Вирівнювання внутрішніх кутів у квартирі ― простий спосіб

Багато, бажаючи заощадити кошти, беруться за ремонт у квартирі, у тому числі за штукатурні та оздоблювальні роботи самостійно. Навчитися штукатурити і шпаклювати плоску стіну дійсно складно і під силу кожному. А ось вирівнювання внутрішнього кута приміщення у багатьох викликає утруднення. Давайте розглянемо, як самостійно зробити внутрішні кути кімнати рівними.

Выравнивание внутренних углов в квартире ― простой способ Выравнивание внутренних углов в квартире ― простой способ Выравнивание внутренних углов в квартире ― простой способ

Починаємо з верхньої частини стіни. Беремо профіль кутовий шпатель, забираємося на драбину. Прикладаємо П-подібний профіль «ніжками» букви П до себе, «поперечиною» до стіни на такій відстані від кута, щоб шпатель однією стороною упирався в профіль, а інший стосувався суміжної стіни. Важливий момент: стіни шпатель повинен стосуватися саме, рухаючись між стіною і профілем без утруднення.

Фіксуємо в такому положенні верхній кінець профілю саморізом або дюбелем.

Таким чином, профіль закріплений одним кінцем, а іншій вільно рухається. Наше завдання тепер закріпити другий край профілю так, щоб його бічна сторона суворо відповідала вертикалі. Можна покластися на свій окомір або скористатися схилом, але виходячи з досвіду, «ловити міліметр» на око не рекомендується. Пам’ятайте, що навіть мізерний «завал» кута відразу впадає в очі. Тому використовуємо будівельний рівень.

Выравнивание внутренних углов в квартире ― простой способ Выравнивание внутренних углов в квартире ― простой способ

Краще всього скористатися довгим двометровим рівнем, так буде точніше. Прикладаємо рівень до профілю і орієнтуємо останній у вертикальній площині, після чого фіксуємо другий кінець профілю. Таким чином, ми отримали вертикальну напрямну, яка задасть нам напрямок кута.

Тепер нам знадобиться дуже густий шпаклювальний розчин. Для цього в фінішну шпаклівку додамо гіпсову суміш. Діяти після цього треба швидко – отриманий склад схоплюється буквально на очах. Рясно замазуємо стик густою сумішшю.

Тепер самий відповідальний момент: беремо шпатель кутовий і «витягуємо» суміш, при цьому шпатель потрібно наголошувати не в стіну, а в направляючу, яка і задає нам площину. Якщо все зроблено правильно, одного проходу вистачить, щоб отримати ідеально рівну стик.

Після чого знімаємо напрямну (маяк) і звичайної фінішної шпаклівкою рівняємо стіни з отриманим кутом. Як бачите, нічого складного!