Вирівнювання ділянки під газон: послідовність проведених заходів

Газон на дачній ділянці – ландшафтний елемент, який замінив собою городи, клумби і сади. При уявній простоті самого газону, а це просто посіяна трава, яку періодично треба скошувати, це насправді серйозна екологічна система зі своїми правилами і вимогами. Тому в цій статті розповімо про те, як правильно проводити вирівнювання ділянки під газон, як формувати грунт, на які моменти і нюанси треба особливо звертати увагу, щоб гарантувати високу якість газонного покриття.

Выравнивание участка под газон: последовательность проводимых мероприятий

Як правильно вирівняти ділянку під газон Джерело seattlehelpers.org

Принципи підготовки ділянки під газон

Всі знають, що являє собою газон. По суті, це частина території заміського ділянки, на якій висівають траву спеціального призначення. Вона так і називається – газонна. Трава виростає невисокими пагонами, які кожні 2 тижні треба скошувати. Саме такий рівний вид трав’яний майданчики надає заміський ділянці презентабельний зовнішній вигляд.

Але домогтися рівності – це і є складність створення газону. Майданчик, на якій висівається трава, повинна бути досить одного рівня. Є певні припущення та похибки, але вони незначні і не перевищують 2 см на один метр довжини поверхні, що вирівнюється.

Выравнивание участка под газон: последовательность проводимых мероприятий

Ділянку під газон повинен бути достатньо рівним Джерело adscore.ru

При цьому необхідно забезпечити хороший зростання насадження. Тобто трава не тільки повинна добре рости, стебла повинні бути соковитими, гарного кольору, щільно покладені один біля одного. А щоб цього досягти, треба провести ряд заходів:

 • забезпечити дренаж грунту, щоб на майданчику під газон не затримувалася вода;

 • поверх розподілити родючий грунт, яка і буде забезпечувати хороший ріст рослин;

 • провести ущільнення грунту і грунту, тому що найчастіше газон – територія, з якої рекомендується ходити, тобто навантажувати;

 • створити поливальну систему, яка буде відповідати за полив трав’яного покриву.

При цьому необхідно зазначити, що сам процес формування газону починається з прибирання території. Тобто видаляють всі рослини крім дерев і чагарників, які треба обов’язково сформувати (підрізати) під ландшафтний дизайн. І, звичайно, проводять вирівнювання землі під газон.

Выравнивание участка под газон: последовательность проводимых мероприятий

Підготовка ділянки починається з прибирання Джерело fakivagas-budapest.hu

Вирівнювання ділянки

Газон можна розбивати не тільки на горизонтальних майданчиках. Підійдуть і похилі площини, головне – щоб поверхня, готується під посів газонної трави, була без ям, горбів, виїмок і інших вад грунту. Тому необхідно площину ділянки вирівняти.

Якщо майданчик під газон невеликих розмірів, то всі заходи, пов’язані з вирівнюванням, можна провести вручну, використовуючи граблі та лопати. Якщо планується висадити газонну траву на велику територію, тоді без техніки не обійтися.

Як проводяться заходи з вирівнювання ділянки під посадку:

 • у першу чергу проводиться розмітка, для чого найчастіше використовують кілочки і мотузку;

 • проводиться очищення позначеної майданчика;

 • потім проводять засипку родючого шару з його утрамбовуванням, важливий момент – товщина утрамбованої грунту – 14-16 см;

 • проводять планування ґрунтового шару, щоб досягти максимальної рівності ділянки.

Выравнивание участка под газон: последовательность проводимых мероприятий

Планування ділянки під газон Джерело a-landshaft.ru

Начебто все просто. Але це просто список проведених робіт, в кожній з яких є свої нюанси. Приміром, після очищення ділянки від сміття і рослинності, треба зняти родючий шар ґрунту і скласти його недалеко від майбутнього газону. Зверніть увагу, що в такому стані землю можна зберігати не більше одного місяця. В ній після тривалого вилежування заводяться шкідливі бактерії і комахи.

Після чого проводять вирівнювання грунту. Особливу увагу ямах, які, може бути, доведеться засипати додатково завезеної землею. Звертайте увагу на сам грунт. Якщо він дуже щільний, то варто перекопати ділянку, використовуючи лопати або інші механічні пристосування і пристрої. Після перекопування обов’язково проводять вирівнювання.

Тепер необхідно внести родючий шар ґрунту, який був раніше видалений. Щоб його нанести на територію рівномірно, рекомендується по всій ділянці під газон вбити дерев’яні кілочки так, щоб вони стирчали над землею на одній висоті. Досягти цього можна, використовуючи лазерний будівельний рівень як найпростіший сучасний варіант.

Выравнивание участка под газон: последовательность проводимых мероприятий

Зняття родючого шару землі Джерело torfspb.ru

На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими в Підмосков’ї ділянками для будівництва заміського будинку. У фільтрах можна виставити бажаний напрям, віддаленість від МКАД, вартість за сотку, розмір, наявність інфраструктури, газу, води, електрики та інших комунікацій.

На наступному етапі на всю площадку вноситься грунт. Її треба розрівняти по вбитих кілочків з допомогою граблів. В такому стані земля залишається для природної усадки. Зазвичай на це йде кілька тижнів.

Після усадки грунту, необхідно перевірити, наскільки вона ущільнилася — виступають над землею вбиті кілочки. Якщо це сталося, то грунт доповнюють, вирівнюючи по мітках. Не забути, що для газону необхідно витримувати невеликий ухил – 1-2°, для стікання води (дощової або талої). Після чого кілочки видаляють, а ґрунт ущільнюють металевим катком.

Цей процес краще проводити в суху безвітряну погоду. При цьому прокатувати землю треба в двох перпендикулярних напрямках, щоб таким чином уникнути появи в грунті повітряних кишень. І останній етап – збір каменів, коренів і іншого сміття, який опинився в ґрунті. Обов’язково територія, призначена під газон, перевіряється рівнем.

Выравнивание участка под газон: последовательность проводимых мероприятий

Трамбівка ділянки під газон катком Джерело peratfor.ru

Газон на схилі

Оптимальний кут нахилу ділянки, на якій планується розбити газон, не повинен перевищувати 25°. Вирівнювання дачної ділянки під газон, розташованого на схилі понад 25°, проводиться наступним чином:

 • в першу чергу знімається родючий шар, який переноситься на тимчасове зберігання поруч з ділянкою;

 • потім шар грунту, розташований у верхній частині схилу, переноситься в нижні частині, де вирівнюється і рівномірно розподіляється;

 • головне завдання виробника робіт – зменшити кут нахилу.

При цьому рекомендується внизу схилу сформувати терасу. Для цього споруджується в нижній частині схилу бордюр. Це може бути земляний насип, хоча варіанти пропонуються різні. Головне – бордюр повинен бути міцним і надійним. Після чого вздовж бордюру викопується канава, призначення якої – відведення дощової і талої води, а також надлишків поливу. Тому викопують канаву під ухилом в бік стоку.

Тепер все, як і в попередньому випадку. Таким чином, знімається родючий шар, частина грунту з верхньої частини схилу переноситься в нижній, проводиться заповнення тераси. І останнє – заповнення схилу і тераси грунтом, яку попередньо зняли зі схилу.

Выравнивание участка под газон: последовательность проводимых мероприятий

Формування зеленого газону на схилі Джерело www.ldgrand.ru

Відродження газону

Нерідко зустрічаються ситуації, коли господарі заміського ділянки запускають газон. На ньому росте трава на весь зріст, з’явилися бур’яни, нерівності грунту та інше. Відродження газону – справа непроста. По суті, доводиться заново все переробляти, на що йде багато часу. Тут важливо правильно розрівняти старий ділянку газону під новий газон.

Насправді старий газон розташовується на ділянці, який вже колись був вирівняний. Але під дією природних навантажень він поступово втратив і свою рівність, і свою родючість. Засмічена територія вимагає практично однієї операції – перекопування. Цей процес класифікується двома вилами копки: одне — і двоярусна.

Відео опис

У відео показано, як можна реставрувати старий занедбаний газон:

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які надають кредит на будівництво і супутні послуги, серед яких проведення ландшафтних робіт: озеленення ділянки, посадка рослин, пристрій водойм, гір, альпинириев, рокаріїв і т. п. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Одноярусна копка – це коли грунт перекопують на глибину одного багнета лопати. Тобто родючий шар перевертають і розпушують, видаляючи коріння бур’янів, каміння та інші предмети. Зазвичай цей вид перекопування використовують у тому випадку, якщо газон був запущений не дуже сильно.

Выравнивание участка под газон: последовательность проводимых мероприятий

Старий занедбаний газон Джерело delbor.ru

Двоярусна копка використовується, якщо газонний ділянку перетворився на галявину з бур’янами. Цей процес проводять так:

 • уздовж ділянки старого газону викопується борозна, вона ж канава, шириною і глибиною в штик лопати;

 • грунт з борозни відкладається в сторону, де очищається від бур’янів, коріння, каміння та іншого виду сміття;

 • поряд з першої канавою викопується друга;

 • її грунт укладається в першу борозну, де очищається і збагачується гноєм і мінеральними добавками;

 • точно також проводять перекопування і з іншими канавками;

 • грунт з останньої борозни переносять в передостанню, а її саму заповнюють грунтом з першої виритої канави, який вже очищений.

Після чого перекопаний ділянку вирівнюють, утрамбовують катком і готують до посіву травами.

Выравнивание участка под газон: последовательность проводимых мероприятий

Перекопувати старий газон треба на глибину багнета лопати Джерело delbor.ru

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте все про влаштування газону: вибір рослин, підготовка ділянки, посів і стрижка.

Корисні поради

Фахівці дають кілька рекомендацій, які підвищать якість кінцевого результату:

 • Використовувати важку техніку у вигляді бульдозера для вирівнювання території під газон не варто. Спецтехніка цього типу важка, вона своїми гусеницями зіпсувати родючий шар землі. Тому максимально, що можна використовувати, невеликий трактор.

 • Для розпушування і перекопування грунту краще використовувати культиватор.

 • Оптимально, якщо перекопування провести восени, залишивши в такому стані землю на всю зиму. Перевернуті грудки промерзнуть наскрізь, а значить, замерзнуть і коріння бур’янів.

 • Перекопувати грунт культиватором рекомендується в різних напрямках. Це роблять вже навесні.

 • Якщо ділянка, призначений для формування газону, сильно покрита бур’янами, то краще для їх усунення застосувати гербіциди. Тут важливо вибрати той хімікат, який підходить під певні різновиди бур’янів.

 • Якщо на ділянці під газон є старі пні, то їх можна викорчовувати або засипати селітрою, після чого вони перетворюються в потерть.

Відео опис

У відео фахівець дає корисні поради, як правильно вирівняти ділянку під посів газонної трави:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про технологію висадки газону на даху будинку.

Висновок по темі

Процес підготовки ділянки, виділеної під формування газону не простий, як може здатися на перший погляд. Щоб зелена галявина радувала око, потрібно провести значний обсяг робіт, де вирівнювання і планування займають основну частину будівельних операцій. І в цьому випадку не варто поспішати. Засіяти траву можна швидко, а от підготовка вимагає зусиль, терпіння і часу.

Оцінок 0