Види шахрайства в заміському житловому будівництві

Купити заміський будинок — справа ризикована, однак побудувати його може бути ще небезпечніше з-за шахрайства. Справа в тому, що обманних схем в заміському житловому будівництві дуже багато, а правове регулювання розвинене слабо.

Виды мошенничества в загородном домостроении

Джерело aurora-botarel.com

Здавалося б, будівництво будинку — процес, який повинен повністю відповідати очікуванням власника і перебуває під його контролем. Так звідки може взятися обман?

Мало хто будує будинок власними силами, практично всі вдаються до допомоги різних фірм і бригад, деякі з яких нечисті на руку. Іноді й сам покупець не знає точно, про якому саме будинку мріє і скільки ця мрія коштує в реальності.

Політ у хмарах

Клочков олексій, генеральний директор компанії Alpbau, переконаний, що головний обман полягає у невідповідності рекламної картинки реально подписываемому договором. Часто покупець хоче придбати за 600 тисяч рублів будинок, який в буклеті виглядає як котедж вартістю кілька мільйонів. Наприклад, чоловік вибрав будинок з сосни. На фотографії він бачить гарний проект з сосни класу А, вибирає його, підписує всі необхідні документи і оплачує придбання, але в результаті отримує будинок зовсім іншої якості. Причому, цей «котедж» може виявитися з соснових дров з синявою, гниллю і цвіллю, але повністю відповідати підписаними документами, в яких ніде не вказувався клас сосни взагалі. У нас в країні немає нормативів, що забороняють будувати будинки з сосни нижче класу Ст.

Клочков олексій також звертає увагу, що у нас немає законів і стандартів, що регулюють зведення будівель до трьох поверхів і площею до 1500 кв. метрів. Це будівництво ніяк не регулюється в нашій країні! Виходячи з цього, компанія може будувати, що хоче і чого хоче. А замовник, який погано розбирається в матеріалах і технологіях домобудівництва, навіть не розуміє, що саме він купує.

Експерт жартома каже, що будинок своєї мрії можна побудувати лише з третього разу. При будівництві першого будинку власник нічого не знає і часто помиляються. На будівництво другого будинку він набуває досвід. І лише третій будинок може повністю відповідати всім його вимогам.

Костянтин Блінов, директор з розвитку Московського представництва «Сокільський ДОК», згоден з тим, що на ринку заміського домобудівництва досить часто бажане за дійсне. Як правило, цим грішать бригади забудовників, які обіцяють побудувати будинок дешевше, ніж у компаній. Парадокс в тому, що в більшості випадків замовник сам йде в ці мережі, а вже потім з’ясовується, що утеплення стін не достатньо для експлуатації будинку взимку, що вода замерзає в трубах, і що дуже складно здійснити ремонт або обслуговування будинку, так як у власника немає креслень. Це можна вважати справжнім шахрайством, так як в договорі, якщо він і є, зазвичай відсутнє технічне завдання, де описаний весь необхідний обсяг робіт по дому.

Ближче до справи

Обдурити замовника можуть не тільки на етапі вибору проекту. Досить часто підрядники економлять на будівництві, намагаючись отримати додаткову вигоду. В ім’я такої «економії» відбуваються порушення технології або закупівля неякісних матеріалів. Наприклад, можуть в процесі кладки в дві цеглини залишати між шарами порожнечі або будівельне сміття. При цьому зовні нічого не помітно. Аналогічно можна чинити і з перекриттями. В цьому випадку економія відбувається на цементі, який під час підготовки розчину бетону розбавляється піском.

Виды мошенничества в загородном домостроении

Джерело zapravkamaster.ru

Зростання апетиту

Андрій Казаков, керівник департаменту продажів корпорації Good Wood, відзначає, що поширена ситуація, коли ціни ростуть в процесі будівництва. Власнику це зазвичай пояснюють тим, що не все врахували на етапі кошторису або ціни зросли і т. п.

Як убезпечити себе?

Насамперед, на думку Костянтина Блінова, покупець повинен мати хоча б мінімальну компетенцію в питаннях будівництва. Він може не знати всіх тонкощів, але повинен розуміти, за що саме платить досить велику суму грошей. Ще можна скористатися послугами компаній, які допоможуть скласти повноцінне технічне завдання до договору будівництва.

Намагайтеся звертатися в перевірені компанії, про яких є інформація в Інтернеті і які дорожать своєю репутацією. Андрій Казаков радить читати відгуки, дивитися будуються і побудовані будинки, а також особисто спілкуватися з клієнтами, які раніше замовляли будинку в даній компанії. З’ясуйте стаж компанії на ринку, кількість побудованих об’єктів. Запросіть інформацію про баланс організації та її активи. Сергій Цыгаменко, президент асоціації будівельників за технологією СІП, звертає увагу, що на сайті податкової служби можна замовити електронну виписку по юридичній особі. Це дозволить покупцю перевірити, чи зареєстрована взагалі така компанія, а також скласти уявлення про неї. На сайті Арбітражного суду тієї області, де знаходиться об’єкт, є інформація про те, які справи проходять по даній юридичній особі. Це дозволить відстежити судову історію компанії, а наявність або відсутність справ про банкрутство покаже, чи є у підрядника фінансові труднощі.

Найголовніше, уважно читайте договір: перелік робіт, терміни будівництва і гарантійні зобов’язання. Експерти ринку вважають, що краще укладати договори з компаніями, що складаються в СРО (саморегулівні організації). У таких організацій є страхові внески, які в разі якихось проблем з гарантійним терміном або недоброякісної роботою підуть на відшкодування.

Виды мошенничества в загородном домостроении

Джерело voenchel.ru

Стежте за якістю будівництва самі або скористайтесь послугами технічного нагляду. Не забувайте про споруджуваний будинок і частіше приїжджайте на будівництво без попередження. Якщо в кінцевому рахунку вас обдурили, але при цьому у вас є укладений договір, то необхідно звернутися до суду. Всі учасники ринку відзначають, що при наявності договору на будівельний підряд, організація зобов’язана відповідати за якість робіт. І навіть якщо будинок будував субпідрядник, відповідальність лежить на юридичну особу, з яким замовник укладав договір. Саме ця фірма несе адміністративну, і кримінальну відповідальність.

Отже, до вибору будівельної організації необхідно підходити обдумано, тому що саме від неї залежить реалізація вашої мрії.

У матеріалі використані фотографії з фотобанку depositphotos.com

Оцінок 0