можна самостійно скласти її. Для цього потрібно змішати склад, призначений для посіву звичайного газону з насінням лугових квітів і злаків у пропорціях 4х1. Дуже красиво цвіте м’ята, чебрець і материнка, льон, левиний зів, матіола лугова і космея дваждыперистая. Можна додавати насіння ромашки, календули, маку і гайлардия.

Виды газонов – преимущества и недостатки каждого типа зеленых лужаек

Квітуча галявина – строкатий мавританський газон Джерело emupauto.ru

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про газон на дачі.

Посів такого газону дозволить повністю відмовитися від регулярної стрижки, квітучій галявині не доведеться приділяти багато часу, їй потрібно мінімального догляду (поливу і обмеження розповзання). Перераховані вище рослини здатні рости на будь-яких видах грунтів, квітучі різнотрав’я завжди піднімає настрій і радує око.

Вибираючи такий варіант газону, важливо враховувати деякі його особливості. Фахівці не рекомендують споруджувати його на великий місцевості, він швидко вийде з-під контролю і заповнить собою весь ділянку. Для грамотного підбору насіння необхідно володіти знаннями біолога. Тільки за допомогою них вдасться зробити так, щоб вийшла гарна, безперервно квітуча галявина. Важко рівномірно розподілити змішані насіння. Досвідчені садівники для полегшення цього процесу перед посадкою змішуються посадковий матеріал з піском.

Важливо завжди пам’ятати про те, що мавританський газон – композиція, що складається з трав і злаків, підібраних таким способом, щоб рослини не конкурували один з одним, а чудово уживалися разом і формували в процесі росту гарне покривало. Воно прекрасно вписується у пейзажні стилі.

Відео опис

Відео показує про те, як може виглядати мавританський газон:

Тіньовитривалі газони

До таких належать розкішні смарагдові зелені галявини, які створюються за допомогою рослин, здатних рости на найбільш проблемних ділянках в саду. До таких відносяться погано освітлюються майданчики. Подібні газони можуть продемонструвати високу витривалість, трава на них, незважаючи на брак світла, швидко зростає, при цьому вона досить невибаглива.

Виды газонов – преимущества и недостатки каждого типа зеленых лужаек

Краса тінистих газонів Джерело gazon-juga.ru

Для створення тіньовитривалих газонів використовуються почвопокрывные та злакові рослини, які пройшли спеціальну селекцію. Найчастіше для позначених цілей використовується копитних, барвінку і живучка. Набирають популярність сьогодні газони, створені за допомогою мохів, стійких до витоптування. Вони здатні заповнити будь-які прогалини, будь-які щілини між камінням та корінням дерев. За допомогою них можна приховати непривабливі ділянки і формувати особливий природний шарм.

За таким покриттям можна сміливо ходити ногами, вони не вимагають ніякого відходу. За допомогою мохів можна створювати вічнозелені і мелкотекстурные фрагменти, фактура яких сильно нагадує фактуру оксамиту. Вони не бояться сильних морозів, палючого спеки, різких коливань температур. Їх не потрібно стригти. Посадка мохів не вимагає ніяких матеріальних витрат. Достатньо лише один раз купити кореневище, воно дуже швидко розростається і захищає грунт від бур’янів, від ерозії. Навіть коли здається, що рослина повністю загинуло, це не означає, що його не можна реанімувати. Досить просто рясно полити мох, і рослина швидко відновить свою декоративність.

Виды газонов – преимущества и недостатки каждого типа зеленых лужаек

Мох замість газону Джерело pinterest.com

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про японські міні-сади у вас вдома.

Сьогодні його активно використовують ландшафтні дизайнери для озеленення найбільш тінистих ділянок саду. І ця сфера є поки що єдиним варіантом застосування мохів для озеленення описуваних ділянок.

Відео опис

в якому показано, як замість трави можна використовувати ірландський мох:

Нетравянистые газони

Існують вправні імітації зелених газонів, створені за допомогою грунтопокривних рослин. Їх використовують там, де немає можливості ретельно доглядати за зеленою галявиною, там, де потрібно швидко озеленити велику площу без особливих зусиль, там, де необхідно підкреслити вибраний для створення ландшафтного дизайну стиль.

Такі газони мають нерукотворний образ, вони не вимагають особливого догляду, допускається вибір найрізноманітніших рослин. Він визначається необхідністю створити якийсь особливий декоративний ефект. Краще всього для цього підходить конюшина, флокси, чебрець і живучка.

Виды газонов – преимущества и недостатки каждого типа зеленых лужаек

Газон, створений за допомогою почвопокрывных рослин Джерело za.pinterest.com

Спеціальні газони

До них відносяться галявини, які створюються з якою-небудь конкретною практичною метою. Наприклад, для укріплення схилів пагорбів, задерніння узбіч доріг, для попередження розмиву грунту на берегах водойм. Для цього використовуються насіння рослин, які швидко ростуть і формують дуже щільну дернину.

Щоб газон в таких ситуаціях зміг впоратися з покладеною на них функцією, використовуються додаткові пристосування. При зміцнення схилу для запобігання сповзання насіння, використовується георешітка. Вона вставляється прямо в грунт перед посадкою насіння і добре утримує грунт. Для створення спеціальних газонів зазвичай використовується райграс пасовищний (50% травосуміші), вівсяниця лучна (25% суміші) і мітлиці білої (25%).

Відео опис

У відео показано, як проводять зміцнення схилів за допомогою засіваються газонів:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про родзинку ландшафту – «плаваючі» сходи і садові доріжки.

Узагальнення по темі

Кожен вид газону має своє призначення, купуючи насіння для створення того чи іншого типу, фахівці радять звертати увагу на показник вологості, на терміни проростання трав, на рівень зараженості шкідниками. Не потрібно соромитися при цьому, консультуватися з продавцем або з консультантом і дізнаватися деталі догляду за тим чи іншим варіантом облаштування зеленої галявини.

Оцінок 0